Багато пральні машини нового покоління оснащені вражаючим набором опцій. Тепер можна самостійно встановити температуру води, тривалість циклу прання, кількість обертів барабана при віджиманні або один з десятка спеціальних режимів. Все це покликане забезпечити належний догляд за різними видами одягу та інших текстильних виробів. Однак практика показує, що тільки кілька з цих численних функцій дійсно використовуються постійно. Улюблений багатьма ощадливими господинями режим «Делікатне прання» — це програма, яка дозволяє дбайливо видаляти забруднення навіть з найтонших тканин.

зміст:

 • особливості режиму
 • Для яких тканин підійде делікатне прання
 • Як встановити програму на машинці
 • Миючі засоби для дбайливого прання

характеристика режиму

Кожна зі спеціальних програм представлена ​​комбінацією температури і часу прання, числа полоскань і потужності віджиму. Один з найпопулярніших режимів — делікатний — являє собою машинний аналог ручного прання. делікатне прання в машиніВін володіє кількома особливостями, до яких відносяться:

 • використання великого обсягу води, що зменшує тертя речей в процесі прання і сприяє ефективному змивання мийних засобів;
 • низька температура — від 30 до 40 ° С;
 • плавне обертання барабана машинки;
 • віджимання на низьких оборотах (або його відсутність).

Подібний дбайливий режим не руйнує структуру тонких тканин, дозволяє надовго зберегти насичений колір і форму виробів. Завдяки йому видаляти забруднення навіть з самих «примхливих» речей тепер не обов’язково вручну, тому що делікатне прання у пральній машині досить непогано справляється з таким завданням.

Які тканини потребують делікатного прання?

Виробники одягу постачають кожну річ вшивним ярликом, де дані рекомендації по догляду за виробом: відповідний спосіб і температура прання, оптимальний режим прасування, можливість машинного віджимання, відбілювання, хімчистки і т.д. Там же можна знайти і значок «Делікатне прання» — символічно позначена ємність з водою, підкреслена двома лініями. Якщо вшивний ярлик не зберігся або інформація на ньому вже стерлася від декількох прань, можна керуватися загальними правилами догляду за делікатними тканинами.

прасування білизни Дізнайтеся, які засоби можуть значно полегшити і прискорити прасування білизни.

Як вибрати хороший парогенератор для домашнього використання, ви можете прочитати тут.

Як правило, в дбайливого прання потребують наступні матеріали:

 • шифон;
 • шовк;
 • атлас;
 • гіпюр;
 • мереживо;
 • тонкі штучні тканини (органза, віскоза, поліестер, еластан);
 • натуральна шерсть (овеча, верблюжа, ангора, кашемір, мохер і т.д.).

У делікатному режимі також потрібно прати тканини з ефектом «плісе», термобілизна, вироби з декоративними елементами (термонаклейки, блискітки, стрази, паєтки), з люрексом, принтами, речі особливо яскравих відтінків. Важливо пам’ятати, що прання делікатних тканин також передбачає використання спеціального миючого засобу і легкий віджимання. Деякі вироби (наприклад, шовкову білизну) бажано прати в спеціальному чохлі.

Іноді для кращого результату необхідно випрати кожну річ окремо — це гарантовано збереже її колір і допоможе більш якісно видалити забруднення. Можна також додати додаткове полоскання.

Як встановити режим делікатного прання

прання делікатних тканин На більшості моделей пральних машин значки, що позначають режими, розташовуються на панелі управління. Поруч з ними може бути розташоване вказівку температури води і тривалості циклу. Одні виробники випускають техніку з інтуїтивно зрозумілою системою управління, інші ж розміщують позначення тільки в інструкції по застосуванню. Іноді значок Делікатної прання на пральній машині відсутній.

У деяких інструкціях програма позначається як «ручна» або «дбайлива» прання, а також «тонкі тканини». Точна назва режиму не грає особливої ​​ролі — він все одно буде прати речі по вищеописаної технології.

Деякі машини мають спеціальні режими для різних матеріалів: вовна і шовк, бавовна, синтетика, делікатні тканини, і можна просто вибрати з них найбільш підходящий. Але навіть якщо немає жодного зі спеціальних режимів, здійснити делікатну прання у пральній машині все ж реально. Для цього потрібно:

 • помістити одяг в спеціальний чохол для прання;
 • встановити найнижчу температуру води;
 • встановити делікатний віджим (400-600 оборотів) або зовсім відмовитися від нього.

Миючі засоби

засоби для прання Незважаючи м’який характер впливу, делікатне прання у пральній машині іноді змушена справлятися з серйозними забрудненнями. Для звичайних речей проблему можна вирішити за допомогою потужного засобу для виведення плям і програми інтенсивної прання, але з делікатними тканинами так чинити не можна — виріб може бути зіпсовано назавжди.

Щоб зробити делікатне прання більш ефективною, необхідно правильно підібрати миючий засіб. Корисно буде попередньо випробувати його на невеликій ділянці із зворотного боку виробу. Якщо через деякий час вид матеріалу не змінився, можна сміливо використовувати його для прання в машинці.

Сьогодні виробники миючих засобів випускають спеціальні порошки і рідкі концентрати для делікатних тканин. Перед пранням обов’язково потрібно переконатися, що засіб містить тільки ПАР з щадним дією і добавки, що пом’якшують воду і тканину, наприклад, ланолін.

в будинку завелася миша Дізнайтеся, що робити, якщо в будинку завелася миша.

Як розморозити замок від гаража взимку, читайте тут.

Ефективні засоби для боротьби з тарганами ви дізнаєтеся тут: //o4istote.ru/poryadok-v-dome/chem-travit-tarakanov-kvartire/.

Деяких компонентів порошків краще уникати. Наприклад, ензимів: вони відмінно справляються з жирними плямами, ефективно впливаючи на молекули білка. Але ця ж причина робить їх непридатними для прання вовни і шовку, оскільки ензими пошкоджують їх волокна. З першого застосування це не буде помітно, але з кожним разом вид виробів буде погіршуватися.

Не менш обережно потрібно вибирати відбілювачі. Замість коштів з хлором краще використовувати відбілювачі з активним киснем (у складі він може бути позначений як перборат натрію або перкарбонат). Існують відбілювачі з відновлюючий ефект, що містять гидросульфат натрію, які підійдуть для вовни і шовку.

З огляду на всі рекомендації на вшивних ярликах одягу і інструкціях до пральних машин, можна при кожному пранні домагатися тільки кращого ефекту. Делікатне прання — це легкий спосіб надовго зберегти гарний зовнішній вигляд улюблених речей.