Безперечно, прасувальна дошка — це невід’ємний атрибут кожного будинку. Але чи варто купувати магазинний варіант, щоб він одну годину на кілька днів служив за призначенням, а решту часу просто займав місце в квартирі, представляючи незручності? Природно, немає. Тому необхідно виготовити вбудовану прасувальну дошку своїми руками!

зміст:

 • Види вбудованих прасувальних дощок
 • підготовка ніші
 • Вирізаємо прасувальну дошку правильно
 • фіксація дошки
 • Обтягування основної частини
 • установка

Як виготовити вбудовану прасувальну дошку своїми руками?

Хто б міг подумати, але таке нехитре пристрій, як прасувальна дошка, з’явилося в середині 19-ого століття. Ще тоді люди зрозуміли, що підставка для прасування речей повинна бути постійним атрибутом, а не першим-ліпшим для даних цілей предметом. Зазнавши незначні зміни в будові, прасувальна дошка дійшла до наших часів.

Види вбудованих прасувальних дощок

На жаль, незважаючи на свою незамінність, даний господарський атрибут представляє серйозні незручності, займаючи багато місця в кімнаті. Щоб вирішити це питання, генії креативної думки минулого століття придумали модифікацію, що дозволяє розкладати, і складати прасувальну дошку, коли того забажає людина. Нижче розглянемо варіанти вбудованої дошки, а також розберемо найбільш найпростіші з них.

висувна дошка

висувний механізмЯк правило, місцезнаходження даного атрибута, необхідного для точної прасування речей, в кухонних шафах або в шафах-купе. Підійде і звичайний комод. Такий пристрій можна, як замовити в меблевій компанії, так і виготовити самостійно. Основна частина прасувальної дошки знаходиться на напрямних. Складання дозволяє скоротити розміри стільниці в два рази. Розмір дошки даного типу не перевищить габарити ящика, в якому вона знаходиться. Плюсом цього варіанта є компактність.

Варто зауважити, що вбудована прасувальна дошка своїми руками такого типу витримує лише ту вагу, який дозволяють їй тримати напрямні.

Прасувальна дошка з шафи

Оптимальний варіант знаходження прасувальної дошки — це шафа. Для того щоб пристрій безтурботно зберігалося в таких умовах, необхідно все ретельно виміряти, а також підпиляти заважає перегородки. Основою для функції «туди / сюди» є найпростіший механізм, виготовлений з шарнірних кріплень.

Головне, перевірити надійність кріплень, так як при поганому стані дошка може виявитися вирваною разом з частиною задньої стінки.

самостійне виготовлення дошки

відкидна дошка

На даному варіанті ми і зробимо акцент. Він має на увазі монтаж прасувальної дошки «вбудованої». Механізм дозволяє опустити стільницю, і підняти її, коли заманеться. Крім стільниці до складу конструкції входять:

 • підніжка;
 • рама (вбудована в стіну).

Розміри для такого типу пристрою можуть бути різними. Все залежить від кімнати, де передбачається монтаж. Крім основної конструкції є можливість придумати декоративні елементи, які додадуть естетичний вигляд.

підготовка ніші

Для того щоб монтувати дошку, спершу потрібно виготовити нішу, куди вона буде міститися при складанні. Іншими словами — це сховище для прасувальної дошки. У каркасних будинках не важко підготувати нішу — досить витягнути внутрішню обшивку та надати форму, шляхом обмеження простору. Для цього знадобляться дошки.

Варто врахувати, що розміри ніші повинні підходити під габарити прасувальної дошки. Нижня частина (нижній обмежувач) не повинна бути вище 80-й сантиметрів рівня підлоги. Це дозволить встановлювати при розкладанні дошку на прийнятною висоті.

У будинках, виготовлених з цегли, дерева або блоків, дана операція займе більше зусиль.

плями від солідолуРекомендуємо дізнатися, чим вивести плями від солідолу з одягу.

Не любите займатися домашніми обов’язками? Як змусити себе прибрати в квартирі, ми розповімо тут.

