Сучасні квартири і тим більше кухні, не відрізняються шириною приміщення, тому, при їх облаштуванні, часто використовують кутові гарнітури.

У просторих апартаментах вони стануть в нагоді, тому що допоможуть вдало розташувати атрибути меблів і побутову техніку. Вибираючи кухонний гарнітур з газовою плитою в кутку, пам’ятайте, що газова труба знаходиться там же. Якщо комунікація дозволяє це, пам’ятайте, що відстань від стіни до плити має бути не менше 10 см. Найчастіше поруч з плитою ставлять раковину.

Тут можуть бути якісь негативні наслідки, наприклад, вода може потрапляти в каструлю з маслом або на конфорки газу. Засіб може потрапити в каструлі або на поверхні плити і забруднити їх. Якщо це виключити, розміщення плити поруч з мийкою вдале, тому що в каструлю можна набрати воду, поставити на газ, мити овочі та інше.

Відзначимо, що якщо гарнітур має компактні розміри, побутова техніка також повинна бути невеликою. Тому деякі моделі газових плит мають ширину всього 50 см. І в подібних вузьких агрегатах глибина буде менше, що знизить практичність. Щоб цього не сталося, вибирайте меблевий гарнітур з широкими тумбочками. Розгляньте також систему освітлення, її краще комбінувати: стельову, вбудовану, настінну.

Кутова кухня надає наступні очевидні переваги:

  • компактність. Підходить навіть для приміщень з нестандартним плануванням. Однак атрибути гарнітура необхідно буде виготовити за індивідуальним дизайном.
  • велика місткість. Це дозволяє використовувати «кутові зони», які складно обіграти вже готовим гарнітуром.
  • «Робочий трикутник». Таке розташування дозволить максимально оптимально використовувати всі сторони і кути.
  • зонування. З кутовим варіантом забезпечує вдале зонування, так як кухня і обідня зона знаходяться на різних сторонах.

Однак, варто перерахувати і деякі недоліки такого рішення:

  • Якщо простір має нестандартні розміри або планування, потрібно придбання меблів на замовлення, що значно збільшить її вартість.
  • У малогабаритних квартирах умивальник часто розташовується в кутку, що може бути незручно для людей великої статури.
  • Такий гарнітур підходить не для кожної кухні. Краще було б зупинитися в лінійному варіанті.