Іноді з настанням літа люди помічають в своїх оселях комах. Звичайно, вони з’являються не тільки в теплу пору року, але в таку пору їх особливо багато. Найчастіше це бувають маленькі, червоні, чорні або коричневі жучки в квартирі. Тоді у господарів будинку виникає питання, що це за комахи і як з ними боротися?

Зміст статті:

  • Шкода від жуків
  • Причини появи комах
  • Методи боротьби зі шкідниками
  • Профілактика появи жуків

Чи приносять шкоду жуки?

Існує чимало видів жуків, які можуть оселитися у вашій квартирі і проносити вам шкоду. Ви дізнаєтеся про три найвідоміших виду таких комах, швидше за все, саме вони живуть у вашому домі.

Антренуси розміром від 1 до 4 мм, бувають чорного або коричневого кольору. Псують одяг і меблі, найчастіше вони живуть в килимових покриттях. Вони небезпечні тим, що можуть викликати алергію.

жуки кожеедиХрущаки довжиною до 4 мм, знищують продукти харчування. Улюблене місце їх проживання борошно, крупи, цукор. Такі жучки мають яскраво червоним або коричневим забарвленням. Крупи вони перетворюють в труху і отруюють їжу продуктами життєдіяльності. Є й інший підвид таких жучків — чорні хрущаки. Вони найчастіше живуть в бобах, листках чаю, цукрі.

Жуки кожееди дуже схожі на Хрущак, єдина відмінність — це наявність волосків на тілі жучків. Їх тулуб має овальну форму. Вони дуже швидко розмножуються, а їх личинки можуть прожити без їжі до 5 років. Такі комахи можуть харчуватися практично всім, наприклад, хутром, пір’ям, шкірою, папером, книгами, квітами, шкурами тварин. Для жучків цього виду не страшні різкі перепади температур, холод. Кілька укусів кожееда, — і ви можете підчепити вірусну інфекцію або заразитися гельмінтами.

Чому жуки з’явилися

Жучки можуть потрапляти в квартиру через відкриті вікна і двері або з речами, наприклад, старими меблями або книгою. Ви можете принести в свій будинок кожеедов або Хрущак, купивши в магазині продукти, які неправильно зберігалися.

обігрівач в квартиру Дізнайтеся, на що звернути увагу, вибираючи обігрівач в квартиру.

Як самостійно усунути засмічення в ванній, і які заходи профілактики потрібно дотримуватися надалі, ви можете прочитати тут.

Боремося зі шкідниками

як позбутися від дрібних жуківЯкщо ви помітили, що у вашій квартирі завелися жучки, не відкладайте боротьбу з ними на завтра. Для початку за зовнішніми ознаками визначте, який вид шкідників оселився у вашій квартирі.

Якщо це хрущаки або антренуси, проведіть обробку меблів. Протріть її губкою, змоченою в мильному розчині, краще використовувати господарське мило, а потім зробіть те ж саме, замість мила застосовуючи оцет. Після переберіть всі крупи, борошно, цукор, горіхи та інші продукти, де можуть перебувати жучки. Заражену їжу потрібно обов’язково викинути.

Якщо ж ви помітили у себе кожеедов, вам доведеться докласти більше зусиль. У цьому випадку рекомендуємо вам скористатися інсектицидами проти комах, наприклад, «Комбат», «Дихлофос», «Раптор», «Рейд». Спробуйте застосувати таблетки і фумігатори. Можна скористатися і народним засобом: порошок борної кислоти втирайте жорсткою щіткою в усі можливі місця проживання жучків. По закінченню доби після застосування хімії, проведіть генеральне прибирання. Одяг, в залежності від тканини, можна прокип’ятити або охолодити при дуже низьких температурах (не вище -13 градусів за Цельсієм), наприклад, поклавши річ в морозильну камеру.спрей від жуків

З першого разу знищити всіх комах звичайно не вийде. Такі операції краще проводити два рази на тиждень протягом місяця.

Якщо ви не маєте достатньо вільного часу, щоб регулярно проводити боротьбу з комахами, зверніться в спеціальну службу. Звичайно, це буде коштувати не дешево, зате професіонали гарантують, що після першої обробки жучків в квартирі ви більше не побачите.

Прибирання після боротьби з шкідниками

Через добу після застосування інсектицидів, ваша квартира вимагає ретельного прибирання. Підлоги потрібно вимити, додавши у воду оцет. Після чищення килимів пилососом, мішечок потрібно ретельно очистити, там ще можуть залишитися яйця комах.

прання пір'яних подушок Дізнайтеся, як повинна проводитися прання пір’яних подушок.

Якими засобами відчистити мельхіорові ложки, читайте тут.

Як відмити мультиварку всередині і зовні, ви прочитаєте тут: //o4istote.ru/texnika-dlya-chistoty/myt-multivarku/.

Як уникнути появи жуків

Боротися з жуками досить складно, тому радимо вам дотримуватися простих правил:

  • щоб кожееди НЕ завілісь у вашій квартирі, стежте за одягом в шафах, не допускається зберігання речей в пилу або вогкості;
  • зберігайте продукти в щільно закритих ємностях;
  • не залишайте в кухонних шафках старі крупи;
  • провітрюйте місця зберігання круп;
  • протирайте полки губкою змоченою в мильному розчині;
  • мийте підлоги з додаванням оцту.

Тепер ви знаєте, як позбутися від жучків в квартирі. Якщо ви помітили таких комах в своєму будинку, огляньте все житло. Можливо, вам допоможе генеральне прибирання і обробка пестицидами та інсектицидами не знадобиться. Дотримуйтесь простих правил профілактики, і вам не доведеться проробляти довгу і складну роботу, позбавляючись від жучків.