У будь-якому чайнику з часом з’являється накип. Не варто чекати, коли ранкова кава, а разом з ним і настрій, буде зіпсовано потрапили в чашку шматочками вапняних відкладень. Регулярно проводячи чистку чайника від нальоту, можна насолоджуватися смаком улюблених гарячих напоїв, продовжити термін служби техніки і заощадити на рахунках за електрику. Про те, як почистити чайник лимонною кислотою від накипу, розповість даний матеріал.

зміст:

 • Що таке накип і чим вона небезпечна?
 • Як почистити електрочайник лимонкою?
 • Безпека методу.
 • Чистка чайників для плити.
 • Чи потрібно чистити чайник від накипу?

  накип в чайникуКоричнево-білий наліт на нагрівальному елементі, стінках і дні електрочайника — це накип. Вона являє собою відкладення кальцію, що містяться у водопровідній воді. Чим вода жорсткіше, тим більше в ній карбонату кальцію.

  Речовина є помірно розчинною у воді. Його здатність до розчинення знижується при підвищенні температури рідини. При нагріванні рідини, що відбувається після включення електрочайника, сіль випадає в осад. Поступово її шари накопичуються на внутрішніх елементах приладу, але в першу чергу вони осідають на нагрівальному елементі. Накопичився наліт погіршує роботу приладу, знижуючи тепловіддачу Тена.

  На замітку: неважливо, який тип нагрівального елементу в приладі. Накип може налипає і на спіраль, і на металеве дно електрочайника, збільшуючи час нагрівання води.

  шкода накипуЧим більше шар нальоту, тим гірше прилад гріє воду. При скупченні 3-х міліметрового шару накипу електрочайник для підігріву того ж обсягу води витратить на 30% більше часу. Вапняні відкладення збільшують витрату електроенергії і час приготування гарячих напоїв. Але це не єдиний негативний момент. При утрудненою віддачі тепла нагрівальний елемент приладу перегрівається, що рано чи пізно призведе до його поломки.

  Крім поломок техніки і удару по бюджету, накип з електрочайника шкодить здоров’ю. З чашки частки вапняного нальоту потрапляють в шлунок, нирки і печінку, негативно позначаючись на роботі внутрішніх органів.

  Простий і доступний спосіб чистки електрочайника, про яке буде розказано далі, позбавить від усіх цих проблем. Головне, вчасно повторювати процедуру і не запускати стан техніки.

  як складати речі в шафуРекомендуємо прочитати, як складати речі в шафу, щоб в ньому завжди був порядок.

  Читайте: як почистити труби оцтом і содою.

  Чистка електрочайника лимонною кислотою

  лимонна кислотаПеред тим як почистити чайник за допомогою лимонної кислоти, необхідно злити з нього всю воду і кілька разів прополоскати ємність чистою водою, щоб усунути великі шматки накипу.

  Потім в чайник потрібно набрати воду до позначки «Максимум», і всипати в нього пакетик (20 грам) лимонної кислоти. Якщо наліт покриває не всю внутрішню поверхню колби, а тільки дно або нагрівальний елемент, досить набрати води так, щоб вона повністю закривала вапняну кірку.

  Після цього прилад включають і чекають, поки вода закипить. Зливати її відразу ж не варто, потрібно почекати 5-7 хвилин після відключення електрочайника та знову включити його, закип’ятити налиту в нього рідину ще раз. Після виключення приладу потрібно почекати пару хвилин і акуратно відкрити кришку. Якщо в чайнику не залишилося вапняних відкладень, відпрацьований розчин зливають, а потім чистою водою промивають колбу.

  чистий чайникЯкщо почистити чайник лимонною кислотою повністю не вдалося, пропорції необхідно змінити. У той же кількість води потрібно всипати в 2 рази більше лимонки (40-50 грам), а потім повторити всі описані вище маніпуляції ще раз.

  Кількість всипати лимонної кислоти залежить від ступеня його забрудненості. Якщо догляд за приладом регулярний, досить в чайник, заповнений водою до середини, насипати близько 15 грам порошку лимонки. Для видалення товстого шару відкладень кількість лимонної кислоти доведеться збільшити в 2-3 рази.

  Наскільки безпечний спосіб?

  шкода лимонкиЛимонна кислота вважається нешкідливою для організму харчовою добавкою. Вона має низький рівень токсичності і, якщо її використовувати в малій кількості, не здатна завдати шкоди здоров’ю.

  Однак вживання концентрованого розчину лимонки, особливо в гарячому вигляді, може привести до опіку слизової порожнини рота та органів травного тракту! Тому ні в якому разі не можна залишати чайник з гріються розчином без нагляду. Під час чищення приладу необхідно попередити всіх домочадців про проведення процедури! Це дозволить запобігти випадкове вживання розчину кислоти.

  Порада: після чистки чайника лимонкою, рекомендується 2-3 рази закип’ятити в ньому воду, перш ніж вживати її.

  В цілому, при дотриманні всіх правил безпеки, цей метод чищення можна назвати найбільш нешкідливим. На відміну від спеціальних чистячих складів, призначених для видалення вапняних відкладень в чайниках, терпомотах, на кип’ятильниках і інших побутових приладах, лимонна кислота не є небезпечною для організму. Вона легко і без залишку вимивається з колби електрочайника при 2-3-кратної зміни води.

  Ще однією перевагою методу є його доступність. Лимонка обійдеться в 20-30 рублів на відміну від спеціалізованих засобів для чищення.

  Як почистити лимонкою чайник для плити?

  Традиційні чайники «зі свистком», службовці для підігріву води на електричній або газовій плиті, хоч і стали рідшими «мешканцями» кухонь, але використовуються багатьма господинями. У чищенні такі чайники потребують не менше, ніж електричні аналоги. Швидкість утворення накипу в них така ж, як і інструкція по очищенню:

  • чайник наповнюється водою до необхідного рівня (щоб рідина закрила всі вапняні відкладення);
  • всередину всипається порошок лимонки (1-2 пакетика, в залежності від ступеня забрудненості);
  • потім чайник відправляється на плиту до закипання;
  • коли вода закипить, потужність плити роблять мінімальної і кип’ятять воду протягом 2-3 хвилин;
  • якщо шар нальоту товстий, можна потримати чайник на плиті 7-10 хвилин.

  ніж відчистити світлий диванРекомендуємо дізнатися, чим відчистити світлий диван.

  Читайте: як прати взуття з білої тканини.

  Дізнайтеся, ніж відіпрати кров від місячних.

  Після закінчення процедури воду зливають, посуд добре промивають чистою водою. Використовувати мило або миючий засіб зовсім не обов’язково. Досить злити воду 2-3 рази.

  Щоб вапняний наліт утворювався менш інтенсивно, можна встановити фільтр для води. Однак фільтрування не врятує від проблеми на сто відсотків. Ще одна корисна рекомендація — зливати залишки рідини кожного разу після використання кухонного приладу. Дотримуючись цих заходів профілактики, проводити чистку від вапняних відкладень доведеться не частіше разу на місяць.