Вирізаємо прасувальну дошку правильно

Прийнятні розміри для прасувальної дошки складають — 40 в ширину, і 125 в довжину. Матеріалом для даної частини конструкції ідеально послужить лист фанери. Ширина не повинна бути менше 12 мм. Також для цієї мети підійде і меблевий щит, виготовлений з будь-якого типу деревини.

Тепер знадобиться металева лінійка 1м і олівець. За їх допомогою робимо розмітку. Іншими словами — малюємо дошку на матеріалі. Передній край потрібно зробити, використовуючи циліндричний предмет. Це може бути блюдце, великий рулон стрічки. Що завгодно, що дозволить накреслити закруглення в даному місці. Не буде зайвим вдатися до допомоги циркуля.

Після нанесення розмірів на матеріал, саме час, вирізати з нього отриману фігуру. Для різання криволінійних ділянок підійде звичайний електричний лобзик. Прямі лінії вирізаються за допомогою дискової пили, на кінці якої є маленькі зуби.

кріплення механізмуДалі переходимо до шліфування кромки і обох площин. Для цього є два способи:

 • скористатися електро шліфувальною машинкою;
 • прикріпити до дерев’яного бруска шкурку шляхом пріколачіванія цвяхами, і виконати шліфування власноруч.

Варто врахувати, що такий тип робіт має на увазі багато пилу, тому необхідно підготувати кімнату. По можливості, проводити вирізку прасувальної дошки в спеціально відведеному місці (майстерня, вулиця). Не забуваємо про шарнірах в місці, де планується кріплення дошки до ніші.

фіксація дошки

Приготувавши фанеру, товщина якої не буде менше 10мм, виготовляємо ніжку-фіксатор. Цей елемент нехитрий, і для його спорудження досить вирізати звичайну палицю.

За допомогою рояльної петлі приєднуємо ніжку до основи дошки. На цій посаді зійдуть і інші типи шарнірів. Така операція дозволить, в подальшому, просте відкидання ніжки при розкладанні конструкції. Також її буде легше заховати при складанні.

Щоб опора здійснювалася надійніше, прикріпимо до основи прасувальної дошки два однакових за розміром бруска (в місці кріплення дошки до ніші). Товщина брусків повинна бути не менше 40мм, а ширина — около70мм. Необхідно відпиляти кромки цих брусків. Причому зробити це перпендикулярно. Серед них можна ховати ніжку-фіксатор.

Обтягування основної частини

Електронні книги, вбудована в стіну, не вважається закінченою без проведення останньої важливої ​​операції — обшивки. Інакше, як же забезпечити комфорт при прасування речей?

Для даної операції буде потрібно:

 • рушник банний;
 • меблевий степлер;
 • скоби;
 • ножиці;
 • молоток.

Пам’ятайте, що обвивка відбувається після того, як в дошку будуть просунуті шарнірні кріплення. Обвиваємо поверхню дошки тканиною (банний рушник), і кріпимо кути за допомогою степлера. Головне — досить натягувати тканину, щоб не утворювалося складок на підставі дошки. Ті скоби, які погано будуть забиватися, можна добивати молотком. Або пробувати повторити дію степлером.

 погладити гофровану сукнюДізнайтеся, як погладити гофровану сукню.

Як вивести плями від чорниці з одягу, ми розповімо тут.

Як правильно застосовувати Ваніш від плям, ви можете прочитати тут: //o4istote.ru/udalenie-pyaten/pyatnovyvoditel-vanish/

Наступним шаром йде облицювальний матеріал — будь-яка тканина, яка припала до смаку, але при цьому, стійка до великих температур. За допомогою степлера і молотка проводимо процедуру кріплення так, як це робили з першим шаром (банним рушником). Ножицями відрізаємо зайві шматки тканини.

установка

За допомогою шарнірних кріплень, монтуємо прасувальну дошку в нішу. Не завадить зверху встановити поворотний упор, щоб тримати прасувальну дошку. Прасувальна дошка готова!

Особливості даної конструкції дозволяють одночасно надати комфорт прасування речей і не створити труднощів через захаращеність в кімнаті.