Після їзди по новим асфальтованих дорогах нерідко з’являються бітумні плями на машині. Чим їх прибрати — актуальне питання, яке хвилює багатьох автовласників. Бітум — досить уїдливе речовина, яке ніяк не видаляється. Вирішити проблему допоможуть спеціальні препарати, що дозволяють ефективно очистити транспортний засіб від забруднень.

зміст:

 • Звідки з’являється бітумна смола?
 • Як можна прибрати бітумні плями з авто за допомогою спеціальних засобів?
 • Видалення плям з кузова автомобіля
 • Як ефективно вивести пляму від бітуму з одягу?
 • Дотримання заходів обережності

Звідки з’являються бітумні плями?

У літній період, під впливом високої температури, бітумна смола починає плавитися і переходить в рідкий стан. Її частинки можуть осідати на різних елементах машини: колесах, дисках, кузові. До складу речовини входить розчинник, який миттєво проникає в лакофарбове покриття авто.

Особливо схильні до забруднень автомобілі з лакованої поверхнею. У зоні ризику також перебувають світлі машини металевого, кавового і білого кольору. Затверділа смола закріплюється на поверхні транспортного засобу, якщо не видалити її відразу, через кілька днів позбутися від неї буде вже неможливо.

Як ефективно прибрати бітумні плями з авто за допомогою спеціальних засобів?

Препарати, призначені для очищення автомобіля, класифікуються на кілька видів. Універсальні засоби містять в своєму складі водорозчинні компоненти і речовини, ефективно розчиняють різні сполуки. Вони практично не мають запаху і досить легко усувають забруднення біологічного походження.

Чим ще можна прибрати бітумні плями з автомобіля без шкоди для його якості? Для цієї мети можна використовувати професійні склади, що містять добавки і нафтові фракції. Ці кошти здатні очищати навіть найскладніші забруднення. Слід враховувати, що вони мають досить агресивним впливом і можуть пошкодити поверхню автомобіля. Разом з забрудненнями, з кузова може знятися і частина фарби, тому використовувати їх потрібно дуже акуратно. Крім того, такими складами не рекомендується очищати антикорозійні покриття, так як вони можуть зіпсуватися під їх впливом.

біла річ пофарбувалася при пранні Дізнайтеся, що робити, якщо біла річ пофарбувалася при пранні і чи можна відновити її білизну.

Як приготувати антистатик в домашніх умовах, використовуючи безпечні речовини, ви можете прочитати тут.

Розглянемо докладніше, ніж можна відмити бітумні плями з авто:

 • «ВЕЛВ» — вітчизняний склад ефективний при видаленні забруднень, проте при обробці їм лакової поверхні автомобіля, слід дотримуватися обережності, так як він може її пошкодити;
 • «Cleaner with fresh citrus scent № 7535» — швейцарський препарат дозволяє швидко і якісно очистити машину від смоли;
 • «Уайт-спірит» — недороге і дієвий засіб, добре зарекомендувало себе при видаленні бітуму;
 • «TurtleWaks» — препарат швидко і ефективно усуває забруднення бітумного походження.

засоби для чищення плям бітумуДля видалення забруднень можна також використовувати різні підручні засоби:

 • дизельне паливо;
 • гас;
 • бензин;
 • ацетон.

Однак слід враховувати, що такі склади мають неприємний запах і можуть серйозно пошкодити кузов машини.

Як правильно прибрати плями бітуму з кузова автомобіля?

Видалення забруднень з транспортного засобу включає в себе кілька етапів. Спочатку змочіть смолу дрантям, а потім почніть змивати її за допомогою пензлика. Як прибрати плями бітуму з кузова авто таким чином, щоб уникнути утворення подряпин? Речовина слід усувати шарами, поступово. Не потрібно втирати розчин занадто сильно, так в цьому випадку можна залишити пошкодження на кузові.

Важливо! Якщо ви використовуєте для видалення смоли препарати на основі нафтових фракцій, проявляйте максимальну обережність, так як вони є вогненебезпечними.

Після завершення процедури, машину необхідно промити водою, щоб очистити її від бруду, частинок пилу і залишків хімічних засобів. Потім покрийте поверхню автомобіля шаром поліролі, воску або іншим аналогічним засобом. Це дозволить не тільки замаскувати залишки смоли, а й надати поверхні автомобіля красивий блиск.

мити беруші Дізнайтеся, як правильно мити беруші.

Як повернути білизну білій сорочці, ви прочитаєте тут.

Як швидко вивітрити запах фарби з квартири, читайте тут: //o4istote.ru/udalenie-zapaxov/zapax-kraski/.

Як можна вивести пляму від бітуму з одягу, без шкоди для її якості?

Від розплавленої бітумної смоли може постраждати не тільки транспортний засіб, а й одяг. Дана речовина миттєво вбирається в структуру матеріалу, тому видаляти його потрібно якомога швидше. Отже, як вивести пляму від бітуму з одягу?

уайт спіритДля цієї мети рекомендується використовувати органічні розчини:

 • бензин;
 • ацетон;
 • уайт-спірит;
 • гас.

Усувати забруднення потрібно дуже акуратно, в іншому випадку можна пошкодити тканину виробів. Спочатку нанесіть засіб на малопомітну зону і подивіться, який буде результат. Якщо на цій ділянці відсутні пошкодження, можна приступати до очищення плям на одязі.

Запобіжні заходи

Для того щоб захистити автомобіль від бітуму необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів:

 • час від часу обробляйте капот, бампер і інші зони, схильні до забруднень, захисними засобами, наприклад, поліролью або воском;
 • дотримуйтесь інтервал більше метра по відношенню до інших транспортних засобів;
 • на нещодавно відремонтованих ділянках дороги не слід повертати кермо занадто часто, так як в цьому випадку на боковини і колісні арки машини можуть потрапляти частинки бітумної смоли;
 • не розганяти на великій швидкості на дорогах, які були недавно заасфальтовані.
 • Дотримуючись профілактичні заходи, ви зможете запобігти забрудненню автомобіля і не допустити утворення на ньому бітумної смоли.