Кожна людина хоча б раз у житті бачив багатоніжку. Враження від зустрічі зазвичай незабутні через досить агресивного виду — безліч лапок, великий розмір, «волохате» тільце.

Незважаючи на те, що ці істоти віддають перевагу вести нічний спосіб життя, їх можна помітити і вдень. Погодьтеся, таке сусідство є дуже неприємним. Але вивести цих комах не так то й просто. Однак ми знаємо кілька корисних порад.

Читайте в цій статті:

  • характеристики стоніг
  • Чому в будинку з’являються стоноги?
  • Як можна вивести багатоніжок?
  • Хімічні засоби проти комах

Відмінні риси комахи — де живе і чим харчується?

Перш, ніж ми розповімо що робити, якщо завелися стоноги в квартирі і як позбутися від них, потрібно зрозуміти, як виглядає ця комаха. Адже багато представників цього «світу» дуже схожі один на одного, і сплутавши комах легко використовувати невідповідний засіб. Сороконіжка або як її ще називають мухоловка, відноситься до класу «губоногих». Назвали її так за рахунок 15 пар ніжок, довжина тільця — близько 3 см. Практично вся поверхня тіла покрита тонкими волосками.

Відмінною особливістю цієї комахи є те, що вони дуже швидко пересуваються. Не дивно, у них стільки ніг! Найчастіше проживають у ванній або кухні, в підвалах — там, де темно і волого. Проблема в тому, що такі комахи дуже живучі — якщо не позбутися від стоноги, вона може стати вашим «сусідом» на 7 років.

Чи є користь чи шкода від стоноги?

як позбутися від стонігЯкщо в квартирі завелися стоноги, це має як позитивні, так і негативні сторони.

Так, наприклад, головна перевага цієї комахи в тому, що воно їсть інших мешканців в квартирі — павуків, тарганів, термітів. Як бачите, яка ніяка, а користь є.

Правда, люди часто лякаються, побачивши це комаха — все-таки зовнішній вигляд багатоніжки не розташовує до приємним емоціям.

Особливої ​​шкоди це тварина вам не заподіє. Але потрібно пам’ятати, що в моменти небезпеки мухоловка здатна випустити отруту при укусі. Укус чимось нагадує комариний — місце ураження починає червоніти і свербіти. Якщо так сталося, що сороконіжка все ж покусала вас в момент небезпеки, змастіть шкіру йодом або перекисом. Якщо почалася алергія, прийміть будь-який антигістамінний апарат, який вам допомагає.

Якщо говорити про шкоду, яку можуть нанести, то це — зіпсовані рослини в квартирі. На жаль, але сороконіжка може харчуватися і ними, в результаті чого квіти просто гинуть. Але навіть якщо б такі комахи просто тихо жили собі під ванною, знайдеться мало людей, кого обрадує таке сусідство. Тому так важливо знати і розуміти, як боротися з сороконіжка.

Важливо: якщо багатоніжка завелася в саду, не слід позбутися її — це комаха буде поїдати інших шкідників, очищаючи ваш сад.

Комахи в будинку — чому заводяться багатоніжки?

Щоб вирішити проблему, як боротися з сороконіжка в квартирі, потрібно, перш за все, прогнати з дому інших комах — це її їжа. Якщо не буде їжі, не буде і мухоловок. Крім того, волога — ось необхідний «компонент», щоб комахи залишилися в будинку. Днем комахи ховаються, а вночі виходять «на полювання», бігаючи по всій квартирі. Побачивши таргана або дрібного павука, стоноги сміливо кидаються в бій і найчастіше виходять з нього переможцями.

Якщо в будинку протікають труби або ви постійно не до кінця закриваєте кран і вода потихеньку накопичується в раковині або ванній, можна практично з 100% упевненістю говорити, що поки ви спите, стоноги не сплять. Природно, без боротьби вони почнуть розмножуватися досить швидко, заселяючи все темні місця. Людям, що живуть в будинках зі старими дерев’яними підлогами, теж варто бути на сторожі — комахи легко проникнуть в будинок через дрібні тріщини. Щоб цього уникнути, проведіть легкий ремонт, обробивши дерево мастикою.

клопи в квартирі

Навіть якщо ви ретельно прибираєте в будинку і раз в тиждень наводите порядок, цілком ймовірно, що в квартирі заведуться клопи, які приходять від сусідів, з вулиці на вашій улюбленій собаці. Як уникнути їх появи і як боротися з клопами? Про це наша стаття.

