При необхідності зняти квартиру не варто приймати необдумані рішення і кидатися на перший-ліпший варіант. Чистота і ремонт в квартирі, добродушні власники, готові детально відповідати на всі питання — аж ніяк не показник того, що угода буде повністю законною і мешканця не виселять справжні власники. Зараз поширена практика отримувати авансові платежі на 2-3 місяці вперед, що ставить квартиронаймачів в складні умови. З одного боку, жити десь треба, з іншого — стати жертвою обману не хоче ніхто. Розглянемо, на що слід звертати увагу при пошуку квартири-студії або однушки.

Перший крок — вирішити, яким чином ви будете шукати студію. Найкращий спосіб — зайти на сайт Onrealt, де представлений величезний вибір житла від надійних власників. Тут можна знайти і студії, призначені для однієї людини або молодої сім’ї, і звичайні квартири стандартного планування в різних районах Москви.

Але і після того, як вдалося знайти підходящу квартиру, не варто розслаблятися. Перш за все, перед внесенням авансового платежу варто перевірити документи. Шахраї не дрімають, постійно придумують все нові схеми обману, зокрема, дуже популярна так звана «суборенда»: людина знімає житло, після чого перездає його за вищими розцінками, не попереджаючи власника. І якщо власник дізнається про це, великий ризик того, що квартиронаймач залишиться і без грошей, і без квартири.

зняти однокімнатну квартируТому не варто соромитися попросити власника надати всі документи: свій паспорт, а також свідоцтво, яке підтверджує те, що нерухомість належить саме цій людині. Це може бути договір купівлі-продажу, документ про право на спадщину або отриманні власності в дар. Якщо господар категорично відмовляється їх показати, це недобрий знак, не варто ризикувати своїми грошима і нервами, краще пошукати інший варіант, тим більше що зараз пропозицій досить багато.

Крім того, інформацію про реального власника студії можна отримати, замовивши в МФЦ виписку з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно, вона надається за запитом будь-якого громадянина. Послуга платна, але якщо мова йде про передоплату за 3 місяці, то краще витратити невелику суму і упевнитися в тому, що вас не намагаються обдурити, ніж ризикувати великими грошима.

Знизити ризик при оренді студії або будь-який інший квартири допоможе обов’язкове підписання договору із зазначенням терміну. Крім того, авансові платежі вносяться тільки під розписку.