Сучасна побутова техніка істотно полегшує життя домогосподарок. Але за нею потрібен догляд. Не так давно виробники кухонної техніки представили нововведення — духові шафи, що мають функцію самоочищення. Це так звана каталітична очистка духовки. Але наскільки вона затребувана на практиці? Поговоримо про те, що це таке, які переваги має технологія і чи є у неї недоліки.

зміст:

  • особливості технології
  • Як запустити процедуру самоочищення
  • Чи є недоліки у технології

Піролітичне очищення: особливості технології

З грецької мови «pyr» перекладається як «вогонь», а «lysis» — розпад, тобто процес піролізу має на увазі розкладання чогось при впливі вогню. При пиролитической очищення, яка застосовується в ультрасучасних духових шафах, під дією високих температур згорають залишки їжі, що потрапили на стінки духовки, і бризки жиру. Цю технологію ще називають термічним розкладанням.

Для того щоб запустився процес очищення, духовка повинна розігрітися більш ніж до 500 градусів. Ця технологія застосовується тільки в духовках електричного типу, так як тільки вони здатні нагріватися до таких температур. В результаті сильного нагрівання забруднення, що зібралися на стінках духовки, перетворяться на попіл, який досить буде змахнути вологою ганчірочкою. Чи не доведеться використовувати ні додаткових чистячих засобів, ні докладати фізичні зусилля.

як проводиться каталітична очистка

Зрозуміло, при згорянні жиру і харчових залишків, з’являється неприємний запах гару. Щоб він не заповнив повітря в приміщенні, духовки з функцією піролітичного очищення оснащені потужними фільтрами. Це означає, що господині не доведеться довгий час провітрювати кухню після проведення процедури. Фільтри поглинають неприємні запахи всередині духовки, не допускаючи їх виходу назовні. Періодично фільтр також потребує очищення. Його прокаливают в духовій шафі приблизно кожні 100 годин роботи.

Особливістю духових шаф з пиролитической системою очищення є використання матеріалів (емалі, металу, скла) з підвищеною жароміцністю. Скло дверцят духовки жаростойкое, багатошарове. Воно здатне витримувати вплив високих температур. Зовнішні елементи і стінки духовки не нагріваються, щоб захистити від перегріву поруч розташовану меблі і техніку. Крім того, це забезпечує безпеку домочадців, які можуть доторкнутися до розігрітій духовці.

прибрати наклейку з футболкиЧитайте: як прибрати наклейку з футболки.

Щоб ламінат блищав, потрібно правильно вибирати засоби для догляду за ним. Рекомендуємо прочитати, ніж мити ламінат.

Як відбувається процес самоочищення духової шафи?

Для того щоб запустити функцію самоочищення, необхідно, в першу чергу, дістати з духовки все, що не має пиролитического покриття — листи, решітки, сковорідки та інше. Все це доведеться мити окремо, в посудомийній машині або вручну. Після цього можна включити режим самоочищення «Піроліз».

Важливо! Через високі температур, до яких нагрівається духовка, торкатися до неї під час процедури очищення, не можна. Щоб запобігти ненавмисному відкриття духовки під час її роботи, дверцята духової шафи блокуються до моменту його охолодження до 250 градусів.

Працювати духовка в такому режимі буде близько 3-х годин, точний час залежить від моделі техніки і її особливостей. Коли вона повністю охолоне, дверцята можна відкрити. Господині залишиться тільки змахнути вологою ганчіркою шар сажі, що утворився на місці стійких жирних патьоків і налиплого частинок їжі. Після цього решітки та листи можна повернути на їх колишнє місце.

Увага! Якщо фільтр в духовці працює погано або прилягання дверцята недостатньо щільне, запах гару може відчуватися на кухні. Тому при включенні режиму самоочищення, слід додатково включити витяжку в кімнаті або відкрити вікно.

Чим чистіше духовка, тим менш інтенсивний запах буде з’являтися при згорянні забруднень. Тому рекомендується користуватися функцією самоочищення регулярно.

включення духовки

Чи варто купувати техніку з новою функцією?

Стоячи перед вибором духовки, слід дізнатися, які плюси і мінуси має каталітична очистка.

Безсумнівно, в питанні зручності і простоти відходу духовка з пиролитической технологією немає конкурентів. Власникові такої техніки не доведеться докладати особливих зусиль при догляді за нею. Через відсутність необхідності використання чистячих засобів, можна заощадити на їхній покупці. Догляд за технікою може проводитися однією лише ганчіркою з мікрофібри або губкою.

При очищенні духової шафи під впливом високих температур, відбувається видалення жиру та інших забруднень навіть у самих важкодоступних ділянках. Чистка дійсно ефективна. В ході неї вдається усунути навіть забруднення, мають великий термін давності.

відгуки про технології

Перевагою такої техніки є і те, що необхідності в заміні деталей немає. Всі вони розраховані на термін служби, що дорівнює періоду експлуатації самої духовки.

Проте, недоліків технологія не позбавлена. В першу чергу варто відзначити високу вартість такої техніки. Функція самоочищення в рази збільшує ціну духової шафи.

Незважаючи на всю зручність технології самоочищення, на практиці господині використовують її не так часто. Справа в тому, що процес очищення займає близько 2,5-3 годин, весь цей час користуватися технікою не можна. Багато господині в цілях безпеки не ризикують на час роботи техніки залишати будинок, що також є незручністю. Ну і економія на миючих засобах стає сумнівною, якщо врахувати, що під час роботи духовка «намотує» близько 7 кВт на годину електроенергії.

На замітку: деякі забруднення можуть бути видалені і при більш низьких температурах (в межах 300-350 градусів), і необхідності нагріву приладу до 500 градусів немає. Окремі моделі духовок мають кілька режимів нагріву, що дозволяє економити електроенергію і проводити час від часу щадні чистки.

Також до слабких сторін техніки варто віднести присутність неприємного запаху гару під час її роботи. Чи не багато господинь відзначають бездоганну роботу фільтрів. Найчастіше для усунення неприємних ароматів все ж доводиться додатково включати витяжку на кухні.

приклеїти Термонаклейки на одягЧитайте: як приклеїти Термонаклейки на одяг.

Радимо дізнатися, як поставити латочку на джинси.

Пропонуємо Вам ознайомитися з особливостями парогенераторів для квартири.

З огляду на всі перераховані мінуси, в більшості випадків технологію використовують раз в декілька місяців, а деякі і зовсім включали функцію піролізу всього один раз, після установки техніки. Для регулярного догляду використовується звичний метод очищення — вологою ганчіркою і миючим засобом.

Нерідко господині сходяться на думці, що краще використовувати каталітичну, а не піролітичного очищення духовки. При каталітичної очищення згоряння забруднень і залишків жиру відбувається під час приготування їжі в духовій шафі, що не вимагає додаткових витрат енергії і часу. При цьому техніка з каталітичним покриттям обійдеться набагато дешевше.