Правильний і регулярний догляд за пластиковими вікнами дозволить зберегти їх первинний вигляд і колір. Для цього дуже важливо грамотно підібрати відповідний склад для миття, який не зможе пошкодити покриття конструкції.

Основні особливості догляду за пластиковими вікнами

У більшості випадків догляд за пластиковими вікнами досить простий і не завдасть особливих проблем. Скло і раму необхідно мити починаючи зверху і поступово спускаючись вниз. У цьому зможе допомогти спеціальний засіб, який спеціально призначений для догляду за склом. Якщо подібного кошти немає, то підійде простий мильний розчин, який готується в теплій воді. Для видалення забруднення рекомендується використовувати м’які губки або паперові рушники. Миття вікон найкраще виконувати в теплий безвітряний день.

Для підтримки білизни вікон з ПВХ необхідно приблизно один раз на місяць протирати їх ганчіркою або звичайною губкою. Якщо на вікні з’явиться сильне забруднення, то краще негайно використовувати спеціальний засіб для його видалення.

Мити вікна також можна складами, в яких є спирт або аміак. Категорично забороняється застосовувати розчинники та інші засоби, в яких міститься луг і різні кислоти.

Якщо пластикове вікно стало жовтим, то відмити його не вдасться. Це відбувається внаслідок руйнування молекул ПВХ, які неможливо відновити. Щоб такого не допустити, необхідно своєчасно видаляти з поверхні пластикових вікон всі виникаючі забруднення.

Також зміна кольору пов’язано з купівлею неякісного профілю, який з часом втрачає свій колір. Саме тому рекомендується купувати вікна тільки в перевірених і надійних компаніях.

Миття пластикових вікон

Перед миттям вікон необхідно ретельно видалити з них всю наявну пил і бруд за допомогою вологої ганчірки. Далі на вікно рівномірно наноситься склоочисник, після чого губкою або тканиною потрібно протерти скло. В самому кінці використовуються паперові серветки, які допоможуть відполірувати поверхню скла.

Іноді на вікнах може з’явитися чорний наліт. Даний наліт являє собою цвіль, яка зазвичай утворюється через погану теплоізоляції і неправильного монтажу. Її можна легко видалити за допомогою м’якої лопатки або спеціальних антигрибкових засобів.

Якщо за пластиковими вікнами регулярно доглядати, то вони будуть служити протягом багатьох десятків років без необхідності в заміні.