Дуже складно уявити сучасне житло без побутової техніки і одним з предметів першої необхідності є холодильник.

Саме тому до вибору цього агрегату потрібно поставитися з особливою увагою. Ну а зараз ми дізнаємося яку марку холодильника вибрати і яким вимогам вона повинна відповідати. Зовсім скоро Ви зрозумієте, як вибрати якісний холодильник і яка саме модель холодильника краще.

Читайте в цій статті:

  • Вибираємо модель в залежності від конструкції
  • Автоматична або ручна розморожування?
  • Що потрібно знати про компресорі?
  • Додаткові функції
  • Питання економії електроенергії

Включити або виключити відображення?

холодильник якої марки краще вибратиВибрати хороший холодильник досить складно, особливо якщо ви це робите вперше і маєте лише загальні уявлення про цю техніку.

Важливо знати, що вибір холодильника пов’язаний не тільки з вибором найбільшого або економічного, а й цілим списком інших особливостей, про які ви ще навіть не підозрюєте. Холодильник якої марки краще вибрати ми обговоримо трохи пізніше, а поки давайте визначимося з варіантами виконання.

Ви хочете, щоб холодильник було видно або віддаєте перевагу приховати його? Якщо перше, то вбудована техніка допоможе ідеально вписати цей агрегат в інтер’єр Вашої кухні. Ніхто навіть не здогадається що знаходиться за дверцятами цього симпатичного шафки, адже зовні вбудований холодильник нічим не відрізняється від решти меблів.

Але тоді виникає наступне питання: як вибрати вбудований холодильник? Насправді вибирати його потрібно також, як і звичайний, при цьому пам’ятаючи, що завдяки такому виконанню його вартість буде дещо вищий. Хоча деякі тонкощі все ж присутні. Вам, наприклад, потрібно буде визначитися: холодильник буде повністю вбудований або ж частково. При повністю вбудованому холодильнику його дверцята кріпиться до меблевому каркасу. І вуаля! Ніхто навіть не здогадається де стоїть Ваш годувальник. Якщо такі тонкощі Вас не хвилюють, то вибирайте звичайний окремий холодильник. Радимо вам подивитися в сторону таких брендів:

 • LG;
 • Bosch;
 • Gorenje;
 • Hotpoint-Ariston;
 • Indesit.

Добре, з виконанням ми трохи розібралися. Тепер поговоримо про те, за якими параметрами вибирати холодильник. І наступна зупинка це обсяг і габарити, так як тип холодильника безпосередньо залежить від цих параметрів. Отже, якщо розділити холодильники по типу, то можна дізнатися, що вони бувають:

 • трикамерні;
 • двокамерні;
 • однокамерні;
 • Side-by-Side.

Що з себе представляють ці терміни? Подивимося наочно:

Однокамерні, двокамерний і трикамерний

Відповідно, холодильник з одним відділенням, камерою, і з одного температурою по всьому об’єму. Двокамерна модель має поділ на два відділи. Зазвичай один з них морозильна камера з мінусовою температурою всередині. Трикамерні холодильники поділяються вже на три відділення — звичайна камера, морозильна і спеціальна камера, в якій підтримується температура в нуль градусів.

Side-by-Side

Зовні модель схожа на два холодильника, з’єднаних разом пліч-о-пліч. Звичайне має орні двері і може бути як одно- так і дво-, трикамерним.

Корисні поради

не працює холодальнік

Після розморожування холодильник перестав працювати? Давайте розглянемо причини поломки і можливі дії з реанімації техніки в домашніх умовах.

А що робити, якщо в холодильнику оселився неприємний запах? Тут ви знайдете поради по ліквідації неприємного запаху і вивчіть профілактичні заходи, які допоможуть не допустити його появи.

Скажімо «Ні» ручної роботи

Ще одним важливим моментів, який дуже хвилює сучасних господинь є процес розморожування. Визначившись з цим Вам буде простіше зрозуміти якої фірми вибрати холодильник. Багатьом знайома неприємна процедура ручного розморожування. Однак завдяки новим технологіям Вам не потрібно буде витрачати час на цей довгий і трудомісткий процес. Тепер Ви можете вибрати модель, яка розморожує автоматично або з системою «No Frost».

