Балкон або лоджія може стати ефектним доповненням до житлового приміщення, якщо не перетворювати їх у склад старих речей, які вам просто шкода викинути.

Найпростіший спосіб красиво облаштувати лоджію — посадити квіти.

Ми розповімо, які рослини для цього варто вибирати, щоб вони радували вас своєю красою, зробивши лоджію неповторною.

Зміст статті:

 • Що потрібно пам’ятати про прикрасу балкона квітами?
 • Які квіти для балкона вибрати?
 • Унікальний дизайн лоджії
 • Незвичайні рішення в дизайні

Оформлення балкона квітами — що потрібно враховувати?

Щоб ваша лоджія, прикрашена рослинами, виглядала красиво і доглянуто, необхідно враховувати кілька важливих факторів.

Оформлення балкона квітами Перш за все, це час, який ви змиєте віддавати догляду за зеленими «вихованцями». Якщо ви любитель-садовод, можна відразу ж запланувати для себе калейдоскоп рослин. Адже рослини на балконі можна вирощувати з самого початку весни до настання перших заморозків, а то і довше, якщо у вас утеплений балкон. Другий момент — розташування лоджії. Вибираючи, які квіти посадити на балконі, необхідно брати до уваги, на якому поверсі ви живете, на якій стороні розташований балкон (північ або південь).

Наприклад, занадто велика кількість сонячного світла або тіні можуть витримувати далеко не всі сорти рослин. Тільки правильний підбір сортів може гарантувати красиво прикрашену рослинами лоджію.

Також врахуйте, скільки місця ви можете віддати під горщики і скриньки для рослин. Щоб відповісти на це питання, можна намалювати просту схему лоджії з зазначенням місця розташування квітника.

Які сорти квітів вибирати в залежності від розташування лоджії?

Так, щоб рослини успішно росли і розвивалися, їм слід надати необхідну кількість повітря, води, сонячного світла і землі. Але вкрай важливо при цьому зберегти необхідні пропорції кожного з показників, попередньо вивчивши характеристики і вимоги тих чи інших рослин. Так, наприклад, на багато квіти негативно впливає протяг, в зв’язку з чим придбання рослин для відкритого балкона на високих поверхах стає безглуздим справою.

Відповідні сорти для різних умов

Для південного боку (квіти для сонячного балкона) рекомендуємо:

 • петунії;
 • Сальвию;
 • Квасоля декоративну;
 • Турецьку гвоздику;
 • Красолю.

Для північній, північно-східній і північно-західного боку краще вибрати;

 • фуксію;
 • резеду;
 • Бегонію.

Чи підходять кучеряве, пряморастущіе і ампельні сорти для прикраси лоджій?

Навіть невеликий за розмірами балкон можна красиво прикрасити квітами, якщо грамотно передбачити розстановку визнав по периметру балкона.

Поради садівників:

 • На підлозі або на огорожах балкона в вазонах можна висадити пряморастущіе або звисають рослини.
 • Стіни лоджії найкраще прикрасити кучерявими квітами.

Дизайн балкона квітамиПри цьому для ампельних рослин краще купувати спеціальні вазони, які підвішуються до стелі. А ось для невисоких пряморастущіх сортів можна підібрати горщики невеликого розміру і розставити їх вздовж стін або по поличках.

Якщо ви вирішили висадити кучеряві сорти, то для них можна вертикально натягнути кілька лісок або сітку, щоб рослини, виростаючи, створювали на балконі приємне затемнення.

Дизайн балкона квітами — що слід знати садівникові?

Як грамотно прикрасити приміщення за допомогою квітів, щоб все виглядало гармонійно? Головний орієнтир при виборі квітів і рослин — почуття міри. Не потрібно надмірно захоплювати і перетворювати лоджію в «джунглі». Якщо ви вже виростили кілька кольорів, то погляньте на свій балкон з боку вулиці, щоб виявити, чого недостатньо дизайну, а чого в ньому занадто багато.

Кілька порад від оформлювачів:

 • На тлі світлих стін чудово виглядають яскраві квіти і навпаки, темні стіни найкраще гармоніюють зі світлими сортами рослин.
 • Дизайн лоджії буде виглядати ще цікавіше, якщо вам вдасться підібрати ефектне поєднання різних визнав і інших ємностей для рослин.

Важливо: при оздобленні балкона не забувайте про будівельні норми, які обумовлюють максимальне навантаження. Занадто велика кількість вазонів з грунтом може перевищити допустиму норму, що обумовлює ризик обвалення конструкції.

Кілька оригінальних рішень для озеленення лоджії

Дизайнери пропонують найрізноманітніші варіанти для озеленення лоджії. Ви можете використовувати як їхні поради, так і придумувати свої зовсім незвичайні рішення, проявивши трохи фантазії. Наприклад, за допомогою дерев’яних піддонів можна зробити зручний і невеликий стелаж для мініатюрних визнав. Горщики, підвішені до стелі, декорують тканиною або іншим матеріалом.

Дизайн балкона квітамиЗамість традиційних визнав можете скористатися звичайною посудом: старі чашечки, спинці, глибокі тарілки.

Замість опори для кучерявих сортів візьміть будівельну сітку.

Якщо трохи подумаєте і вивчіть свої запаси, подивіться на дачі або у сусідів, можете знайти чимало інших предметів, які допоможуть створити унікальний дизайн лоджії.

Таким чином, не обов’язково залучати до роботи дорогих фахівців, щоб зробити балкон привабливим — ви можете зробити все самі, проявивши трохи фантазії.