Сьогодні машинка-автомат є абсолютно в кожному будинку, оскільки з її допомогою значно скорочується час на прання. Крім того, пральна машина виконує свою роботу якісно і ефективно.

Але, як і будь-яка техніка, пралка може в будь-який момент зламатися. Сьогодні ми розглянемо, що робити, якщо пральна машина не крутить барабан і розберемо, в чому може бути причина.

Зміст статті:

 • Чому пральна машинка раптово відключилася
 • Проблема в ремені барабана
 • Причина в розбалансування
 • Що робити, якщо зносилися щітки?
 • Інші причини поломок
 • Проблема в роботі двигуна

Чому прання раптово перервався?

Буває, що під час прання обладнання раптом перестає функціонувати. Давайте розглянемо це питання більш детально, щоб, якщо виникне така ситуація, ви не впадали в паніку, а спокійно розібралися в проблемі.

 • У режимі віджимання. Відкрийте барабан і загляньте всередину. Якщо речі вже очистилися від порошку, але все ще залишаються мокрими, значить щось завадило пральній машині доробити свою роботу на останньому етапі прання.
 • Проблеми з барабаном під час прання. Відкрийте дверцята і перевірте одяг — якщо речі вологі і мильні, значить, проблема сталася під час прання виробів. Спробуйте повернути барабан самостійно.

У будь-якому випадку, якщо ви бачите, що машина працює, а барабан не крутиться, вимикайте обладнання від мережі. Зараз ми розповімо, як бути, якщо барабан перестав рухатися і які причини можуть викликати таку поломку.

Порада: якщо ви поклали занадто багато білизни всередину машинки, це також могло послужити причиною зупинки барабана. Спробуйте вивантажити частину речей і знову запустити побутову техніку.

Що робити, якщо проблема в ремені барабана?

Якщо барабан в пральній машині почав туго обертатися, то перша можлива причина — ремінь. Іноді він може зісковзнути, що часто трапляється через велику завантаженість барабана. Якщо це не та причина, то шукати треба більш серйозну поломку або збій.

 • Пральна машина не крутить барабанРемінь поганої якості;
 • Попадання води на виріб, що викликає проковзування;
 • Відірвався шків барабана;
 • Ушкодився болт, що фіксує барабан;
 • Зносилися підшипники, що призвело до розгойдування шківа. В такому випадку не обійтися без заміни підшипника;
 • Буває, що дрібні предмети застряють в барабані. В результаті цього виріб натягується і рветься.

Замінити ремінь не так складно — головне, уважно вивчити інструкцію. Але якщо ви зовсім не дружите з технікою, викличте майстра — він вирішить цю проблему буквально за 10 хвилин.

Перевіряючи натягнутість ременя, часто виникає питання — яка допустима ступінь натягу вироби? Так, ремінь потрібно встановити таким чином, щоб при торканні виріб видавало дзвінкий звук.

Чи може статися поломка через розбалансування?

Буває, що барабан нормально крутиться під час прання, проблеми починаються у брешемо віджиму. У такому випадку можна говорити про порушеному балансі. Так, сучасні моделі пральних машин мають спеціальну систему, яка дозволяє побачити розбалансування і повідомить вам про це — під час віджиму машинка відключається. Таким чином, барабан не встигає набрати велику швидкість.

Пральна машина не крутить барабан при пранніБуває, проблема виникає в результаті неправильної розфасовки білизни в барабані або, навпаки, через занадто малу вагу речей. Для вирішення цієї проблеми спочатку вимкніть обладнання і розправте збилися одяг. Потім ще раз запустіть прання, встановивши режим віджиму. Якщо проблема вирішилася, то саме дисбаланс послужить причиною поганої роботи барабана.

Як бачите, якщо справа саме в розбалансування, то дуже просто самостійно вирішити цю проблему.

Тому, перш ніж викликати майстра, переконайтеся, що проблема має технічне походження. Наприклад, якщо барабан обертається дуже швидко і без навантаження, при цьому прання супроводжується потріскуванням або скрипом, проблема може бути в зносі щіток. Це більш серйозно. Але давайте розглянемо, як «вилікувати» ваше виріб в цьому випадку.

Що робити, якщо стався знос вугільних щіток?

З проблемою зносу щіток найчастіше стикаються люди, які придбали продукцію компаній Ariston. Справа в тому, що щітки електродвигуна починають з плином часу стиратися, в зв’язку з чим мотор перестає стабільно обертатися, як раніше.

На той час, коли вироби стираються так, що вже не можуть стикатися з колектором, двигун перестає працювати. В результаті цього барабан не крутиться. В принципі, тут немає нічого страшного, оскільки замінити щітки можна досить швидко. Правда, не потрібно відразу ж купувати нові запчастини — давайте вивчимо їх стан і визначимо ступінь зношеності.

Спочатку вивчіть вид виробів. Якщо ділянку, де щітка кріпиться до двигуна, виглядає новим, тобто не має пошкоджень, їх можна не міняти. Але якщо вироби виглядають зношеними, проблема може бути досить серйозною. Наприклад, причиною поломки може стати арматура і її слід замінити якомога швидше.

Чи не працює барабан в пральній машині — інші причини поломок

Пральна машина не крутить барабанЯкщо ви перевірили ремінь і переконалися в тому, що ні розбалансування стала причиною неполадок в роботі барабана, то характер проблеми, швидше за все, є більш складним. Наприклад, це може бути і поломка мотора, і проблеми в роботі з різними сполуками.

Можлива, причина в насосі. Визначити це можна по тому, що устаткування не зливає воду. Але перед викликом майстра і проведенням ремонту все ж варто провести додаткове «дослідження».

Пральна машинка перестала курити барабан через поломки мотора

Пральна машина не крутиться барабанУ таких випадках мають на увазі згорілий мотор. Справа в тому, що таку поломку діагностують в самому крайньому випадку. Також може бути проблема замикання обмотки або попадання рідини в двигун. Все це тягне за собою відмову барабана виконувати свої функції.

Щоб визначити причину проблеми, необхідно просто уважно поспостерігати за обладнанням.

Наприклад, якщо пралка нормально працює при порожньому барабані, а при наявності білизни в будинку починає вибивати пробки, то проблема, швидше за все, в обриві обмотки ротора. Таку поломку можна «вилікувати» лише за допомогою послуг професійного майстра.

Як ви могли переконатися, існує маса причин, чому пральна машина не крутить барабан при пранні. У деяких випадках поломки відбуваються з вини власників — не всі уважно вивчають інструкції виробника. В іншому випадку проблема викликана зносом деталей, які також мають обмежено час служби. Якщо ви провели поверхневу діагностику обладнання, але не змогли з’ясувати причину поломки, краще зверніться до майстра. Дії непрофесійного людини можуть призвести до ще більш серйозної проблеми, ремонт якої обійдеться в копієчку.