рекомендації по вибору холодильникаПара слів про те, як працює автоматичне розморожування: компресор працює і на ньому утворюються крижинки, а коли він зупиняє свою роботу ці крижинки тануть. Вода стікає в спеціальний резервуар і випаровується. Ваша участь при цьому не потрібно. Система «No Frost» працює трохи по-іншому. За задньою стінкою або ж у морозильній камері розташований випарник. Особливий вентилятор сприяє тому, що повітря в камері постійно циркулює, і завдяки цьому іній утворюється на випарнику, але його зовсім немає в камері.

Через деякий час вимикається вентилятор, і замість нього включається нагрівач. Іній тане, а далі діє той же принцип видалення води, що і у холодильників з автоматичною розморожуванням.

серце холодильника

Деякі рекомендації щодо вибору холодильника у нас вже є. Однак це ще далеко не все. Тепер про компресори.

У холодильнику він може бути один, один на все відділення або ж два. Для морозильної камери окремий. Якщо їх два, то це означає, що у Вас працюють дві системи охолодження і вони не залежать один від одного. Це досить зручно, адже коли Ви відкриваєте якесь із відділень холодильника температура там піднімається. Її потрібно знову опустити до певного рівня і компресор включається.

Якщо він один, то йому доводиться охолоджувати весь холодильник незалежно від того, яким відділенням Ви скористалися. Якщо ж компресорів два, то вони включаються в міру потреби і саме в тому відділенні, де потрібно знизити температуру. У двохкомпресорних холодильників продуктивність роботи вище, а управління простіше. Як бачите два компресори — це досить зручно, і абсолютно точно краще, ніж один.

приємні доповнення

З розвитком техніки з’являється маса цікавих функцій, які роблять використання холодильника доброзичливим по відношенню до користувача, а ваше життя простіше.

як вибрати якісний холодильникУ сучасних моделях часто можна зустріти так звану антибактеріальний захист. Що ж це таке? Вона полягає в спеціальному покритті або фільтр, що містять іони срібла неорганічного походження. Срібло впливає на шкідливі бактерії і не дає їм розмножуватися, і завдяки цьому ваші продукти можуть зберігатися трохи довше.

Наступна приємна функція це диспенсер. За незрозумілим словом ховається вельми корисний пристрій.

Диспенсер дозволяє охолоджувати воду і отримувати колотий лід або лід в кубиках. Для цього Вам навіть не потрібно відкривати холодильник досить простягнути руку і натиснути спеціальний важіль або кнопку. При цьому вода і лід не лежать з іншими продуктами, а значить не наберуть на себе зайвих запахів.

економимо електроенергію

За якими критеріями вибирати холодильник ми трохи розібралися. Безліч сучасних функцій теж радують, але скільки електроенергії буде споживати такий агрегат? Адже вибір хорошого холодильника для будинку безпосередньо залежить від цього пункту. Варто сказати кілька слів про цю проблему.

Визначити скільки енергії споживає Ваш холодильник допоможуть букви на його корпусі. Клас енергоспоживання визначається від «A +++» до «G». Отже, «А» самі економні. Значок «+» говорить про те, що даний агрегат відрізняється суперекономічний. Відповідно, чим ближче буква до початку алфавіту і чим більше після неї плюсиков, тим менше електроенергії потрібно наш агрегат.

важливі рекомендації

перевезення холодильника

Перевезення холодильника, якщо ви збираєтеся транспортувати його самостійно, повинна проходити максимально акуратно. Ми розповімо вам, що не побити техніку.

Багато господинь не знають, чим можна мити техніку, щоб і забруднення прибрати, і техніку не зіпсувати. Тут ви знайдете кращі рекомендації з чищення холодильника.

висновок

Ось і підійшов до кінця наша розмова. Ви дізналися багато нового і зрозуміли, як вибрати хороший холодильник. Знання про компресори, системах розморожування і спеціальні можливості будуть дуже до речі. Який саме холодильник вибрати для будинку ви можете також довідатися, почитавши відгуки до моделі, яка вам найбільше сподобалася. Ну, а ми сподіваємося, що наші поради про те, як вибрати холодильник допоможуть вам трохи більше в них розбиратися хоча б на рівні споживача.