Протягом десятиліть любителям радіоелектроніки доводилося використовувати для пайки елементів стандартний паяльник з мідними наконечниками. Однак з часом мікросхеми та їх компоненти зменшилися в розмірах, що ускладнило використання такого інструменту. Пайку замінили спеціальним феном. Зрозуміло, тут мова йде не про прилад для сушки волосся, а про технічне паяльному.

Даний інструмент став незамінним помічником в повсякденному використанні на різних роботах. У сучасних магазинах, в тому числі і в інтернеті https://tool-tech.ru/catalog/tehnicheskij-payalnyj-fen, представлений великий спектр даних приладів, в різних комплектаціях. Деякі з них дуже дорогі, тому деякі майстри воліють створювати цей корисний інструмент власноруч.

Конструкція паяльного фена багато в чому схожа з будівельним аналогом, але має меншу потужність, компактні габарити і насадки. Працює це так: після натискання кнопки включаються ТЕН і вентилятор. Останній — вловлює повітря, і нагріте повітря подається через невеликий отвір до точки плавлення. Після досягнення необхідної температури плавлення припою, можна з’єднувати або роз’єднувати елементи мікросхем.

Паяльний фен також часто використовують для видалення фарби та лаку з поверхні старих деталей і при їх нагріванні. Температура повітря, що виходить з сопла даного інструменту, досягає 800 C. Вона регулюється спеціальним реле, однак, в той же час, залежить від використовуваного напруги, вентилятора і відстані до нагрівається об’єкта.

Сопло виготовлено з жароміцних матеріалів і має особливу конструкцію, яка підходить для використання однією рукою, якщо мова не йде про стаціонарної моделі.

Нехай отримана температура буде вище необхідної, її можна регулювати за допомогою реле, проводи або відстані до нагрівається поверхні. Потужність цих інструментів досягає 1,7 кВт і більше. Саме на ці показники треба звертати увагу, при виборі. Також, з огляду на великого спектра паяльних фенів, ви можете звертатися до фахівців за допомогою у виборі.