Праска — техніка, яка знайдеться в кожному будинку. З його допомогою можна розгладжувати складки на багатьох тканинах. Але набагато краще придбати парогенератор, який має явні переваги перед праскою, адже з його допомогою можна не тільки гладити речі, фіранки, але і чистити килими, штори, і інші поверхні. Не дивуйтеся, але парогенератор здатний ліквідувати осередки цвілі, вбивати мікроби і клопів. Як бачите, варто придбати один парогенератор, і від багатьох інших приладів можна відмовитися.

Читайте в цій статті:

 • Для чого потрібен парогенератор?
 • Вивчаємо характеристики техніки
 • Облік матеріалу підошви

Парогенератор — що це і для чого?

Парогенератор — зовсім не новинка на магазинних полицях, проте зовсім невеликий відсоток людей знає, для чого використовувати цей пристрій. І лише деякі задають питання, бажаючи придбати парогенератор для будинку — як вибрати пристрій? Парогенератор чимось схожий на звичайний парообразователь в прасці — принцип роботи практично такий же. Але, звичайно, є і відмінності, які потрібно враховувати.

Головна особливість такого пристрою в тому, що з його допомогою можна проводити чистку одягу і різних поверхонь в будинку без використання побутової хімії. Це дуже сподобається тим, хто при прибиранні будинку воліє вибирати народні методи, вважаючи їх більш безпечними. За допомогою таких пристроїв можна:

 • вибір парогенератора для будинкучистити плями від кави, чаю, соку, вина на килимах;
 • видаляти жуйку з різних поверхонь;
 • чистити хромовані вироби у ванній;
 • прибирати цвіль;
 • чистити салон машини;
 • видаляти жирні плями на кухонних поверхнях;
 • чистити плями на одязі.

Вартість пристрою в залежності від його функцій і можливостей варіюється від 3000 до 20000 рублів. Так що зараз ми розглянемо, який найкраще вибрати парогенератор для будинку залежно від його технічних характеристик.

Переваги використання парогенератора для одягу і прибирання будинку

Перш, ніж ми розглянемо, як вибрати парогенератор, варто ознайомитися з перевагами цього пристрою. До головних плюсів апарату при обробці одягу можна віднести:

 • Можливість уникнути безпосереднього контакту тканини з поверхнею підошви, що відбувається при прасування праскою. А значить, повністю виключається ймовірність пошкодження матеріалу.
 • За допомогою парогенератора можна якісно обробляти важкодоступні ділянки на речах, недоступні праски — близько гудзиків, місця, прикрашені бісером і інший фурнітурою.
 • Після обробки парогенератором на тканині не залишається заломів і слідів, крім того, матеріал повністю відновлюється під впливом гарячої пари.
 • Це пристрій ідеально підходить для швидкого прасування штор, постільної білизни, пледа, а також дозволяє розгладжувати одяг, яку не можна гладити праскою.

До головних достоїнств пристрою при прибиранні будинку відносять:

 • Можливість обробляти поверхні, для чищення яких не можна застосовувати засоби побутової хімії.
 • Швидке знищення цвілі і грибка у ванній і на одязі, а також таких паразитів, як клопи, пилові кліщі. Гарячий пар вбиває навіть мікроби.
 • Можливість роботи в важкодоступних місцях.

Взагалі, такий пристрій з легкістю замінить вам праска, а також кошти для проведення прибирання (швабру, побутову хімію для виведення плям). Друга важлива перевага — значна економія часу! Погодьтеся, вдалий варіант для тих, хто любить чистоту, але не має достатньої кількості часу для її регулярного підтримки.

Цікаво знати

вибрати праску

Праска — необхідна річ в кожному будинку! Без нього неможливо привести ні одну річ в порядок. Саме тому так важливо знати правила щодо вибору праски — на які параметри і характеристики звертати увагу. Давайте розглянемо питання покупки цієї техніки більш докладно.

Отпариватель — відмінний інструмент, що допомагає господаркам приводити одяг в порядок. Головне, правильно вибрати пристрій в залежності від технічних характеристик і параметрів. Тут ви знайдете найкорисніші поради щодо купівлі обладнання.

Характеристики парогенераторів — який краще вибрати?

Щоб не помилитися у виборі парогенератора для будинку, необхідно спочатку ретельно вивчити всі технічні характеристики приладу, включаючи матеріал підошви. Тільки після цього можна відправлятися в магазин за покупкою.

потужність

Найчастіше потужність варіюється в межах від 800 до 3100 Вт. Залежно від цього показника відрізняється і час нагрівання — від двох до десяти хвилин. Щоб вибрати прилад для будинку, звертайте увагу на моделі з потужністю від 2600 Вт. Щоб робота парогенератора вас не розчарувала, не варто брати пристрою з меншими показниками, навіть якщо стоять вони дешевше.

подача пара

Потрібно розуміти, що подача пара — один з найважливіших показників. Чим вище тиск, тим краще техніка буде справлятися зі своїми прямими обов’язками. Тиск в різних моделях може варіюватися від 2 до 6 бар.

Порада: не дивлячись на більш високу ціну, намагайтеся віддавати перевагу моделям з максимальною подачею пара — такий пристрій без праці впорається з найскладнішими забрудненнями.

