Побачивши в квартирі мурашки, можна оголошувати загальну тривогу. Ці комахи не ходять по одному, а селяться в квартирах цілими колоніями, чисельність особин в якій може досягати мільйона. Якщо в оселі поселилася така «мурашина сім’я», дуже скоро домочадці втратять спокій. Настирливі комахи всюдисущі, і вивести їх дуже непросто. А між тим, мурахи є розповсюджувачами інфекції, а значить, становлять загрозу здоров’ю всіх членів сім’ї. Про те, чим небезпечні мурахи в квартирі і як позбутися від них народними засобами і інсектицидами, розповість цей матеріал.

зміст:

 • шкода від квартирних мурах;
 • чому мурахи селяться в квартирі;
 • як ізбвіавіться від шкідників;
 • інсектициди;
 • народні засоби.

Чим небезпечні мурахи в квартирі?

Мурахи, що живуть в лісах, є корисними комахами, недарма їх називають лісовими санітарами. Але домашніх мурах це не стосується. На відміну від своїх лісових побратимів, руді мурашки, що мешкають в оселях людей, дрібніше за розміром і відрізняються більш світлим забарвленням. Вони живуть колоніями, на чолі якої стоїть велика особина — матка. Зовні вона нагадує жука-короеда. Її основна функція — відтворення потомства.

Ті верткі і численні комахи, яких ми бачимо на своїх кухнях і у ванних кімнатах — робочі особини. Їх головне завдання — видобуток їжі для всіх мешканців мурашника.

мурахи в будинку

Квартирні мурахи мають невеликі розміри, довжина їх тілець варіюється від 2 до 7 міліметрів, причому самки зазвичай більші за самців. Кожен день мурашина сім’я збільшується на тисячі нових «жителів», тому тиснути мурах, винищувати їх десятками і навіть сотнями — заняття безглузде.

Головна небезпека домашніх мурах полягає в тому, що численні мешканці колоній своїми лапками топчуть поверхні кухонних шаф, столів, стосуються продуктів харчування і посуду. Ще 5 хвилин тому мураха міг пробігати по бортику сміттєвого відра, а ще кілька годин тому — по сміттєпроводу багатоповерхового будинку, і ось він сидить біля вашої тарілки, а можливо навіть в ній. Мурахи на своїх лапках можуть переносити інфекцію з сміттєпроводів, підвалів і туалетів.

Ще одна небезпека рудих проноз в тому, що складування своїх запасів вони роблять в недоступних людині місцях. Це призводить до розвитку в них грибка, цвілі, розмноженню бактерій. До того ж екскременти мурах можуть потрапляти на посуд, дитячі іграшки, предмети гігієни домочадців.

боротися з лушпиння мухою на городіРекомендуємо прочитати, якими методами можна боротися з лушпиння мухою на городі.

Читайте: як правильно використовувати мішок для прання білизни.

Якщо в квартирі з’явилися мурахи, питанням про те, як позбутися від рудої дрібноти, задаються не всі домогосподарки. Ці комахи не мають страхітливого вигляду, не кусають людину і не відкладають свої яйця в продовольчі запаси. На перший погляд, шкода від них мінімальний. Але вони сильно знижують санітарний рівень в приміщенні і становлять загрозу здоров’ю всіх мешканців квартири. Тому винищувати шкідників потрібно обов’язково, і чим раніше почати боротьбу з ними, тим ефективніше вона буде.

Чому мурахи селяться в квартирі?

завелися мурахиРуді мурашки — воістину домашні комахи, в дикій природі вони не зустрічаються, так як вижити в її умовах у них шансів вкрай мало. Наявність в квартирі мурашиних колоній — зовсім не показник її чистоти і хазяйновитість її власників. Руді комахи можуть оселитися абсолютно в будь-якій квартирі, однак імовірність появи небажаних «квартирантів» вище, якщо:

 • в кухонній раковині часто стоїть немитий посуд;
 • на поверхнях кухонних столів і шафок залишаються хлібні крихти;
 • відро для сміття часто переповнене;
 • на столі є кошик з фруктами, печивом або цукерками.

Крім перерахованих вище причин, мурахи у вашій квартирі могли з’явитися як результат того, що від рудих шкідників вирішили позбутися сусіди. Якщо в сусідній квартирі проводили обробку від мурах, комахи могли втекти в пошуках кращих умов в сусіднє приміщення. Тому труїти мурах рекомендується одночасно у всіх квартирах будинку.

