Чи плануєте розширювати виробництво виробів з фанери та перебуваєте в активному пошуку свого лазерного обладнання? Ви досвідчений фахівець або новачок у своїй справі?

Ми поділимося з вами своїми знаннями і по порядку розповімо з чого почати пошуки верстата для лазерного різання фанери, і на що потрібно звернути увагу! Як купити те, що потрібно за найкращою ціною!

Фанера це матеріал, який широко використовується для лазерного різання і гравіювання. Бо сировина коштує порівняно недорого, а так само піддається якісної різанні на лазері.

Сьогодні ринок з числовим програмним управлінням пропонує нам широкий вибір лазерних різаків, кожен з яких відрізняється функціоналом, властивостями і особливостями.

  • В першу чергу ви повинні визначитися будете ви займатися тільки гравіюванням або тільки різкою, може бути і тим і іншим.
  • Важливо знати якої площі листи фанери ви будете розкроювати, так як ціна лазерного верстата для різання фанери прямо залежить від розміру. Під велику площу знадобиться апарат з великим робочим полем, під меншу площу середній або малоформатний апарат. Перевага малогабаритних верстатів в тому, що їх можна використовувати в домашніх умовах.
  • Наступною справою потрібно знати, з фанерою якої товщини має бути працювати, адже товщина фанерного листа впливає на потужність лазерного випромінювача, а значить і на вартість верстата. При обробці фанери невеликої товщини зріз виходить чистим і навіть привабливим завдяки чорним краях. Але для товстих листів більше підходять фрезерні верстати, інакше краю різу залишаться обвугленими.

Фанера для лазерного верстата

Відомо, що чим вище якість використовуваного матеріалу, тим приємніше буде робочий процес і вища якість кінцевого продукту і фанера в цьому питанні не виняток. Фанера це склеєні між собою і спресовані шари деревного шпону. Листи, отримані в результаті, відрізняються якістю вихідної сировини.

Розрізняють п’ять сортів фанери — це елітний сорт, перший, другий, третій і четвертий. Чим нижче цифрове значення, чим менша кількість браку в ній міститься.

Елітна фанера взагалі не містить шлюбу, але використовують її тільки для ексклюзивних виробів з-за високої вартості. Найкраще для різання лазером підходять перший і другий сорти фанери, третій сорт — в рідкісних випадках, а ось четвертий не підходить зовсім, так як містить занадто багато дефектних ділянок.

Шпон, для виробництва фанери, буває листяний і хвойний. Від сировини, використовуваного на виробництві, залежить колір фанери і її реакція на термообробку.

Хвойна фанера м’яка, має широку колірну палітру і відрізняється різноманітністю поверхневої структури. Прекрасно ріжеться і не сильно обвуглюється після контакту з лазерним променем.

Листяна фанера набагато щільніше, гірше ріжеться і чорніє в місці проходження лазера. А через світлого відтінку обвуглена кромка особливо впадає в очі.

Тепер після наших порад ви маєте уявлення про те, яке лазерне обладнання буде найбільш корисно саме в вашому виробництві. А значить, зможете скоротити кількість послуг, за яким потрібно звертатися до субпідрядників. Але яке обладнання ви б не вибрали, пам’ятайте, що навіть лазерні верстати малих розмірів залишаються серйозним обладнанням здатним завдати шкоди здоров’ю і тому вимагають дотримання техніки безпеки!