Познайомимося з основними правилами догляду за меблями, виготовленої з найбільш популярних сьогодні матеріалів: дерева, МДФ і ДСП. Першими спільними і, мабуть, базовими принципами збереження меблів в хорошому стані є:

 • використання її за призначенням;
 • дбайливе ставлення.

Загальні правила догляду

Дбайливе ставлення до меблів передбачає дотримання кількох нескладних рекомендацій. Їх дотримання важливо для того, щоб ваш інтер’єр виглядав привабливо незалежно від матеріалу виготовлення.

 • Не варто ставити меблі близько до опалювальних приладів. Відстань до них потрібно робити не менше метра.
 • Постарайтеся зробити так, щоб між меблями і батареєю (радіатором опалення) був який-небудь бар’єр — спеціальний щиток або щільна тканина штори.
 • Не перевантажуйте полиці і штанги речами.
 • Не пересувайте меблі безпосередньо по підлозі. Використовуйте для її переміщення спеціальні підкладки з товстої ковзної тканини (наприклад, стару ковдру).
 • Догляд за меблями з дерева і покритою шпоною

  В даному випадку дуже важливим є захист дерев’яних поверхонь і шпону від впливу високих температур. Доцільно користуватися спеціальними підставками або скатертинами. Втрату привабливого вигляду дерев’яної поверхні може спричинити тривалий вплив прямих сонячних променів: її поверхня може просто «вигоріти». Тому кімнату з такими меблями краще захистити розсіюючими світло напівпрозорими шторами.

  Для протирання дерев’яних або шпонованих поверхонь меблів потрібно використовувати м’яку бавовняну тканину. Вона повинна бути злегка зволожена. Потім необхідно витерти меблі сухою серветкою.

  полірування шафиЗахистити меблі від пилу на більш тривалий час допоможуть спеціальні поліролі для дерева і шпони.

  Якщо ваша меблі покрита лаком, то догляд за нею передбачає використання полиролей на основі воску. З такими засобами дерев’яна або шпонированная лаковані меблі буде захищена від осідання пилу і впливу вологи, а також виглядати привабливіше.

  Важливим моментом у догляді за лакованими меблями є використання м’яких сухих шматочків тканини.

  Меблі з МДФ: доглядаємо правильно

  МДФ за своїми властивостями нагадує дерево. Це міцний і вологостійкий матеріал, а тому невибагливий в догляді. Головне при виборі доглядають коштів для меблів — вибирати не містять хлору. В іншому ж регулярний догляд зводиться до того, щоб протирати поверхні від пилу тканиною м’якої фактури. Її можна злегка змочувати (так, щоб вона була трохи вологою). При цьому по завершенні роботи ви повинні «пройтися» по поверхнях сухою серветкою, щоб усунути можливі розлучення.

  Якщо ваша меблі з МДФ з глянцевою поверхнею, то не слід використовувати в процесі збирання щітки і засоби з абразивними частинками.

  Догляд за меблями з ДСП

  ДС плити сьогодні широко використовуються як для виробництва кухонних гарнітурів, так і для інтер’єрів житлових приміщень. Одним з безперечних достоїнств ДСП є можливість вологого очищення. Цей спосіб досить ефективний і не приносить меблів шкоди. Однак при цьому, перш ніж почати прибирання, потрібно перевірити меблі на предмет щілин і тріщин, в які може проникнути вода. Цей момент дуже важливий, оскільки якщо вода потрапить під покриття, то є ризик деформації поверхні.

  Для догляду за меблями, виготовленої з ДС плит, не можна вдаватися до допомоги полиролей, засобів на основі воску, мастик. В даному випадку краще застосовувати звичайний розчин мила. Це буде нешкідливо і ефективно.

  Догляд за м’якими меблями: просто і ефективно

  Тут зручним засобам догляду є звичайний пилосос зі спеціальною насадкою. Регулярне його використання дозволить не накопичуватися на поверхні і під оббивкою пилу. Іноді пилосос можна замінити, збираючи пил з поверхонь вологою губкою.

  Для більш ретельного очищення м’яких меблів використовують спеціальні засоби. Зазвичай їх наносять на поверхню. Частинки кошти зв’язуються з частинками пилу, висихають, після чого ефективно счищаются тим же пилососом.

  При догляді за м’якими меблями зі шкіри використовується злегка волога м’яка тканина. При появі плям або дрібних подряпин можливе використання спеціального крему для шкіри.

  Детальніше про те, як правильно доглядати за меблями, ви можете дізнатися тут //www.mebel.ru/blog/ukhod-za-mebelyu-v-domashnikh-usloviyakh-prakticheskie-sovety/