Виконати монтаж покрівлі шифером можна своїми руками. Тільки врахуйте, що для створення надійного покриття недостатньо правильно вибрати якісний покрівельний матеріал. Ще потрібно добре розбиратися в тонкощах його укладання. Ми підготували корисні Лайфхак, дотримуючись яких ви зможете прискорити процес монтажу покрівлі, уникнути поширених помилок і спорудити невразливу дах, стійку до суворих природних впливів.

способи укладання

Існує два способи укладання шиферу, що забезпечують надійну герметизацію покрівлі:

 • Зсув листів на одну хвилю. Монтаж шиферу в горизонтальному напрямку виконуйте так, щоб сусідній лист був зміщений на одну хвилю. Верхні листи наступного ряду укладайте на нижні з нахлестом 15-30 см. Вибирайте такий варіант монтажу покрівлі, якщо ви створюєте низьку і довгу дах. При монтажі листів справа наліво на карнизний брус встановіть широкі рейки, по периметру натягніть шнур. Покладіть перший лист так, щоб він виступав на одну хвилю за обрешітку.

 • Для високих схилів підходить спосіб, який передбачає зрізання кутів шиферу. Величина зрізу залежить від сторони. На довгій відкладіть довжину поздовжньої нахлестки, а на короткій — поперечної. Потім виконайте монтаж листів так, щоб приховати діагональні зрізи кутами сусідніх листів. Цей спосіб менш поширений через складнощі укладання. Однак саме такий варіант монтажу дозволяє заощадити матеріали.

 • При будівництві будинку в місцевості, яка часто піддається сильним поривчастим вітрам, укладайте листи з великим нахлестом. Обов’язково визначте, з якого боку дме вітер, і почніть монтаж з протилежного боку. Це дозволить запобігти проникненню вологи під шви, а також мінімізує ризики зриву шиферу під час сильного вітру.

  різка шиферу

  При укладанні покрівлі виникає необхідність розрізати шифер або відрізати його частина. Таке завдання буде виконати простіше, якщо ви скористаєтеся болгаркою і попередньо змочіть листи.

  фіксація

  Шифер потрібно не тільки правильно укласти, а й надійно зафіксувати. Просвердлите точки кріплення, що не пробивайте їх цвяхами, оскільки це негативно позначається на міцності листа.

  Фіксувати шифер можна за допомогою сталевих цвяхів з ущільнювальними і оцинкованими шайбами. Можна також використовувати саморізи, вони не викручуються в процесі експлуатації шиферу, але через деякий час можуть заіржавіти. Цвяхи ж можуть вилазити, що призводить до ослаблення фіксації листів, в результаті може виникати протікання даху.

  Кріплення забивають або закручують так, щоб між ним і гребенем хвилі залишилося до 4 мм вільного простору. Це потрібно для того, щоб шифер не луснув при розширенні або звуженні.

  Новачкам іноді складно забити покрівельний цвях. При ударі молотком можна випадково промахнутися і потрапити на пальцях або пошкодити шифер. Щоб уникнути цих проблем, візьміть цвях пассатижами і приступайте до забивання.

  Якщо має бути вгвинчування саморізів в важкодоступному місці, візьміть гребінець, між зубами вставте кріплення. Так він не вислизне з рук, і ви зможете спокійно продовжити роботу.