Приголомшливо, що сьогодні, у нас є можливість з легкістю прибрати помятости на одязі за допомогою сучасних технічних пристосувань, які, в значній мірі, полегшують життя сучасної людини. Але, коли в наше життя увійшли електричні праски, парогенератори та інша корисна начиння, то і збільшилася кількість речей, які потребують прасування. Ми хочемо, щоб все було ідеально, і готові для цього попрацювати, благо, на даній сторінці вас чекає безліч корисних порад, здатних полегшити життя.

Читайте в цій статті:

  • Переваги застосування пара при прасування
  • Який пристрій для прасування парою вибрати?

Переваги використання пара при розгладженні помятостей на одязі

Перш ніж приступити до розгляду самого процесу і дрібних нюансів, необхідно розібратися, а чи дійсно варто витрачати час на освоєння нової техніки, чи варто взагалі застосовувати прилад для прасування паром?

Насправді ще як варто, адже прасування одягу паром має море плюсів. Одним з них є додаткова дезінфекція — завдяки потоку гарячого повітря, що впливає на тканину під час процесу позбавлення від помятостей, гине більшість бактерій і невеликий комах. Теж саме відбувається і з неприємним запахом, які не мають шансів на виживання при таких високих температурах — це особливо актуально, коли мова йде про постільній білизні, матрацах, меблевому покритті.

Безпека — важливий фактор, що змушує звернути увагу на парові системи для прасування, що виключають можливість попадання в неприємні ситуації, які трапляються при використанні звичайних прасок. Давайте подумаємо — простим праскою можна спалити одяг, причому подібне відбувається досить часто, по крайней мере, у кожної господині є в запасі пару історій на цю тему. До того ж, при дотику розпеченої підошви до тканини, можуть залишатися розводи — звичайна ситуація, коли поспішаючи вранці на роботу, ми поспіхом гладимо сорочку або штани, що в підсумку призводить не до найкращого результату. З парою такого не буває.

цікаві поради

гладити без праски

До слова, а що робити, якщо під рукою немає праски, а потрібно швидко погладити гору речей перед роботою? Наша стаття розповість про всі секрети прасування без застосування цього приладу.

Але яка господиня обійдеться в своєму господарстві без праски? Тут ви знайдете поради щодо вибору такої техніки.

Прасування речей паром економить час — і справді, як показує практика, дана процедура часто дозволяє виграти кілька дорогоцінних хвилин. До того ж, коли немає часу знімати будь-яку деталь з гардероба, потім класти її на дошку, то можна погладити її прямо на місці. Зібравши всі разом, ми отримуємо багато вигідних обставин:

 • прилад для прасування паромВикористання пара дозволяє позбутися не тільки від помятостей, але і від шкідливих організмів;
 • Практично повністю відсутній ризик пошкодити речі;
 • Немає необхідності використовувати горизонтальну поверхню — гладьте одяг на вішалці, а фіранки прямо на гардин;
 • Пар — це газ. Він проникає в кожен шов, в кожне мікроскопічне отвір, розгладжуючи складки зсередини, що дає більш якісний результат;
 • Використовуючи парогенератор для прасування одягу або будь-яке інше пристрій зі схожими можливостями, вам не потрібно торкатися ними до одягу, що повністю виключає ризик виникнення розлучень і смужок.

Пристрої для прасування паром

Сучасний ринок пропонує безліч товарів для побуту, однак, коли мова заходить про позбавлення від помятостей на одязі за допомогою води, доведеної до газоподібного стану, буде правильно виділити три категорії пристроїв — це: парогенератори, парові праски і відпарювачі.

Зверніть увагу, що подібні системи споживають більшу кількість електричної енергії, що може привести до непередбачених витрат!

Парова праска

як гладити праскою з пароюПарова праска — багато плутаються, але такою назвою називають звичайний праска, що володіє функцією вироблення пара. Він робить свою справу як за допомогою нагрітої підошви, так і води, доведеної до газоподібного стану. В даному випадку, другий спосіб є скоріше допоміжним і використовується в місцях скупчення важко виводяться помятостей або складок. Прасування паром вертикальна цілком доречна, хоча, з цим приладом вона не буде максимальна зручна, та й завжди залишається ризик доторкнутися підошвою до виробу, зіпсувавши його.

Як гладити праскою з парою? Слід поглянути на етикетку речі, яку збираєтеся піддати цій процедурі — на ній повинен бути зазначений потрібний режим. Далі, слід наповнити праску водою, а після нагрівання, застосовувати пар або в горизонтальному положенні, прямо на дошці, або у вертикальному, звісивши річ до низу.

