Монстера — незвичайне тропічна рослина, яке багато хто мріє завести у себе вдома. Навіть значні розміри квітки (один лист може досягати 30 см в довжину), не зупиняють кімнатних квітникарів. Але перед покупкою бажаного відростка багато стикаються з порадами «знаючих людей», які стверджують, що немає більш шкідливе рослини для людини, ніж монстера. Чому не можна тримати вдома цю квітку, і наскільки обгрунтовані «шкідливі поради»? Про це розповідається в даному матеріалі.

зміст:

 • Монстера з точки зору біологів.
 • Отруйна ця ліана?
 • Забобони, пов’язані з монстерою.
 • Хижий характер.
 • Негативна енергетика.
 • Корисні властивості монстери.
 • трохи біології

  Монстера відноситься до розряду тропічних рослин-ліан. У природних умовах вона найчастіше зустрічається в джунглях екваторіальної частини Америки і Бразилії. Там можна зустріти навіть таке незвичайне для нас явище, як квітуча монстера. Квіти на ній з’являються щорічно, а потім перетворюються в великі ягоди.

  У домашніх умовах ця ліана цвіте вкрай рідко. Але в основному вона невибаглива в догляді. Все, що їй необхідно — це регулярний полив і підтримання нормального рівня вологості в приміщенні. Саме тому ця рослина часто використовують для прикраси офісів і коридорів різних закладів: виглядає переконливо, а клопоту мінімум.

  токсичність монстери

  монстера в будинкуУ всіх ліан, що відносяться до роду Monstera, листя отруйне. Токсичним елементом в них виступають дрібні кристалики оксалату кальцію (Рафіду). Потрапивши на слизові оболонки організму, ця речовина здатна викликати набряки, оніміння тканин і дуже хворобливі відчуття.

  Однак, отруїтися листям монстери можна єдиним чином — спробувавши їх на смак. У повітря ця рослина ніяких отрут не виділяє, токсичних випарів можна не побоюватися. Єдине «але»: якщо в будинку є маленькі діти або домашні тварини, доведеться строго стежити за тим, щоб вони не тягнули ліану в рот. А просто перебуваючи в кімнаті поруч з монстерою шкоди для здоров’я можна не побоюватися.

  Прикмети і забобони

  Отже, з точки зору біології монстера — просто квітка. Чому не можна тримати вдома цю рослину? Ця думка цілком і повністю засноване на забобонах, поширення яких почалося багато століть тому.

  Міф про хижого характері

  шкода монстериУ XVIII столітті, коли європейці тільки починали освоєння південноамериканських джунглів, був популярний міф про які ростуть там хижих ліанах. Нібито ці рослини підстерігають мандрівників, захоплюють їх своїми щупальцями і висмоктують усі соки, залишаючи тільки скелет. До числа таких хижаків відносили і монстеру. Її повітряні коріння асоціювалися у дослідників з кровожерливими щупальцями, тільки й чекають моменту, коли можна обплутати людини. Остраху додавали періодично зустрічалися в лісах скелети людей та тварин, заплутані в ліанах.

  зробити коробки для зберігання речейРекомендуємо дізнатися, як зробити коробки для зберігання речей своїми руками.

  Читайте: чим відіпрати кров з білого одягу і постільної білизни.

  Страшні картинки пояснювалися досить просто. Повітряні корені ліани, звисаючи вниз, цілком могли прорости крізь тіло людини або звіра, який загинув поруч з місцем її зростання. Міф про хижого характер монстери був незабаром розвіяний ботаніками. Залишилося тільки лякає назву, співзвучну з словом «монстр». Однак, за деякими даними, навіть воно походить від латинського слова «дивовижний» або «незвичайний».

  езотеричні помилки

  Сучасні любителі езотерики додали до образу монстери кілька негативних характеристик. Так, стверджують, що ця рослина:

  • здатне висмоктувати з людини життєві сили;
  • поглинає позитивну енергію, яка циркулює в будинку;
  • виділяє негативну енергетику.

  На чому грунтуються ці припущення, не зовсім зрозуміло. Однак, саме їх найчастіше наводять як аргумент знавці, які не радять заводити в квартирі ця рослина. Зазвичай в якості доказу вони посилаються на традиції фен-шуй.

  Але, якщо звернутися до прикмет, які існують у країнах Азії, звідки і пішла мистецтво фен-шуй, можна з’ясувати, що там до монстері ставляться вельми прихильно. Зокрема, на Сході її висаджували перед входом в будинок в якості оберега домівки. Крім того, азіати вважають, що, якщо розмістити горщик з цієї ліаною в кімнаті, де лежить хвора людина, її присутність допоможе йому швидше одужати.

  почистити кулер для водиДізнайтеся, як самостійно почистити кулер для води.

  Читайте: чим почистити світлий диван.

  Радимо дізнатися, як зробити освіжувач повітря в авто своїми руками.

  Ще одна поширена східна прикмета — позитивний вплив монстери на працездатність людей. Вважається, що ця ліана допомагає прояснити думки, поліпшити концентрацію уваги, зробити людину більш зібраним і зосередженим, підвищує здатність до комунікацій і прийняття вірних рішень. Тому горщики з нею рекомендують встановлювати в навчальних закладах, офісних переговорних, різних людних установах.

  В яку з точок зору вірити, кожен вирішує сам. Але якщо дуже хочеться завести в будинку монстеру, чому б не взяти на віру думку її прихильників? Зрештою, будь-яка прикмета працює тільки в тому випадку, якщо ми в неї віримо.

  Користь від монстери

  краплі на монстеріЗагадкова тропічна ліана може бути вельми корисна в домашньому господарстві. В першу чергу, з корисних властивостей варто згадати її здатність передбачати погоду. Перед опадами (сніг, дощ і т. Д.) На її листі виступають прозорі краплі соку. Як незвично і красиво виглядає при цьому монстера, видно на фото. Не можна тримати вдома рослини, що виділяють токсичні речовини. Але сік, який виступає на листках ліани перед дощем, повністю безпечний для здоров’я людей і тварин. Навіть випадково капнув на шкіру, він не заподіє шкоди. А коли погода виправиться — висохне самостійно.

  Крім функцій домашнього барометра, монстера може використовуватися як екологічний очищувач і зволожувач повітря. За рахунок великої площі листя, вона ефективно очищає повітря в кімнаті від пилу, грибків і шкідливих мікроорганізмів. А якщо поставити її в сухому приміщенні, можна досить швидко помітити, що мікроклімат в ньому значно покращився.

  Отже, якщо відкинути забобони, користі від монстери набагато більше, ніж здається на перший погляд. Клопоту по догляду ця рослина вимагає мінімум. Тому ніщо не заважає прикрасити їм не тільки офісний коридор, а й власну вітальню.