Ще одним неприємним сусідом по будинку може стати рудий і вусатий тарган, що харчується відходами. Проблема в тому, що якщо не знати, як вивести таргана, ця комаха почне дуже швидко розмножуватися, поселяясь під ванною, раковиною і навіть у побутовій техніці. Тут ви знайдете практичне керівництво по їх виведенню.

Завелися стоноги в будинку — як позбутися?

комахи в будинку багатоніжкиНа жаль, але звичайні методи, що використовуються в боротьбі з тарганами і іншими «домашніми» комахами, проти стоноги будуть марні. Так, наприклад, липучки, що використовуються в боротьбі з мухами, практично не ефективні — багатоніжка пробіжить по стрічці, «скине» пару лапок і піде собі спокійно далі, а замість відірваних кінцевої через деякий час виростуть нові. На інші приманки, що застосовуються проти тарганів, сороконіжка «Не клюне», адже в її меню входять тільки комахи.

Тому перше, що потрібно зробити — вигнати з дому всю «їжу» стоніг. Використовуйте найрізноманітніші засоби для цього. Якщо не буде їжі, не буде і багатоніжок. Після цього проведіть прибирання, якщо живете в будинку — приберіть біля будівлі, приберіть старе листя, скошену траву, сміття. Не забудьте про головну умову проживання — вологість. Обов’язково приберіть у ванній, проведіть, якщо потрібно, косметичний ремонт, стежте за тим, щоб не було калюж близько труб.

Зверніть увагу на вентиляційний отвір — воно повинно бути закритим. При цьому сітку монтують так, щоб не залишилося щілин, через які багатоніжки можуть проникнути в будинок. Раз на місяць обробляйте це місце аерозолем проти комах. Не забудьте про закладення щілин в стінах і вікнах, що запобіжить переповзання комах від сусідів або проникнення з вулиці. Якщо потрібно, зашпаклюйте зазори.

Стоноги і як їх вивести хімічними засобами?

Порада: намагайтеся застосовувати хімічні засоби тільки в самих крайніх випадках. І пам’ятайте, що підходять тільки ті з них, які можна застосовувати в квартирі або будинку. І не забувайте про всіх необхідних заходів обережності.

як боротися з сороконіжкаКупуйте відповідний інсектицид у вигляді порошку, приготуйте його відповідно до інструкції і обробіть ті місця, де були помічені комахи — ділянки під ванною, близько труб, тріщини в підлозі і стінах.

Як можна позбутися від стоніг в приватному будинку? Ці комахи найчастіше проникають з вулиці, проникаючи через вікна. Щоб цього уникнути, обробіть нижню частину будівлі інсектицидом, який підійде для використання на відкритому повітрі.

При цьому ширина стіни, яку ви будете покривати засобом, повинна бути не менше 150 см. Щоб ліквідувати багатоніжок у дворі, не забудьте після збирання сміття обробити доріжки і будівельні матеріали, що зберігаються на вулиці.

Якщо в будинку живуть діти і домашні вихованці, краще використовувати більш безпечні засоби. Так, наприклад, в якості натуральних пестицидів виступає борна кислота або діатомовий порошок. Також в якості аерозолю можете застосовувати будь-які засоби, одним з компонентів яких є рослинний пиретрин.

як боротися з мишами

Мешканцям приватних будинків часто доводиться боротися з мишами, шкода від яких помітний відразу — мало того, що вони їдять продукти, так і гризуть все навколо. Звичайно, можна завести кота, але цей спосіб спрацьовує далеко не завжди. Але ми знаємо, як допомогти вам у боротьбі з гризунами.

Боротьба з мурахами — ще одна проблема власників заміських ділянок. Ці комахи дуже небезпечні. Тому, помітивши рудого гостя, терміново приступайте до роботи. А тут ви знайдете всі рекомендації по виведенню мурах з дому.

На закінчення

Ми розповіли вам що представляє собою сороконіжка домашня і як від неї позбутися простими методами. Але буває, що не завжди під силу самостійно вирішити таку проблему. В такому разі не чекайте і терміново звертайтеся за допомогою в спеціалізовані агентства. Найчастіше професіонали застосовують димові препарати, після яких така комаха, як багатоніжка, більше в квартирі не з’явиться. Перевага цього кошти в його безпеці для людей і тварин.

Сподіваємося, що наша стаття виявилася для вас корисною і ви зумієте самостійно вивести їх. Будемо раді, якщо після застосування будь-якого з перерахованих методів ви відпишіть нам в коментарях про результати виконаної роботи.