Ні для кого не секрет, що кожна людина щодня потребує достатньої кількості чистої питної води. І, на жаль, вода, що ллється з кранів в нашій країні, не відповідає таким параметрам. Все більше людей встановлює у себе в квартирах кулери та помпи, а в офісах вони і зовсім стають незамінними. І якщо з помпою все відносно просто, то диспенсери мають більш складну конструкцію. Як і будь-яка техніка, такі пристрої вимагають регулярного догляду і очищення. Щоб не стати постійним клієнтом сервісного центру, важливо знати і розуміти, як правильно розібрати кулер своїми руками, якщо його потрібно почистити або якщо трапилася незначна поломка.

зміст:

 • навіщо потрібно очищати кулери;
 • що потрібно для процедури;
 • як підготувати і розібрати кулер перед очищенням;
 • очищення резервуару;
 • закінчення очищення та збирання кулера.

Чому диспенсери потребують очищення?

Бактерії потрапляють в кулер різними шляхами. Найчастіше безпосередньо з самої бутлі. Невідомо, скільки всіляких мікробів вона зібрала, перш ніж доїхала до місця призначення. Ще при установці диспенсера зазвичай забувають знімати спеціальну гігієнічну етикетку, яка захищає від забруднень клапан. Тому в прилад можуть потрапляти частинки плівки, паперу. Але найголовніша проблема — це біоналет. Якою б якісною була поставляється вода, з часом усередині диспенсера на різних його елементах утворюється зеленувата плівка, і вода, контактуючи з нею, природно, псується.

Порада! Перед установкою бутлі рекомендується протирати її шийку антибактеріальної серветкою і промивати сам бутилепріемнік з голкою.

В інструкції до кулерам зазвичай зазначено, що профілактичне очищення необхідно проводити не рідше, ніж раз на півроку. Для пристрою в звичайній квартирі це оптимальний термін, але якщо диспенсер знаходиться в офісі, де їм користується велика кількість людей, то очищати його треба в два рази частіше, а бажано — щомісяця. Це може робити як запрошений фахівець, так і самі співробітники, якщо іншої можливості немає. Самий підходящий варіант — проводити процедури при заміні бутлі.

Важливо! Якщо у диспенсера не закінчилася термін гарантійного обслуговування, розбирати його, порушуючи цілісність корпусу, не рекомендується.

У тому, щоб розібрати (як мінімум поверхнево) і почистити кулер для води, немає нічого складного.

Що знадобиться для очищення?

лимонна кислотаУ домашніх умовах найефективнішим способом внутрішнього очищення диспенсера від накипу, цвілі і біоналета вважається лимонна кислота. Щоб помити зовнішні елементи, використовують засіб для посуду. Так як граната не завжди є в наявності, почистити кулер для води від засмічення можна і содою, але без оцту. Якщо забруднення серйозні, а підручні засоби не справляються, самий підходящий варіант для такої чистки і дезінфекції — це «Біор-1». Розводять його в такій пропорції: 25 грам на 1 літр води.

Інструменти, які потрібно підготувати для процедури:

 • клейонка на підлогу;
 • чисте відро;
 • рукавички;
 • чисті йоржики різного діаметру;
 • серветки з мікрофібри.

Підготовка та первинна розбирання диспенсера

Перед тим як почистити кулер для води від засмічення, його потрібно відключити від електроживлення. Далі зняти порожню пляшку і залишити на 1-2 години пристрій в спокої, щоб гаряча вода в резервуарі охолола. Місце, де буде проводитися процедура, застелити клейонкою.

запаху в дачному туалеті Читайте: як позбутися неприємного запаху в дачному туалеті надовго.

Рекомендуємо дізнатися, як можна змити зі стелі водоемульсійну фарбу.

Далі кулер слід встановити на клейонку. З краником по черзі злити воду, спочатку з гарячого, слідом з холодного. Потім злити залишки зі спеціального отвору, відкрутивши захисний клапан. Зливний отвір може перебувати на задній стінці або з нижнього краю пристрою в залежності від моделі. Після того як вся вода вийде, клапан слід повернути на місце.

Слідом знімають бутилепріемнік, повернувши його проти годинникової стрілки. На цьому підготовчий етап закінчений.

Очищення резервуара куллера для води

поради з чищення кулераНаступний етап процедури може трохи відрізнятися, в залежності від того, який засіб використовується. Коли всі необхідні елементи зняті, слід приступити до очищення резервуару.

Крізь відчинене отвір потрібно влити очищающий розчин на вибір:

 • лимонна кислота (розрахунок на 5 літрів води — 100 грам);
 • сода (розрахунок на 5 літрів води — 200 грам);
 • Біор-1 (розрахунок на 5 літрів води — 125 мл).

Важливо! Працювати з будь-яким розчином необхідно тільки в рукавичках!

Якщо використовується лимонка, то, заливши розчин, необхідно підключити кулер до електроживлення і включити функцію нагріву (без охолодження). В такому стані пристрій необхідно залишити на 5-6 годин, краще — на ніч. Вранці рідину з кулера зливається таким же чином, як і в перший раз. Спочатку з крана гарячої води, потім холодною, а після — з зливного отвору. Далі потрібно закрити клапан і крани і знову заповнити диспенсер, тепер уже чистою водою, щоб промити прилад від залишків розчину, частинок накипу та іншого. Через 10-15 хвилин злити воду вже відомим способом.

Відмінність чистки кулера содою від лимонної кислоти полягає в тому, що час знаходження розчину в резервуарі становить всього 2-3 години. В іншому все ідентично.

Якщо процедура проводиться за допомогою дезинфікуючого засобу «Біор-1», то включати в мережу пристрій не потрібно. Розчин необхідно потримати в резервуарі близько години і злити його. Потім залити чисту воду, включити прилад на півгодини, вимкнути і злити воду.

Завершальний етап очищення кулера

Після того як резервуар був очищений, потрібно відкрутити краники, також промити їх (в закритому стані) і повернути їх на місце, попередньо прочистив тонким йоржиком отвори для кранів. Слідом знімаються і миються каплесборник, тримач для пляшки, а також голка. Бутилепріемнік, перш ніж поставити його назад, також необхідно промити. Усунути забруднення потрібно і з корпусу пристрою. Зробити все це можна за допомогою миючого засобу для посуду, спрея «Антіклін» або обробити розчином «Біор-1», якщо саме його використовували для очищення (для обробки деталей потрібно розводити свіжий розчин).

вибрати іонізатор повітря в квартируРадимо дізнатися, як вибрати іонізатор повітря в квартиру.

Читайте: як використовувати мідний купорос в боротьбі з грибком.

Дізнайтеся, як почистити навушники від айфона, щоб не пошкодити їх.

Всі елементи витираються насухо серветкою з мікрофібри і повертаються на свої місця. На кулер ставиться бутель зі свіжою водою. Все, прилад готовий до роботи.

У підсумку можна сказати, розібрати і почистити кулер для води самостійно зовсім нескладно. Необхідно тільки дотримуватися запобіжних заходів, робити все акуратно. Щоб не отримати опіків і інших ушкоджень шкіри, обов’язково потрібно використовувати рукавички. Регулярна і правильна очищення — запорука тривалої і повноцінної роботи диспенсера.