Відпарювачі

Найчастіше, відпарювачі якраз і мають на увазі люди, які шукають відповідь на питання «як гладити паровим праскою?». Воно здатне повністю замінити всі стандартні засоби, так-як цілком здатне виконувати ті ж завдання. Як вже було сказано, використовуючи отпариватель, немає необхідності класти речі на дошку — це великий плюс, тим більше, що далеко не всі на неї поміщається, але ж з цим прекрасним приладом нам вдасться набагато більше. Задамося питанням, а що можна гладити отпарівателем? Відповідь проста — все, що завгодно.

Багатьох цікавить, як правильно гладити отпарівателем. В цьому немає нічого складного, тим більше, що всі різновиди, про які буде розказано трохи пізніше, працюють однаково:

 • прасування одягу паромВ першу чергу, ознайомтеся з усією документацією, покликаної допомогти вам ефективно використовувати електронний прилад. Деякі моделі можуть мати ряд відмінностей і нюансів, а тому, даний етап виключати не можна;
 • Налийте воду в резервуар;
 • Дочекайтеся, поки пристрій нагріється до необхідної йому температури;
 • Рухайте виріб по вертикальній площині, розгладжуючи складки.

І дійсно, якщо розпеченій поверхнею і можна пошкодити ту чи іншу тканину, то паром, немає. Не будемо заглиблюватися в цю тему, так-як з нею і так все зрозуміло. Додамо лише, що можна випрямляти тендітні, синтетичні речі, наприклад, килими, поверхня яких плавитися і прилипає до всього підряд при високих температурах, або матеріал курток. Тепер вам відомо, як гладити отпарівателем. У цьому, як бачите, немає нічого складного — простіше отримати досвід на ділі. Подивимося краще на різновиди даного пристрою …

Ручний відпарювач — досить компактний виріб, зручно лягає в руку. Як правило, резервуар з водою знаходиться прямо в самому пристрої, що дозволяє з легкістю транспортувати його. Подібні моделі часто використовуються в невеликих магазинах для додання речам товарного вигляду після зберігання на складі. Зрозуміло, у них є ряд недоліків, основний з яких низька потужність, через яку або не вдасться впоратися з особливо складними ситуаціями, або доведеться витратити на них більше часу.

Вертикальний отпариватель — більш досконалий і функціональний варіант, здатний дуже швидко справлятися з найскладнішими завданнями. Зовні, нагадує пилосос. Насправді, виріб правильно називати — парогенератор для прасування білизни з отпарівателем. Пара з нього виходить без тиску, а в комплектацію зазвичай вже входить спеціальна вішалка для автоматичної прасування. Якщо доводиться працювати з великими обсягами речей, то це підходящий варіант.

З незвички, багато лякаються, починають задаватися питаннями, на кшталт, а навіщо мені це, а як правильно гладити парогенератором або паровим праскою але дані процедури настільки прості і приємні, що спробувавши раз, ви будете здивовані і зраділи.

Відправник-пароочиститель

Відправник-пароочиститель — відправники тому і мають таку назву, що здатні направляти пар під тиском, струменем. Їх основне застосування — очищення поверхонь, наприклад, скла, лінолеуму, стін. Також, вони неймовірно зручні в справі розгладження речей. У загальному і цілому, така парова установка для прасування — це універсальне багатофункціональний пристрій, здатний значно полегшити життя господині.

парогенератор

Парогенератор для прасування білизни можна охарактеризувати дуже просто — це звичайний праска, приєднаний до машини, що перетворює воду в пар. Його можна використовувати і як звичайний праска, і як отпариватель. Єдина відмінність, у першого на кінці праска, а у другого щітка (по суті, основа отпарівателя — це теж парогенератор, але в народі і на ринку устоялися інші терміни). Питання, як гладити парогенератором, виникнути тепер не повинно — це мало чим відрізняється від звичайного процесу розгладження, до якого ви звикли.

Корисні поради:

вибрати парогенератор

До слова, за допомогою парогенератора можна не тільки обробляти одяг, адже цей пристрій допомагає чистити килими та інші поверхні. Головне, вибрати відповідну модель, а як це зробити ми вам розповімо.

Ще одна корисна в господарстві річ це отпариватель. Тут ви знайдете корисні поради щодо вибору цього пристрою. Давайте їх вивчимо.

підсумки

Як показує досвід багатьох людей — гладити паром приємно і ефективно. Звичайно, старі звички відкидати не хочеться, але все ж, іноді, необхідно пробувати щось нове, особливо, коли це найновіше приносить користь. Всього вам доброго, і не забудьте залишити свою думку в коментарях — це допоможе нам усім.