Без мікроскопа побачити пилового кліща неможливо, настільки він малий, але його розмір не повинен вводити в оману — цілком можливо кліщі знаходяться набагато ближче до вас, ніж ви припускали і готуються завдати серйозного удару по вашому здоров’ю.

Ці мікроскопічні тварини можуть оселитися в будь-якому будинку, оскільки легко знайдуть ідеальні умови для свого існування в темному куточку квартири.

Як позбутися від пилових кліщів раз і назавжди? Дізнаємося ворога «в обличчя»!

Зміст статті:

 • Пиловий кліщ — як він виглядає?
 • Що люблять і де живуть кліщі?
 • Чим небезпечний пиловий кліщ для людини?
 • Пилові кліщі — як позбутися?

Пиловий кліщ — як він виглядає?

Як позбутися від пилових кліщівЯкщо подивитися фотографії, то на них кліщ виглядає досить страхітливо — гострі лапки, великий тулуб, кліщі замість голови. Особливо вразливі господині тут же кидаються проводити в будинку генеральне прибирання, бажаючи позбутися від такого сусіда. Але чи так це просто? І з ким боротися, якщо ворог не бачимо?

Кліщі, які живуть у нас вдома в матрацах та інших речах, настільки малі, що ви ніколи не побачите їх без потужного збільшувального скла. Розмір найбільшого тварини становить всього 0,5 мм, більш дрібні особини мають довжину не більш 0,1 мм.

За своє життя (максимум 80 днів) ці кліщі можуть серйозно розплодитись, оскільки в один присід відкладають в середньому 50 яєць. Їх чисельність починає підвищуватися в кінці літа. За підрахунками епідеміологів, сьогодні існує близько 150 різновидів тварин, для яких пил — основне середовище проживання.

І все б нічого, але ці мікроорганізми викликають у людей алергічну реакцію на пил.

Що люблять і де живуть кліщі?

Боротьба з пиловими кліщами починається з розуміння особливостей існування цієї тварини і його переваг. Кліщі люблять вологі і нехолодні місця. Свою назву Dermatophagoides отримали за переваги в їжі — вони люблять поїдати лусочки відмерлої шкіри. Саме тому найбільш підходяще місце для проживання шкідника — житло людини. А все тому, що температура в квартирах і будинках становить в середньому 18-25 ° C, і кліща завжди знайдеться їжа. Потрапили на матрац або оббивку меблів мікроскопічні тварини тут же починають розмножуватися.

Житла пилових шкідників можуть бути різноманітні:Боротьба з пиловими кліщами

 • матраци;
 • полки;
 • старі подушки;
 • покривала і м’які меблі
 • килимові покриття.

Кліщ любить курні й брудні місця, де є трохи їжі і відповідні умови.

Важливо: на думку вчених, в грамі пилу може міститися близько 10000 особин. Така велика скупченість живих організмів може привести до появи у людини ряду захворювань, і алергія — не найстрашніше з них. Саме тому потрібно знати, як боротися з пиловими кліщами в квартирі.

Чим небезпечний пиловий кліщ для людини?

Відразу варто сказати, боятися укусів кліщів не потрібно — ви їх навіть не відчуєте, тому що харчуються вони ороговевшими шматочками шкіри. Однак основною проблемою можуть стати відходи життєдіяльності кліщів, в яких містяться ферменти, що викликають алергічні реакції.

Чим небезпечний пиловий кліщУ зоні ризику знаходяться маленькі діти і люди з високим рівнем чутливості. До основних хвороб, які можуть виникнути через кліщів, відносяться наступні:

 • кон’юнктивіт;
 • астма;
 • дерматит;
 • запалення слизової;
 • алергія.

Щоб уникнути ускладнень через такого сусідства, регулярно прибирайте будинок, викидайте старі речі, вибивайте килими, чистите меблі. Одне з популярних місць проживання кліщів — подушки. Їх краще просто періодично міняти. Не забувайте про своєчасну пранні одягу та постільної білизни при температурі як мінімум 60 °.

Людям, які схильні до алергії або страждають нею, варто регулярно спостерігатися у спеціаліста, який вчасно призначить лікування в разі реакцій, викликаних пиловим кліщем.

А ми зараз розповімо, як знищити пилового кліща.

Пилові кліщі — як позбутися?

Одразу слід обумовити те, що повністю вивести цих шкідливих тварин не вийде, але в наших силах звести їх мінімуму, щоб не допустити масового розмноження.

Важливо: найголовніше правило — обов’язково проводите регулярне прибирання в квартирі.

Для початку давайте згадаємо основні правила якісного прибирання в квартирі, щоб уникнути можливих проблем зі здоров’ям.

Поради:

 • Пилові кліщі - як позбутисяПроводимо прибирання, ретельно і повсюдно. Дрібні частинки бруду не повинні накопичуватися по кутах, де так люблять жити кліщі.
 • Виперіть постільна білизна, після чого обов’язково просушіть його на повітрі. Для зберігання випрану вибирайте тільки сухі місця.
 • Все плінтуси слід протерти соляною сумішшю (в 10 л води розведіть 10 ложок солі).
 • Приберіть пил з книжкових полиць, побутової техніки, фоторамок і сувенірів.
 • Використовуйте пилосос з аквафільтром — він допоможе ретельно вичистити меблі та інші пористих поверхнях.

Як вивести пилових кліщівКрім звичних правил з підтримки чистоти в будинку, є й інші способи, що дозволяють боротися з цими мікроорганізмами. Викидайте старі подушки, замініть їх на нові. Також чиніть їм і з матрацами, там зустрічаються ще ті «нічліжки». Відмовтеся від використання вдома килимів з довгим ворсом. Не зберігайте в квартирі у великій кількості м’які іграшки, оскільки вони стають ідеальним місцем для проживання кліщів. Якщо ж у вас маленька дитина і ви не хочете позбавляти його радості, регулярно прати іграшки і гарненько висушуйте на повітрі.

Не забувайте провітрювати кімнату і використовувати очищувачі повітря, що дозволить знизити кількість алергенів, вироблених пиловими кліщами. Найкраще вибирати очищувачі повітря з ультрафіолетовою лампою, світло від якої здатний відлякати шкідників. Таке обладнання необхідно розраховувати на обсяг кімнати. Чим менше приміщення, тим ефективніше буде знезаражений повітря, видалені з нього мікроскопічні частинки пилу і знищені кліщі.

Сьогодні вже доведено, що людина може виробити імунітет проти цих істот. Це характерно, наприклад, для дітей, які живуть в селах. За словами вчених, сільські діти з самого раннього віку стикаються з кліщами, менше схильні до їх впливу, ніж їх міські однолітки.

Тепер ви знаєте, як вивести пилових кліщів. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам впоратися з такими неприємними «сусідами» по квартирі.