Скрипи дверних петель можуть неабияк розхитати нерви домочадців. До чого зайві негативні емоції? Кожному господарю під силу змастити петлі дверей будинку, а чим краще скористатися для цього і як правильно провести процедуру, можна дізнатися з нашої статті. Але якщо ви вирішили повністю замінити двері, то пропоновані на сайті https://dvernoirai.by/meghkomnatnye-dveri/dveri-md продукція, порадує вас якістю і ціною.

зміст:

 • Чому скриплять петлі
 • Чим змастити петлі
 • Як правильно провести процедуру

Чому петлі риплять?

Скрипіти можуть як міжкімнатні, так і вхідні двері. Ріжучий слух звук видається при відкриванні та закриванні дверей, причому він може виходити як від петель, так і від полотна.

Якщо скрипить саме полотно, при зіткненні з поверхнями дверної коробки, значить, його розміри не відповідають отвору або воно провисло. Щоб переконатися, що саме це є причиною неприємного звуку, потрібно уважно оглянути дверний проріз і саме полотно. При терті на дотичних поверхнях будуть помітні характерні пошкодження покриття. У разі, коли причина скрипу саме в цьому, необхідно підігнати розміри двері.

Крім того, причиною скрипу можуть бути помилки, допущені при виготовленні конструкції, наприклад, неточності під час приварювання петель. В цьому випадку змазування конструкції не дасть потрібного ефекту. Доведеться звертатися до майстра або самостійно (при наявності навичок) перевстановлювати петлі. Але в цьому випадку скрипи з’являться відразу ж після установки дверного полотна.

Якщо ж скриплять саме петлі, причиною цього може бути їх забруднення на тлі відсутнього або неякісного догляду. В процесі експлуатації дверей на поверхні петель утворюється іржа, в зазорах скупчується пил. Через це петлі стають тугими, а їх знос відбувається швидше. Але не варто переживати. Це найсприятливіший і менш витратний варіант, так як змастити петлі на двері можна, навіть не знімаючи полотно.

приклеїти Термонаклейки на одягЧитайте: як приклеїти Термонаклейки на одяг.

Рекомендуємо дізнатися, які кошти можна використовувати для чищення фетровому капелюхи.

Як вибрати мастило?

Вибираючи, ніж змастити двері, щоб вона не скрипіли, варто розглянути наступні варіанти:

 • WD-40;
 • машинне масло;
 • масло для змазування деталей швейних машин;
 • рослинне масло (оливкова, соняшникова, лляна);
 • грифель простого олівця;
 • спеціальні мастила для петель.

WD-40

спеціальні мастила

Найкращим варіантом буде придбання спеціального засобу для обслуговування дверних петель, замків та інших механізмів. Надалі, маючи під рукою такий універсальний засіб, не доведеться ламати голову над тим, чим змастити обмежувачі дверей або замок.

Засіб має силіконову основу. Силікон має високу плинністю і здатністю створювати на поверхнях стійку до руйнування плівку. При використанні силіконової змазки скрип пропадає швидко і надовго. Крім того, завдяки широкому діапазону робочих температур силікону (від мінус 40 до плюс 200 градусів), мастило на його основі можна застосовувати як засіб для обробки вхідних дверей. Їм також можна змастити замок гаража, петлі дверей автомобіля і інших механізмів і конструкцій, які знаходяться в умовах непостійних температур. Добре себе зарекомендували мастила Fillin, Liqui Moly, Kerry.

Важливо! Перевагами силіконових мастил також є їх здатність захищати оброблювані поверхні від корозії.

Найпопулярнішим засобом можна назвати аерозоль WD-40. Він має високу проникаючу і очищувальну здатність. Флакон оснащений зручним розпилювачем з довгою трубкою, що дозволяє отримати доступ до тонким механізмам і незручно розташованих елементів. У складі кошти містяться мінеральні масла, уайт-спірит та інші додаткові компоненти, що забезпечують потрібну в’язкість і можливість розпилення складу. Точний склад WD-40 тримається в секреті творцями продукту.

змазування петель

Крім застосування в якості мастильного складу, WD-40 використовується в побутових цілях для усунення забруднень, відновлення функціонування заклинили механізмів, розморожування замків, усунення іржі. При всьому при цьому, WD-40 має доступну вартість — близько 150 рублів за флакон.

Порада: купуючи WD-40, можна отримати багатофункціональний засіб, що має широке застосувань в побуті. При його наявності, не виникне питань, ніж змастити замок вхідних дверей або гаража.

масла

Самим бюджетним варіантом можна вважати застосування рослинних масел, наявних на кухні. Підходять соняшникова, оливкова, лляна, кунжутна, кокосове масло. Але якість результату при використанні масел буде набагато нижче, ніж при змазуванні петель силіконовими складами.

масло для змащення

Масло швидко усуне докучливий скрип, але незабаром він повернеться знову, так як якщо змастити ним двері, особливо вхідні, на оброблену поверхню буде інтенсивно осідати пил, що призведе до забруднення петель і їх швидкого виходу з ладу. Цей недолік властивий не тільки харчових олій. Аналогічний ефект буде і при використанні масел для обслуговування автомобілів та швейних машин.

На замітку: серед «народних» методів, використовуваних для змазування петель, популярністю користується застосування грифельної порошку. Для його отримання досить мати під рукою звичайний простий олівець. Його стружат, прибирають тирса, а грифель засипають в механізм або щілини дверної петлі. Ефект забезпечується за рахунок присутності в грифельну порошку масел і воску.

Як змастити дверні петлі?

Перед тим як змастити двері, вхідні металеві або міжкімнатні, потрібно приготувати всі необхідні інструменти. Якщо в якості мастильного складу буде використовуватися масло, знадобиться одноразовий шприц. Також будуть потрібні пасатижі для того щоб витягнути стрижень з петлі. Можливо, знадобиться викрутка. З її допомогою стрижень можна підчепити, якщо він приржавел. Ще потрібні будуть ганчірки або паперові рушники.

прибрати запах солярки з одягуЧитайте: як прибрати запах солярки з одягу.

Рекомендуємо дізнатися, як зробити латку на джинсах.

Дізнайтеся, ніж прибрати блиск від праски з одягу.

Інструкція буде наступною:

 • стрижень потрібно витягти з петлі, використовуючи пасатижі;
 • якщо з першого разу зробити це не вдалося, подденьте капелюшок стрижня викруткою;
 • стрижень протирають від іржі і старого мастила, потім обробляють засобом;
 • далі мастильний склад наносять на петлі;
 • стрижень повертають на місце.

На завершення роботи ганчіркою або паперовими рушниками видаляють надлишки мастильного складу з зовнішньої сторони механізму.

Проведення процедури по вищеописаної схемою гарантує якісний результат. Але можна змастити механізм і без розбору. Зручно робити це, якщо мастило має спеціальний розпилювач з тонким довгим носиком.

змазування петель

Якщо необхідно змастити пластикові двері, перед тим як залити масло або спеціальний засіб на основі силікону на петлі, стулку потрібно підняти на пару міліметрів. Для цього використовується будь-який інструмент, який працює за принципом важеля, наприклад, лом. Це необхідно для того щоб відкрилися щілини в дверних петлях. Під інструмент потрібно підкласти клапоть дрантя, щоб не пошкодити пластик.

Якщо регулярно проводити чистку і змащування дверних механізмів, ні ви, ні ваші домочадці не почують докучливі скрипучі звуки. Якщо ваші двері повністю прийшли в непридатність, то купити вхідні двері можна на представленому сайті.