Багато людей, які мають хронічні захворювання, вважають, що ставити зубні імплантати їм заборонять. Але не варто забувати, що сфера дентальної імплантології постійно вдосконалюється, і, як підсумок, протипоказань залишається все менше з кожним роком. Так, наприклад, вже давно і успішно проводиться імплантація при цукровому діабеті. Далі розповімо про те, які умови необхідно для цього дотримуватися, які імпланти встановлювати, як доглядати за порожниною рота.

Коли імплантація можлива

Імплантація зубів у людей з діагнозом «цукровий діабет» або СД може проводитися при виконанні наступних умов:

  • якщо захворювання довгий час знаходиться в компенсованій формі: тобто, показник рівня глюкози в крові не перевищує 6-8 ммоль / л протягом півроку і більше,

  • краще, якщо у людини діагностовано цукровий діабет II типу, а не I: справа в тому, що при першому типі хвороба сильніше діє на кісткову тканину і регенеративні можливості, тобто є ризик ускладнень після імплантації,

  • пацієнт регулярно приймає призначені ендокринологом препарати і відвідує цього фахівця для контролю захворювання,

  • в організмі ще не почалися небезпечні наслідки СД: порушення функції нирок, нервової, судинної системи,

  • в даний момент немає загострення інших хронічних захворювань (але, наприклад, до пародонтиту це не відноситься — імпланти можна без побоювань ставити навіть на пізній стадії).

Які імпланти рекомендується ставити

Що стосується імплантів, то це повинні бути такі моделі, які швидко приживаються в ослабленою кістки і не володіють токсичною дією. Адже у людей з цукровим діабетом часто виявляється не дуже хороше стан ясен і кісткової тканини через збої в обміні речовин. Тому рекомендуються імпланти з «напиленням» на поверхню хімічно активних компонентів. Це можуть бути іони фтору, кальцію, фосфору. Вони «допомагають» організму вибудовувати більш міцну кістку навколо імплантату, міцніше зростатися з покриттям. Такі системи випускаються під марками Nobel Biocare, Straumann, Astra Tech, Osstem.

Ще ряд проблем при СД — більш швидке просідання кістки (атрофія) на місці видалених зубів, пародонтит (запалення тканин навколо зубів). Небезпека цих процесів в тому, що вони мають слабке перебіг, тому люди не звертаються до лікаря вчасно. А коли звертаються, то виявляється, що кістки вже дуже мало для фіксації імплантатів.

Але рішення є. Це спеціальні подовжені імпланти (базальні і компресійні) з антимікробним покриттям від Oneway Biomed, виличні імплантати — їх можна встановлювати навіть при яскравому атрофії, при пізніх стадіях пародонтиту, пародонтозу.

Додаткові медикаменти для відновлення

Відмінною підмогою стоматолога і пацієнта стають спеціальні матеріали для прискореної регенерації. Це можуть бути, наприклад, здатні фіксувати мембрани, кістковопластичні матеріали, тромбоцитарний мембрани, біогелі — всі вони застосовуються під час імплантації. А також вітамінні та мінеральні комплекси, антибактеріальні препарати — після операції. Для кожного індивідуально підбираються оптимальні засоби для швидкого відновлення. Також не забувайте про препарати, які призначив ендокринолог.

Особливості догляду за порожниною рота

Догляд за порожниною рота після імплантації — це те, чим нехтувати ні в якому разі не можна. Особливо при хронічному запаленні ясен. У перші дні від чищення зубів і полоскання краще відмовитися, щоб не пошкодити шви і не занести мікроби всередину до імплантату. Замість цього проводите ротові ванночки після кожного прийому їжі. Через 3-5 днів допускається акуратна чистка щіткою (нової) і пастою (з протизапальним ефектом). Також необхідно відвідувати імплантолога і ортопеда для огляду відповідно до графіка.

Джерело: сайт zubi-implanti.ru