Знаючи незвичайні способи шнурівки взуття, можна перетворити шнурки з малозначимой деталі образу в його головний акцент. Фабрична шнурівка «хрест-навхрест» і вузлик «бантик» — це занадто банально, чи не так? Якщо для вас в зовнішньому вигляді грають роль деталі, рекомендуємо дізнатися оригінальні методи шнурування взуття.

зміст:

 • Кращі способи шнурівки кросівок і кедів
 • Як красиво зашнурувати черевики

Як шнурувати спортивні кеди?

Серед безлічі видів шнурівки взуття можна виділити кілька схем, найбільш придатних для спортивних кедів. Їх не складно освоїти по докладним і зрозумілим інструкціям, описаним нижче. Улюблена пара кросівок буде виглядати по-новому, коштує всього лише перешнуровать їх.

Плетемо «павутину»

На перший погляд може здатися, що ці хитросплетіння дійсно зможе освоїти тільки павук. Але насправді все простіше, ніж здається.

Схема цієї оригінальної шнурування взуття має той же принцип, що в і класичному варіанті «хрест-навхрест», але кінці шнурків потрібно протягувати не в сусідні отвори послідовно, а в 1е і 4е. Потім їх виводять через виворітну сторону під 2е отвори, перехрещують і протягують в 5е за рахунком колечка.

На замітку: колечка, в які протягують шнурки, називаються люверсами. Вони можуть бути виготовлені з металу або пластику. Найчастіше зустрічається перший варіант.

Цей вид шнурівки спортивного взуття не складний у виконанні. Головне, стежити, щоб шнурки, перехрещуючись, утворювали «квадрат» між 4-ма люверсами. Кількість таких «квадратів» залежить від числа люверсов. Так, при наявності 6ти отворів з кожної зі сторін можна отримати 3 «хреста».

схема павутинка

«Шахівниця»

Один з найцікавіших варіантів шнурівки взуття, який добре підходить для молодіжних кросівок на товстій підошві — «шахівниця».

відбілити білі шкарпеткиБілі шкарпетки можна знайти в гардеробі у багатьох. Читайте: як відбілити білі шкарпетки.

Радимо дізнатися, як почистити замшеве взуття.

Цей варіант шнурівки взуття вимагає наявності 2х пар шнурків. Вони можуть бути одного кольору, але ефектніше виглядають двоколірні палітурки. Складнощі не буде, якщо слідувати інструкції. Починати потрібно з горизонтальних ліній, їх утворює жовта стрічка на зображенні. Тут все просто:

 • шнурок вводять в найнижчий люверс з вивороту, потім простягають в отвір на протилежній стороні, що знаходиться на тому ж рівні;
 • далі його піднімають на один отвір вище на тій же стороні;
 • стрічка виявляється на лицьовій стороні, після чого її кінець протягують в люверс на протилежному боці і так до самого верху.

шахматка

Далі потрібно взяти другий шнурок (його колір може бути контрастним або точно таким же). Його кінець протягують в першу нижню петельку, а вільним краєм зашнуровують кеди, проводячи його то під горизонтальними смугами (на схемі вони жовтого кольору), то над ними, зверху вниз. Кількість вертикальних рядів залежить від довжини другої стрічки. Важливо розправляти її, щоб вона акуратно лягала між уже сформованими горизонтальними рядами.

Важливо! Ця красива шнурівка взуття не дозволяє щільно затягнути вузол. Її призначення декоративне, але не практичне.

Використовувати цю схему для взуття, яка призначена для занять спортом, особливо для бігу або рухливих ігор на зразок футболу і баскетболу, нерозумно. Кросівки, зашнуровані цим способом, будуть занадто вільно триматися на нозі. Але оригінальну «шахівницю» можна заплести на кросівках чи кедах, взувати для прогулянок по місту.

На замітку: шнурівка виграшніше всього виглядає на взуття з 6 дірками і більш. Тоді малюнок вийде більш об’ємним.