Також варто вибирати моделі з можливістю вертикальної обробки, завдяки чому ви зможете використовувати парогенератор для відпарювання одягу, штор, костюмів з тканини, яку не можна гладити праскою.

Контейнер для води

вибір парогенератора для будинкуДосить значущою характеристикою, про яку не варто забувати, є обсяг ємності для води, що варіюється в межах від 0,7 до 2,2 л. Вибирати ємність потрібно, виходячи з цілей покупки пристрою. Так, якщо ви збираєтеся купувати техніку для рідкісного застосування, можна вибрати модель з мінімальним об’ємом. В такому випадку ви тільки виграєте, адже від розмірів ємності залежать і габарити самого парогенератора — моделі з мінімальним обсягом ємності для води зазвичай мають невеликі розміри, що дозволяє зберігати їх в шафі.

Якщо збираєтеся повноцінно застосовувати парогенератор для чищення килимів, ванної кімнати, одягу, то краще, звичайно, зупинитися на моделі з великим за розміром резервуаром.

Порада: якщо є можливість, купіть прозорий резервуар, що дозволить вам стежити за рівнем води в ньому.

Система захисту від накипу

Така функція дозволить вам забути про самостійне чищення накипу, що вимагає сил і часу. У дешевих моделях функція захисту від накипу замінена на індикатор, який свідчить про необхідність чищення парогенератора.

Режими роботи

Сучасні виробники пропонують такі види парогенераторів:

 • з можливістю регулювання подачі пари;
 • без регуляторів — такі пристрої самостійно вибирають відповідний режим в залежності від типу оброблюваного матеріалу;
 • моделі з регуляторами у вигляді кнопок і перемикачів для установки потрібної температури.

Корисно знати

парова швабра

Щоб прибирання в будинку стала ще простіше і якісніше, можна придбати парову швабру, яка не тільки прибирає бруд, а й вбиває мікроби. Давайте вивчимо, на які параметри орієнтуватися при покупці такої техніки.

Важко уявити якісне прибирання без застосування пилососа. А хороший пилосос не тільки якісно прибирає, але і значно скорочує час прибирання. Ця стаття допоможе вам краще орієнтуватися на ринку цього виду побутової техніки та навчить правильно вибирати пристрій в залежності від його характеристик.

Безпека

При покупці парогенератора обов’язково пам’ятайте про безпеку. Щоб пристрій було безпечним при експлуатації, воно повинно мати наступні функціями і можливостями:

 • автоматичне відключення приладу при перегріванні;
 • максимально надійна фіксація праски.

Останній пункт перевіряйте дуже ретельно — в цьому випадку вашому здоров’ю нічого не загрожуватиме.

вага

Вага техніки коливається в межах 3-4 кг. Цей показник насправді дуже важливий, оскільки при роботі з парогенератор вам доведеться постійно тримати його на вазі, а значить, чим важче техніка, тим складніше вам буде з нею працювати.

Порада: не забувайте, що маса пристрою збільшиться при додаванні в резервуар води.

Враховуємо матеріал підошви праски

Якість прасування залежить і від матеріалу підошви, яка, традиційно, може бути сталевий, алюмінієвої, титанової та комбінованої. Щоб зробити вибір, спочатку потрібно вивчити, в чому їх відмінності і переваги.

сталева

Сталева підошва добре ковзає по будь-яких поверхнях, вона не боїться подряпин і відрізняється простотою чистки. Але головним мінусом можна назвати тривалий нагрів, а деякі недобросовісні виробники при виготовленні додають в сталь тверді метали, що значно погіршує якість покриття.

алюмінієва

Головною перевагою алюмінієвої підошви можна назвати швидкий прогрівання і остигання. Однак до мінусів алюмінію можна віднести можливість появи подряпин після недовгого використання, що може привести до утворення слідів на оброблюваних поверхнях.

металокерамічне покриття

Головними плюсами металокерамічного покриття є:

 • відмінне ковзання;
 • стійкість до подряпин;
 • швидка швидкість прогрівання та охолодження.

Якщо говорити про мінуси, то це крихкість — якщо ненавмисно упустити парогенератор на плитку, підошва може покритися тріщинами і розколотися

титанова підошва

Титанова підошва зустрічається тільки в дорогих моделях преміум-класу. Її головними перевагами є стійкість, надійність, відмінне ковзання. Правда, дане покриття характеризується низьким рівнем теплопровідності, а значить, прогріватися підошва буде досить повільно.

комбінована підошва

У продажу можна зустріти і комбіновані підошви з:

 • парогенератор який краще вибратиАлюмінію і тефлону. Таке покриття має відмінне ковзання, однак досить крихке і піддається появі подряпин на поверхні.
 • Кераміки і алюмінію. Таке поєднання говорить про відмінну теплопровідність і ковзання, однак через включення кераміки в підошву, вона буде досить крихкою.
 • Нержавіючої сталі і алюмінію. Подібне поєднання можна назвати найвдалішим — підошва легко ковзає, не боїться подряпин, відмінно чиститься.

Ми розповіли вам, як правильно вибрати парогенератор для одягу і прибирання будинку. Сподіваємося, наші поради стануть вам у пригоді і ви зможете придбати техніку без допомоги консультантів.