При придбанні пральної машини покупці аналізують всі — габарити, швидкість і можливості прання, витрата електроенергії і якість віджиму. З розмірами техніки і варіантом завантаження визначитися нескладно — питання ваших уподобань і вільних площ. А ось з чим дійсно варто розібратися до покупки, так це що таке клас віджиму пральних машин, яким бувають, і як впливає на особливості електроспоживання.

Зміст статті:

 • Що таке клас прання пральної машини?
 • Як визначитися з класом віджимання?
 • Заощаджуємо правильно — вибираємо клас енергоспоживання

Клас прання пральної машини — що краще?

Найважливіше, що варто пам’ятати, що чим вище буде цей показник, тим краще пральна машинка буде виводити забруднення.

Безсумнівно забруднення в одній і тій же машинці будуть відпираються не однаково — на це буде впливати тип плям, якість використовуваного кошти для прання, тканина. Тому кожна одиниця техніки отримує свій «клас», пройшовши різноманітні тести прання тканини в одних і тих же умовах.

Машинки відчувають шляхом порівняльного аналізу з еталонною технікою протягом години у воді з температурою в +60 градусів на одному і тому ж матеріалі з одним і тим же порошком.

Потім випрану тканину порівнюють з іншим чистим клаптем з еталонною машинки. В результаті присвоюється певний клас прання.

Вартість машинки завжди залежить від цього показника — чим він вищий, тим вище ціна на техніку. Однак на вартість також впливає і розкрученість виробника. Так, наприклад, пральна машинка від відомого виробника класу В може коштувати стільки ж, а іноді навіть і вище, ніж техніка класу А від менш розкрученої компанії. Нерідко покупці, вибираючи між виробами класу А і В, вважають за краще все ж дешевші машинки, оскільки ефективність і якість прання залежить ще і від якості використовуваного прального порошку.

Чи збираєтеся придбати пральну машинку? Ми розповімо, як правильно зробити вибір і на що звертати увагу при покупці. Сайт tech-choice.net допоможе вам з вибором.

 

Вибираємо пральну машинку по класу віджиму

Клас віджиму в пральних машинах показує рівень вологості, що залишився в одязі після прання. Залежить цей показник від числа оборотів в хвилину, яке здійснює машинка — чим більше оборотів, тим суші речі. По класах віджиму моделі обладнання діляться на:

 • «А» — машинка найвищої якості, яка гарантує рівень вологості менше 45% (підходить для грубих тканин високої щільності);
 • «B» — пральні машинки з таким класом можуть якісно випрати і віджати виріб, залишивши вологість в 45-50% (підходить для махрових тканин);
 • «С» — вологість 54-63% (для грубої матерії);
 • «D» — вологість знаходиться на рівні 63-72% (для бавовняних і синтетичних тканин);
 • «E» відсоток вологи становить 72-81% (підходить для делікатних і ніжних тканин);
 • «F» позначає, що вологість білизни після прання становитиме 81-90% (відповідний режим для тонкої тканини);
 • «G» показує, що якість віджиму відповідає показнику в 90% вологості (для дуже тонких і делікатних тканин).

Важливо: не дивлячись на те, що при найвищому класі одяг після прання буде практично суха, чи завжди це буде виправдано?

Потрібно розуміти, що чим потужніший віджимання, тим сильніше речі при пранні будуть піддаватися навантаженні, що може привести навіть до псування тканини. Так, наприклад, якщо вам найчастіше доводиться прати делікатні тканини, вибирайте моделі з середнім показником — клас віджиму «D». Якщо ви віддаєте перевагу носити речі з грубої матерії, то, звичайно ж, найкращим придбанням стане техніка класу «A», «B» або «C».

Взагалі, універсальними машинками вважаються моделі з оборотами від 1000 до 1200. Їх цілком вистачить, щоб якісно випрати і віджати одяг — після цього буде потрібно буквально пару годин, щоб висушити речі. Крім того, невеликі за габаритами моделі з більш високими оборотами зазвичай «стрибають» під час віджиму, зрушуючи з місця. В такому випадку не обійтися без спеціальних підкладок, які можуть утримати обладнання на місці.

Впливають на сухість речей не тільки обороти, але і ступінь проникності тканини, що також слід враховувати, оскільки віджимання — це процес проходження води через волокна матеріалу. Чим краще матеріал буде пропускати воду, тим швидше він буде сохнути. Іншими словами, вироби з джинс будуть значніше вологіше, ніж сорочка їх шовку при рівних умовах віджиму.

Деякі сучасні моделі мають два і більше режиму віджимання з різноманітною швидкістю обертів. Зазвичай їх вибирають або автоматом (сама машинка виставляємо показники), або руками. На якість віджиму також впливає наступне:

 • діаметр барабана;
 • час виконання повного циклу віджиму.

Наприклад, при однакових оборотах модель з великим по діаметру барабаном відіжме білизна набагато краще, ніж модель з більш маленьким барабаном. Також значно краще висохне одяг в машинці, у якій виставлено більш тривалий час віджиму. Наприклад, останній етап сушіння в деяких моделях займає 30-40 секунд, в інших — від 2 до 3 хвилин. Природно, віджимання в останніх моделях буде більш якісним.

Клас енергоспоживання пральної машини — дуже важливий показник, який слід враховувати, якщо ви не хочете платити за квартплату величезні суми щомісяця, особливо коли часто перете. До 2002 року техніку ділили на класи від А до G, однак після цього виробники випустили на ринок економічні класи А +. Такі моделі споживають в середньому 0,17 кВтг / кг, що дозволяє істотно заощадити.

Даний показник розраховують так: в барабан завантажується кілограм одягу з бавовни, ставлять прати на годину при температурі + 60 градусів. Електроенергія, витрачена за цей час, і стане показником для моделі. Після всіх випробувань машинці присваевается необхідний клас.

Самий мінімальний витрата має, як ми вже сказали, машинка з класом A + — менш 0,17 кВт * год / кг. Найбільший клас споживання енергії — G, який витрачає близько 0,39 кВт * год / кг.

Деякі виробники пропонують сьогодні також додаткові економічні класи А ++ і А +++, які економлять на 20 і 30% електроенергії відповідно. Правда, і коштувати такі вироби будуть значно дорожче.

Головна відмінність класів укладено в оптимізації виставлених циклів. Наприклад, якщо для прання речей зі складними плямами за допомогою моделей класу С буде потрібно близько 2,5 годин, то машинка більш високого класу впорається з роботою всього за 2 години, що призводить до економії.

Порада: якщо ви хочете розрахувати, скільки буде споживати саме ваша модель, проведіть невеликий математичний розрахунок — помножте витрата електроенергії на кількість білизни, що завантажується.

Як бачите, дуже важливо знати всі класи обладнання — все це вкупі вплине не тільки на кінцеву ціну, але і на якість прання з віджиманням. Тому при виборі моделі обов’язково звертайте увагу на дані показники, вибираючи найбільш оптимальний для себе варіант. Ми сподіваємося, що наша стаття допоможемо вам вибрати пральну машину. Будемо раді вашим рекомендаціям і зауважень в коментарях.