Велика частина механізмів і конструкцій працюють в умовах вібрації. В результаті нарізні сполучення можуть відкручуватися згодом. Раніше цю проблему вирішували за допомогою фрикційних з’єднань або жорстким стопоріння. Зараз найпопулярнішим рішенням проблеми з відкручуванням кріплення стала контргайка.

Область застосування та переваги контргайки

Виробляються контргайки за європейським стандартом DIN 985. Метиз виглядає як звичайна шестигранна гайка, але всередині неї встановлено нейлонова вставка, яка не дозволить кріплення злізти з різьби. Нейлоновий вкладиш вдавлюється в різьбу і перешкоджає послаблення з’єднання.

Область застосування контргайки досить обширна:

  • монтаж систем опалення із запобіганням негерметичність з’єднань;
  • машинобудування;
  • авіабудування;
  • ремонт та монтаж систем циркуляції з насосами;
  • споруда об’єктів, де потрібно запобігти протікання рідин;
  • інші промислові галузі.

Так як кільце ущільнювача знаходиться всередині гайки, це значно спрощує монтаж. Через те, що нейлонова вставка схоплює різьблення, в ході експлуатації ослаблення з’єднання не відбудеться. Кріплення можна придбати на https://krepzevs.com/.

До переваг даної гайки можна віднести можливість накручуватися на болт будь-якої довжини, забезпечення щільності з’єднання, яке в результаті не пропускає рідини.

Чи можна використовувати контргайку повторно?

На тему повторної експлуатації гайки з нейлоновим кільцем існує безліч суперечок. В теорії нейлоновий вкладиш, міцний і пружний, після відгвинчування прийме свою первісну форму. Тому повторно використовувати дану гайку можливо. Але після експлуатації полімерна вставка зношується, тому кожен раз перед застосуванням потрібно її перевіряти. При перших ознаках втрати експлуатаційних властивостей краще змінити кріплення.

Умови експлуатації

Самоконтрящаяся гайка, яка була добре зафіксовано забезпечить надійне з’єднання і прослужить довгі роки. Існує кілька правил експлуатації, дотримуючись яких можна коректно встановити гайку:

  • кріплення з нейлоновим вкладишем потрібно закручувати вставкою вгору;
  • гайки з полімерної вставкою можна використовувати багаторазово, але обов’язково потрібно контролювати їх знос;
  • гайки, які обжимаються по гранях, називаються двосторонніми;
  • суцільнометалеві гайки не можна накручувати на довгі болти і використовувати багаторазово.

Будь кріплення настійно рекомендуємо купувати у перевірених постачальників, які нададуть сертифікат якості на товар і дадуть на нього гарантію.