Стропи з текстилю затребувані в сільському господарстві, будівництві, виробництві, різних промислових галузях. Використовуються дані вироби для проведення вантажних операцій. На відміну від канатних і ланцюгових строп текстильні не ушкоджують поверхню вантажів, трохи важать, не займають багато місця при зберіганні, легко транспортуються.

При покупці оснастки потрібно оцінювати не тільки їх експлуатаційні характеристики, але і конструктивні особливості. Стропи виготовляються з сучасних синтетичних матеріалів, переважно з поліестеру або нейлону. Пристосування випускаються двох видів: плоскі (стрічкові) і круглі (круглопрядні).

Стрічкові стропи

Для виготовлення цих строп використовується спеціальна текстильна стрічка, яка зшивається на промислових швейних машинах. Запас міцності матеріалу не може бути нижче 7: 1. Дуже важливо звертати увагу на колір стрічки, так як згідно з чинними стандартами він відповідає допустимої вантажопідйомності пристосувань.

Для виготовлення стрічок використовують кілька видів синтетичних матеріалів:

  • нейлон;
  • поліестер;
  • поліпропілен.

Кожен з матеріалів має свої особливості. Наприклад, стропи з поліестеру відрізняються невеликою амортизуючої здатністю, м’якістю, погано вбирають вологу. Матеріал стійкий до кислого середовища. Пристосування можна використовувати у вибухонебезпечних середовищах, але температура вище 90 і нижче -40 градусів для них не рекомендується.

Нейлонові стропи розтягуються сильніше, ніж вироби з поліестеру. Матеріал стійкий до впливу лугів і ефіру, але не рекомендується для кислих середовищ. Через високий вологопоглинання розтяжність під навантаженням збільшується.

За конструкцією стрічкові стропи діляться на петльові. Кільцеві і ветвевой. Відповідний варіант вибирається залежно від типу вантажу. З яким доведеться працювати.

Круглопрядні стропи

Круглопрядні стропи з’явилися на ринку відносно недавно. Пристрій складається з міцних поліестерових пасом, які покладені в рукав з синтетичної тканини. від кількості пасом залежить вантажопідйомність і ступінь міцності стропа.

Основні переваги пристосувань даного типу — тривалий термін служби, швидке і недороге виробництво, можливість замовити будь-яку довжину. Як і стрічкові, круглопрядні стропи кодуються кольором, залежних від вантажопідйомності.

Круглопрядні стропи пластичнее стрічкових і мають велику вантажопідйомність. Їх можна перекручувати і згинати в будь-яких напрямках. Пристосування легко заводити під вантаж, вони добре переносять динамічні навантаження. Завдяки рукаву внутрішні волокна надійно захищені від ушкоджень і забруднень.

Який тип текстильних строп краще? Однозначно на це питання відповісти неможливо. Все залежить від виду вантажів, умов роботи і особливостей стропування.