Позбавлення від мурах у квартирі

мураха рудийНайкращий спосіб позбавлення від мурашок в міській квартирі — це скористатися допомогою професіоналів. Ними можуть бути як співробітники СЕС, так і фахівці приватних фірм, які ведуть боротьбу з квартирними шкідниками. Професіонали використовують дуже потужні засоби, вони мають спеціальне обладнання, яке не дає мурашкам ніяких шансів вижити.

Однак цей спосіб дорогий і вимагає переїзду всіх членів сім’ї на тимчасове проживання в іншу квартиру. Тому часто багато вирішуються на самостійну боротьбу з рудими «квартирантами».

Вирішивши боротися з мурахами своїми силами, варто мати на увазі, що це завдання не з простих. Мурахи вважаються дуже живучими комахами, вони можуть адаптуватися до впливу різних отрут, швидко змінюють місце поселення. До того ж їх житла часто знаходяться в захованих від людського ока місцях: під плінтусом, в стіні, під шпалерами.

Важливо! Ефективних методів боротьби з квартирними мурахами існує 2: відлякати комах, щоб вони покинули оселю, або винищити всіх особин.

інсектициди

Для знищення мурах в квартирі можна застосовувати інсектицидні препарати. Придбати їх не складе труднощів. Продаються вони в спеціалізованих і господарських магазинах. Інсектициди випускаються в декількох формах:

 • аерозолі — доступні, легкі у використанні, але ефективними вони будуть, тільки якщо обробляти безпосередньо мурашник, до того ж у складі аерозолів присутні шкідливі речовини, які людина вдихає при розпилюванні кошти;
 • гель володіє привертають мурах властивостями; комаха з’їдає засіб, що містить отруту, і приносить його частки на своїх лапках в мурашник; це ефективний засіб, але воно має занадто повільне дію;
 • олівець: їм малюють в тих місцях, де найчастіше помічають шкідників; метод вважається низькоефективних, так як комахи швидко звикають до компонентів засобу;
 • концентрати використовуються для обробки сміттєпроводів, підвалів;
 • липкі стрічки і пастки практично безглузді в боротьбі з мурахами, так як кількість «прилипли» і спійманих в пастку шкідників мізерно мало в порівнянні з чисельністю всієї колонії.

Найефективнішими в боротьбі з мурахами вважаються гелеві кошти, такі як Штурм, Фас, Глобал.

зшити короб для зберігання речей Рукодільниця на замітку: як зшити короб для зберігання речей власноруч.

Читайте: як видалити накип у чайнику лимонною кислотою.

Дізнайтеся, як усунути засмічення труби у ванній.

Народні засоби

Інсектициди — ефективний, але витратний і не завжди безпечний спосіб. Позбутися мурашок в квартирі: як літаючих, так і безкрилих, можна народними засобами. Перш ніж використовувати «хімію», варто скористатися досвідом народу.

кислота борнаНайефективнішим засобом проти мурах вважається борна кислота. Порошок борної кислоти змішують зі звареним круто яєчним жовтком (на 1 жовток потрібно використовувати 40 грам кислоти). Компоненти перемішують до однорідності маси, а потім з неї ліплять кульки-приманки. Їх розкладають в тих місцях, де найчастіше з’являються комахи.

Коли мураха з’їдає шматочок кульки, борна кислота отруює його організм і комаха гине. Смерть настає вже через 2-3 години після вживання отруйної частування.

Яєчний жовток в отруті виступає в ролі апетитною приманки для мурашки. Замість нього можна використовувати і інші продукти: варення, мед, згущене молоко.

Порада: щоб кульки було легше зліпити, в масу можна додати трохи рослинного масла.

варення з дріжджамиЩе одна згубна для мурах приманка — це дріжджі, змішані з медом або варенням. Після того як комаха поласувати солодким варенням, воно загине через набряклий в шлунку дріжджів.

Щоб відлякати комах, це поширюється і на крилатих мурах, в квартирі потрібно створити несприятливі для їх проживання умови. Так як позбутися від настирливих «гостей» допомагають різкі запахи, рекомендується розкласти в квартирі букетики з сушеної лаванди і полину, розрізані головки цибулі і часнику, гвоздику, ватяні диски, просочені оцтом, спиртом або ефірною олією м’яти.

На замітку: так як мурашки не люблять різких запахів м’яти, лаванди, бузини, полину, рекомендується мити підлогу водою з додаванням ефірних масел або відварів з цих рослин.

Щоб знизити ймовірність поселення в квартирі мурах, потрібно зберігати всі продукти в холодильнику, регулярно спустошувати відро для сміття і стежити за чистотою кухні і посуду. При виявленні мурах на кухні, варто поспілкуватися з сусідами і дізнатися, чи не є актуальною ця проблема для них. Можливо, варто звернутися в СЕС колективно з іншими мешканцями будинку.