Підліток — це вже не дитина, а самостійна людина, з яким потрібно рахуватися, в цей момент відбувається становлення особистості, у нього свої плани на майбутнє, причому серйозні і обгрунтовані.

Кімната підлітка повинна бути комфортною, відповідати його смакам, стильною. Це місце, де відчуваєш себе вільною, хочеться самовиражатися, бути наодинці з собою. Оформляючи кімнату дитини, батькам необхідно з ним радитися і врахувати всі деталі це стосується і вибору меблів. Комплекти підбираються вже дорослих розмірів.

Обстановка в кімнаті повинна бути максимально сприятливої, функціональної — у кожного предмета свої завдання, нічого зайвого. Безглузді речі, незрозумілі сувеніри, зайві декорації, все це може не сподобатися господареві кімнати. Незважаючи на те, що в силу юнацького максималізму і бунтарського характеру підлітки люблять викликають кольору. Але кислотні інтер’єри досить швидко набридають.

Не завжди розумно змінювати повністю меблі, іноді можна оновити стару, для цього знадобиться меблева шкіра або текстиль, щоб зробити перетяжку. У молодому віці кожен хоче виділитися, звернути на себе увагу, це стосується в виборі меблів для кімнати в тому числі. Адже сюди будуть приходити друзі, подруги, важливо, щоб їм подобалося.

Зверніть увагу на меблі в стилі хай-тек, оригінальну конструкцію, але не забувайте про безпеку і зручність. Навіть найкрасивіший пуф буде не в радість, якщо вони сильно низький і незручний. Перед тим, як зайнятися ремонтом, кімната ділиться на зони, їх може бути дві — робоча і спальня, або чотири додається гардероб і зона відпочинку.

У кімнаті з меблів крім ліжка і робочого столу повинен бути комод, шафа для косметичних засобів і предметів особистої гігієни. У шафі обов’язково наявність штанги для суконь, туалетний столик з дзеркалом — необхідний атрибут.

До дівчаткам часто приходять подруги, тому варто задуматися про дивані, кріслах або додаткових стільцях. У кімнаті молодого хлопця меблів має бути мінімум. Досить ліжка, робочий стіл, стільці і шафи. Додаткова меблі їм рідко потрібна, як правило, вільний простір займається спортивним інвентарем або музичними інструментами.