Влітку ми споживаємо дуже багато ягід і фруктів, адже в них так багато корисних вітамінів і мікроелементів. Однак стиглі і смачні ягоди залишають після себе не лише приємні і «смачні» спогади, а й плями від соку.

Саме тому багато хто хоче знати, чим вивести плями від ягід так, щоб не тільки очистити від них одяг, але і не зіпсувати одяг. Ця проблема найбільше відома батькам маленьких дітей.

Ви дізнаєтеся сьогодні наступне:

  • Чи допоможуть засоби для виведення плям?
  • Як відіпрати плями від ягід — підручні засоби
  • Використовуємо перекис водню для видалення старих плям

Чи допоможуть засоби для виведення плям?

Як видалити пляму від ягоди Чи можна видалити пляму від ягоди за допомогою засобу для виведення плям? Багато хто чомусь вважає, що немає. Однак це не так. Забруднення від соку ягід і фруктів, вина і трави можна прибрати спеціально призначеними засобами.

Може допомогти «Ваніш», відбілювачі, головною дійовою компонентом якого є активний кисень. У деяких випадках можна спробувати відмити плями звичайним засобом для посуду, тільки заздалегідь потрібно замочити одяг на півгодини.

Як відіпрати плями від ягід — підручні засоби

Як відіпрати плями від ягід Якщо ви посадили пляма від ягоди далеко від дому, де немає можливості попрати одяг в нормальних умовах, не біда. Адже є кілька методів і підручних засобів, які допоможуть вам і в цьому випадку

Використовуємо гарячу воду

Для видалення плям від ягід вам підійде гаряча вода від 70 ° С. Водою обережно поливаємо забруднене місце. Свіжі плями зникнуть просто на очах — ви видалите їх без жодних зусиль. Однак даний варіант ніяк не підійде для видалення забруднень з тканини, яка не виносить гарячої температури, уникайте роботи і з линяють речами.

Як видалити плями від соку за допомогою лимона?

Змішайте сік лимона і звичайного оцту з водою, в розчин занурте забруднений одяг. Можна просто протерти забруднене місце, намочивши ватний тампон лимонним розчином. Після процедури потрібно просто прополоскати одяг. Слідкуйте за тим, щоб лимонна кислота не спалила тканину або не зіпсувала її колір.

Використовуємо молочну сироватку

Мало хто знає, що вивести плями від соку ягід можна за допомогою гарячого молока або сироватки. Просочуємо молоком забруднену частину одягу, залишаємо в такому вигляді на півгодини і стираємо. До слова, при роботі з білими речами більше підходить сироватка.

Якщо ви ненароком поставили пляму на кольорову тканину, не обійтися без гліцерину. Засіб в рівних пропорціях змішуємо з білком і наносимо на пляму на дві години, після чого тканину слід випрати. Правда, перш ніж починати очищення від плям, забруднену ділянку бажано потримати над окропом як мінімум пару хвилин.

Використовуємо перекис водню для видалення старих плям

Можна скористатися звичайною перекисом водню, яка є в будь-який «домашній аптечці», нам також знадобиться перманганат калію, які змішують і ретельно розмішують, поки потрібний нам склад не придбає буряковий світло. Щоб не зіпсувати шкіру рук, надягаємо рукавички і беремося до справи: беремо ганчірочку, змочену в розчині і починаємо з його допомогою очищати пляма від ягід.

Важливо: намагайтеся уникати попадання на тканину нерастворившихся кристаликів марганцівки!

Тканина трохи стемніє від перекису, а тому переживати не варто. Щоб знебарвити потемніло пляма, просто беремо перекис, змочують у ній ватяний тампон і ще раз обробляємо одяг. Після того як пляма зникне, одяг ще раз перуть.

Між іншим, цей спосіб відмінно підходить, якщо ви хочете дізнатися, як вивести пляму від соку, яким кілька тижнів або навіть місяців.