Урізноманітнити відпочинок на дачі можна за допомогою придбання вуличного батута — це і веселе проведення часу і корисна фізичне навантаження для організму. Вибираючи аксесуар, необхідно звертати увагу на його характеристики, з якими слід ознайомитися заздалегідь.

Види вуличних батутів

Серед асортименту дачних вуличних батутів можливо наступні варіанти:

  • надувні

Виготовляються з міцної плівки або тканини, накачуються досить швидко потужним компресором. Добре підходить сім’ям з дітьми до 4 років. Характеризується простою в експлуатації, легкістю транспортування та збирання, прийнятною вартістю. В асортименті бувають різних видів і розмірів, з різною функціональністю. У конструкціях відсутні жорсткі елементи. Труднощі можуть виникнути з накачуванням, оскільки необхідний потужний електричний компрес і можливість його підключити.

  • Спортивні

Являє собою каркасну конструкцію з полотном, яка стоїть на опорних дугах, у деяких моделі є захисна сітка навколо каркаса. Спортивний вуличний батут призначений не тільки для дітей, а й для дорослих.

Вибір дачного спортивного батута

Вуличний батут — це нехай і невелике, але спортивне обладнання, при використанні якого важливу роль відіграє його надійність. Важливо правильно вибрати вуличний батут для дачі і забезпечити безпеку дитини під час його використання, виключити найменший ризик виникнення травм.

При виборі батута для дачі необхідно враховувати наступні фактори:

  • Каркас — являє собою металеву конструкцію з рамою, опорою і верхніми стійками. Важливо, щоб металеві стійки мали поролонові чохли.

  • Пружини, які знаходяться між полотном і каркасом — їх довжина і якість впливають на висоту стрибків і безболісне приземлення. Слід враховувати, що чим більше буде діаметр батута, тим довше повинні бути пружини.

  • Захисне покриття пружин з м’якого матеріалу — повинне бути надійно закріплене до рами і повністю закривати всі пружини і раму.

  • Полотно для стрибків — має бути виконано з міцного матеріалу, здатного витримувати перепади температурного режиму та дощ.

  • Сітка — грає захисну функцію, виключаючи випадання людини з батута під час стрибків. Батути бувають із зовнішнім і внутрішнім розташуванням сітки. При першому варіанті полотно сітки розташовується між стійками, в другому випадку сітка кріпиться по краю полотна для стрибків. Практичний і безпечніше внутрішнє розташування сітки, оскільки зменшується ризик травмуватися об стійку або раму каркасу. При зовнішньому розташуванні сітки існує ризик потрапляння в пружинний блок або на сталеву раму. Крім того, слід звертати увагу на осередки плетіння сітки, і вибирати з більш маленькими за розміром, оскільки полотно з великими вічками швидше зношується і найменш безпечно.

Також при виборі спортивного батута необхідно враховувати кількість вміщаються людей одночасно для стрибків. Для одного стрибаючого вистачить моделі розміром від півтора метрів, для двох слід вибирати тренажер в діаметрі від двох метрів. Вуличні батути для дачі представлені розмірами до 4 м. При цьому слід враховувати і висоту даного тренажера, зручну для використання.

Крім того, слід звертати увагу і на виробника, відгуки покупців, склад комплектації і наявність запасних частин.

На закінчення

Якщо купувати батут тільки для маленьких дітей, то цілком підійде надувний варіант. Якщо планується розвага для дорослих і більш дорослих дітей, то більше підходить каркасний аналог.