Як часто ми стираємо речі при неправильній температурі, а потім дивуємося, що виріб втратило форму, змінило колір, потьмяніло і навіть порвалося. Щоб цього не сталося, обов’язково вивчайте символи, зазначені виробником на етикетці — адже ця інформація потрібна саме вам! Але далеко не всі розуміють, як розшифрувати незрозумілі картинки!

Ми допоможемо вам у цьому.

Читайте в цій статті:

  • Розшифровка знаків в залежності від типу тканини
  • Додаткові поради з прання
  • Найвідоміші символи для прання речей
  • А що в результаті?

Позначення знаків прання на одязі в залежності від тканини

Відкрийте свій гардероб і переконайтеся, на будь-який речі є спеціальний ярличок від виробника. Для чого він потрібен, адже нерідко нам здається, що він тільки псує зовнішній вигляд виробу? Крім складу тканини і виробника, символи для прання на одязі повідомляють споживачеві про те, як потрібно доглядати за річчю. Але, частіше за все ці знаки і носять умовний характер, а тому вгадати їх значення виходить далеко не завжди.

Досить часто на практиці зустрічаються ситуації, коли річ не має практичних вказівок по догляду, позначена просто тканину вироби: шерсть, бавовна, поліестер і т.д. У таблиці представлена ​​основна інформація.

Тканина

необхідний догляд

натуральна бавовна

Зазвичай, подібні тканини мають всілякі знаки для прання речей, адже натуральна бавовна є універсальною тканиною. Його можна прати при будь-якій температурі в машинці, використовуючи при цьому всілякі засоби. Крім того, речі зручно чистити вручну, з огляду на що після машинного прання вироби дають усадку приблизно на 3-5%.

шовк

Тканина з натурального шовку зазвичай має знак — машинне прання заборонена. Матеріал вимагає дбайливого звернення і ручного чищення. Крім того, кольорові речі краще прати окремо один від одного, щоб вони не полиняли.

Вовна

Для того, щоб стирати дану тканину в машинці, необхідна спеціальна програма, яка передбачає температуру не більше 30 градусів. Після цього речі акуратно віджимають і розкладають на рушник, щоб вони не втратили свою форму.

Штучні тканини, віскоза, модаль

Незважаючи на те, що тканини є штучними, багато хто з них не мають на ярличках умовного знака дозволеної машинного прання одягу, адже при такому зверненні речі можуть зменшуватися на 4-7% при кожному чищенні. Крім того, для них рекомендується використовувати спеціальні засоби для чищення.

Синтетичні тканини лайкра, дакрон, поліестери, поліаміди

Залежно від вироби, знаки прання на етикетках можуть відрізнятися один від одного. Але, частіше за все їх рекомендують прати при температурі до 40 градусів, і не гладити на високій потужності.

Важливі поради:

вовняний светр

Щоб випрати вовняний светр, потрібно підготуватися — ця робота буде не з легких, якщо ви не хочете зіпсувати матеріал. Але ми розповімо, які рекомендації дотримуватися, щоб провести ефективну чистку.

Неправильна прання джинсів призведе до псування улюблених штанів — в деяких випадках відновити їх зовнішній вигляд не вийде. Але тут ви знайдете покрокової керівництво з прання джинсових речей.

Кілька додаткових порад з прання

Крім усього іншого, вам не варто забувати про інші важливі правила прання, які допоможуть прибрати всі плями, не зіпсувавши тканину:

  • знаки прання на етикеткахНе використовуйте відбілювач, якщо його застосування не дозволено на бирці;
  • Для того, щоб тканини не змінювали свої характеристики, використовуйте м’які засоби і порошки;
  • Беріть рівно ту кількість порошку, яке передбачено виробником і вказано на його упаковці;
  • Обов’язково вивчайте знаки для прання на речах;
  • Якщо ви купили нову кольорову річ, її варто прати окремо від решти білизни, також варто вчинити і з одягом яскравих і темних відтінків;
  • Якщо ваше білизна вимагає делікатної прання не забивайте машинку, адже це може призвести до зайвих викручування білизни, що зашкодить його структуру;

Порада: Пам’ятайте, тільки правильне чищення допоможе зберегти колір і структуру ваших речей.

Популярні символи для прання речей

При покупці одягу хороша господиня зверне увагу на знаки на виробах для прання, адже правильна експлуатація допоможе зберегти початкові характеристики матеріалу на довгий час. Так, деякі речі мають знак заборони машинної чистки, інші навіть дозволяють кип’ятити речі. Для того, щоб розібратися в них, в статті представлений перелік умовних знаків на бирці для прання:

символ

умови обробки

символ на одязі

Якщо на етикетки речі варто цей знак, можете не хвилюватися і прати його як вручну, так і в машинці.

символ на одязі

Якщо ви маєте доступ до цього знак, прати речі не можна. Зазвичай, він присутній на речах ручної роботи, м’яких іграшках і всьому тому, що може втратити свої властивості після обробки.

символ на одязі

Знак ручного прання — найчастіше його ставлять на яскраві або ж темні речі, а також на ті, які можуть розтягнутися або, навпаки, всістися.

символ на одязі

При цьому символі вода, в якій буде стиратися білизна, не повинно перевищувати температуру, зазначену на малюнку.

символ на одязі

Якщо крім температури, малюнок має рисочку під мискою, до цього білизни варто бути гранично уважною. Варто стежити за тим, щоб воно полоскати в холодній воді, а рівень віджиму був мінімальним.

символ на одязі

Миска з двома рисками — це особливо делікатна обробка, яку найкраще проводити вручну, при швидкому полосканні і мінімальному віджиманні.

символ на одязі

Якщо при рисочках миска має вказівки високої температури, білизну можна кип’ятити.

символ на одязі

При цій пранні можна використовувати відбілювач.

символ на одязі

Не можна використовувати речовини, які мають відбілювач в складі, а також жорсткий порошок.

символ на одязі

Дозволена обробка з відбілювачем і речовинами, які мають в складі хлор, але саму чистку варто проводить дуже обережно. Потрібно постійно стежити за тим, щоб порошок і відбілюючі засоби повністю розчинилися у воді.

символ на одязі

При пранні абсолютно заборонені речовини, що містять хлорку.

Тепер, дізнавшись що позначають всі символи для прання білизни, можете сміливо приступати до чищення, заглядаючи в нашу «шпаргалку». З плином часу ви запам’ятаєте їх все!

Корисні поради

светр з бавовни

Светр з бавовни — це зручно, тепло і комфортно. Але через свою натуральності такий матеріал є дуже примхливим в пранні. І щоб не зіпсувати тканину, уважно прочитайте нашу статтю.

М’які дитячі іграшки потрібно обов’язково прати, счішать з них пил, адже з іграшками ваша дитина стикається щодня. Тут ви знайдете всі поради з прання плюшевих іграшок.

висновок

Сучасні речі відрізняються різноманітністю тканин і способами догляду за ними. Для того, щоб у вас не виникало проблем з розшифровкою знаків на одязі для прання, ми повністю описали їх в цій статті. І не забувайте звертати увагу на матеріал, з якого виготовлена ​​ваша річ, і також слідувати порадам при її експлуатації.

Якщо при кожній обробці дотримуватися даних рекомендацій, то ваші речі перестануть линяти, розтягуватися і втрачати свою форму. Замість цього, ви отримаєте захоплені погляди як з боку чоловіків, так і дівчат.