двоколірна схема

Ще один незвичайний спосіб, відповідний для кед і кросівок. Ця шнурівка може бути використана для взуття мінімум з 5 дірками. Якщо люверсов менше, «малюнок» не читатися, і може виглядати не так ефектно. Для того щоб зашнурувати кросівки, потрібно мати 2 різнокольорових пари шнурків. Інструкція наступна:

 • візьміть один шнурочок (на зображенні він синій), протягніть його кінець в нижню колечко;
 • потім протягують його в люверси по черзі знизу вгору, не затягуючи, а формуючи петельки;
 • розмір петельок може бути однаковим, як на схемі, або ж іти на спадання, тоді вийде два трикутника з шнурків різного відтінку;
 • другий шнурок (жовтий на схемі) потрібно аналогічно протягувати в люверси від низу до верху, але просмикуючи його ще і в петельку з синьою стрічки;
 • затягувати вузол не потрібно, щоб не спотворити малюнок;
 • краю можна заправити всередину кросівка.

Цей варіант сподобається молодим юнакам та дівчатам, які віддають перевагу вільний спортивний стиль одягу.

кольорові шнурки

Як зашнурувати осінні черевики і туфлі?

Туфлі і осінні черевики теж можна зашнурувати незвично. Звичайно, таких складних схем, які можуть застосовуватися для кед або кросівок, тут використовувати не вийде. Але експерименти можливі. Навіть у взутті з 4 дірками можна зробити шнурівку, яка при всій своїй оригінальності залишиться максимально функціональної і легкою.

ніж мити фасади глянсовою кухніГосподиням на замітку: чим мити фасади глянсовою кухні.

Читайте: як відбілити пухову хустку.

Радимо дізнатися, як вибрати парогенератор в квартиру.

паралельна

Схема цієї шнурівки відрізняється своєю простотою як у виконанні, так і в зовнішньому вигляді. Верх черевика прикрашатимуть 2-3 паралельних лінії, ось і все. Кінці шнурків можна сховати всередину туфель або зав’язати їх на «бантик».

Увага! Кінці шнурків при парній кількості люверсів залишаться з внутрішньої сторони. Якщо ви хочете зав’язати їх у вузол, шнури туфлі, починаючи від передостанніх дірочок.

Щоб зашнурувати туфлі, потрібно:

 • протягнути шнурок в верхній отвір, протягнути його повністю, щоб залишився короткий кінчик;
 • довгий кінець перекидають на протилежну сторону, простягають в колечко і виводять всередину туфля;
 • зсередини опускаються на 2 люверса нижче і виводять кінчик з третього отвору назовні;
 • потім перекидають стрічку на протилежну сторону і простягають в дірку;
 • знову опускаються на 2 дірочки нижче і так до кінця;
 • починаючи від низу, шнурують за аналогічною схемою, але тепер піднімаються вгору, просмикуючи тасьму в пропущені отвори.

проста схема

Увага! Якщо все зроблено правильно, кінчики стрічки виявляться з різних сторін, і їх можна буде зав’язати на вузол.

«Сходинки»

Ну і наостанок ще одна гарна шнурівка, що зовні нагадує сходинки сходів. Щоб її виконати, потрібно:

 • протягнути тасьму в 2 нижні дірочки на одній стороні так, щоб її кінчики опинилися зверху черевика;
 • стрічки розташовують паралельно і таким чином ведуть їх від низу до верху;
 • спочатку їх пропускають через дірки, розташовані на протилежному боці на тому ж рівні;
 • потім їх проводять з внутрішньої сторони і простягають в два вищерозташованих отвори;
 • один з кінців завжди знаходиться на один отвір вище іншого;
 • коли шнурки виявляться на лицьовій стороні, їх знову кладуть паралельно і протягують в люверси на протилежному боці;
 • так продовжують до самої верхньої дірочки.

шнурівка туфель

Шнурувати черевики або кеди можна десятками цікавих способів. Трохи потренувавшись, освоїти їх зможе кожен. Ще більше схем можна дізнатися, подивившись відео: