Суперклей — незамінний засіб для дрібного побутового ремонту. Але працювати з ним доводиться дуже обережно. На відкритому повітрі він застигає практично миттєво і при найменшій недбалості залишає трудновиводімиє сліди. Далі буде сказано про те, чим відтерти супер клей з меблів, одягу, предметів інтер’єру і власних рук.

зміст:

 • Як правильно підібрати розчинник?
 • Класифікація суперклею.
 • Методи очищення свіжих плям.
 • Професійні змивки.
 • Розчинники промислового виробництва.
 • Змивка з аптеки.
 • Механічне очищення.
 • Як прибрати клей зі скла?
 • Як очистити руки і тіло?
 • трохи теорії

  супер клейПеред тим як вирішувати, чим відтерти супер клей зі столу, статі і будь-який інший поверхні, потрібно зрозуміти, що, власне, необхідно відтирати. З точки зору хімії моментальний клей являє собою суміш рідкого мономера цианоакрилата з пластифицирующими, стабілізуючими і іншими добавками. Його властивості, що клеять пояснюються гарною здатністю цианоакрилатів до полімеризації (затвердіння). Всі інші компоненти складу на міцність клейового шва впливають не дуже.

  різновиди суперклею

  Перш ніж намагатися відтерти супер клей з одягу, пальців або меблів, варто уважно вивчити його упаковку. Різні виробники використовують для створення моментального клею різні цианоакрилат. Тип базового речовини визначатиме стійкість клею до різного роду розчинників.

  складати речі в шафі правильноРекомендуємо дізнатися, як складати речі в шафі правильно.

  Читайте: чи можна тримати в квартирі монстеру і які забобони існують про цю квітку.

  Яким може бути суперклей:

  • метліціаноакрілатний;
  • етілціаноакрілатний;
  • пропілціаноакрілатний.

  Дані про основу клею обов’язково вказані на упаковці або тюбику. Знайшовши їх, можна швидко і точно визначитися з розчинником.

  Чим змити свіжий клей?

  Вище було названо три найбільш поширені різновиди секундного клею. Склади першого типу відрізняються малої водостійкість. Свіжі їх сліди можна відтерти мокрою ганчіркою або губкою. Якщо з моменту появи плями пройшло кілька годин, поверх нього кладуть мокру тканину і залишають цей компрес на 40-60 хвилин. За цей час полімер під дією води розм’якне, і його можна буде акуратно зішкребти з поверхні. Цей метод дозволяє відтерти супер клей з ламінату або іншої подібної поверхні, не залишаючи на ній матових слідів і розлучень.

  Склади на базі етілціаноакрілата в воді не розчиняються. Також вони стійкі до дії спирту, бензину, уайт-спіриту та т. Д. Зате до початку полімеризації цей мономер вельми чутливий до ацетону і цілком непогано в ньому розчиняється.

  Порада: щоб не ламати голову над тим, як відтерти супер клей з пальців або одягу, перед початком роботи з ним варто покласти поруч ганчірку, змочену в ацетоні. Їй можна затерти сліди складу відразу в момент забруднення без особливих ушкоджень для забрудненої поверхні.

  Пропілціанокарілатние кошти є найбільш якісними і стійкими до різних змивки. Щоб видалити їх, доведеться використовувати спеціальні розчинники.

  Спеціальні змивки для суперклею

  Не варто намагатися відтерти супер клей з пластика, ПВХ та інших чутливих до агресивної хімії поверхонь підручними засобами. Найчастіше це не дає ніяких результатів. А при зайвої наполегливості на глянці пластика можуть залишитися некрасиві матові сліди або розлучення. Для боротьби із забрудненням краще використовувати спеціальні засоби.

  промислові змивки

  змив клеюБільшість виробників клеять складів подбали про те, щоб їхні клієнти не мучилися питанням — чим можна відтерти супер клей з пластика, меблів, шкіри і т. Д. У лінійках їх продукції присутні змивки для секундного клею. Назви у них можуть бути різними: «Антіклеі», «Видаляч клею» і т. П. Дані кошти точно є у таких торгових марок, як:

  • Henkel;
  • секунда;
  • супермоментом;
  • Майстер.

  Правда, на відміну від самого клею, який продається на касі в будь-якому супермаркеті, змивки для нього доведеться пошукати. Найчастіше вони зустрічаються у великих будівельних і господарських магазинах, типу Леруа Мерлен. Також ці склади можна замовити через інтернет.

  Зовсім не обов’язково шукати змивку тієї ж марки, що і використаний клей. Головне, щоб на її упаковці було написано, що вона призначена для взаємодії з тим типом цианоакрилата, що входить до його складу.

  відтерти сліди від наклейкиРадимо дізнатися, чим відтерти сліди від наклейки.

  Читайте: які принципи зберігання речей має метод Марі Кондо.

  Дізнайтеся, як скласти футболку одним рухом руки.

  Як відтерти супер клей з лінолеуму, меблів і тканини за допомогою змивки, докладно написано в інструкції до неї. Всі зазначені дії слід дотримуватися в точності, щоб не пошкодити поверхню, що очищається. І, звичайно, перед змиванням не зайве буде подбати про власну безпеку: хоча б надіти рукавички і забезпечити гарне провітрювання в приміщенні.

  аптечна змив

  Підручник хімії свідчить, що будь-які ціаноакрітали розчиняються диметилсульфоксидом. Ця речовина з зубодробильним назвою вільно продається в будь-якій аптеці у вигляді розчину «Димексид». Даний засіб відрізняється низькою агресивністю до більшості побутових матеріалів. Їм можна відтерти супер-клей з машини, не пошкоджуючи лакофарбового покриття, або з пластику, без ризику його образити.

  димексидВикористовують Димексид наступним чином:

  • змочують в розчині ганчірку або ватний диск;
  • труть (з деяким зусиллям) забруднене місце;
  • після розчинення забруднення оброблену поверхню замивають водою;
  • для відновлення глянцю обробляють місце очищення склоочисником.

  Відтерти супер клей з меблів з тканинною оббивкою можна за допомогою компресу з Димексиду. Забруднені місце змочують розчином і залишають на кілька годин, потім застіривать. Навіть вбрався в тканину клеїть відходить досить швидко. Таким же способом можна видалити сліди клею, що затекли в якесь поглиблення на поверхні або в елементи різьбленого орнаменту.

  Важливо! Перш ніж відтерти супер клей з пластмаси або іншого матеріалу за допомогою Димексиду, слід надіти рукавички. Розчин активно роз’їдає шкіру!

  Механічні способи очищення

  Первинне схоплювання секундного клею відбувається за пару хвилин, а у якісних складів і зовсім за кілька секунд. Однак для повного закінчення процесу полімеризації цианоакрилат потрібно близько доби. У цей період їх можна видалити з поверхні за допомогою механічної обробки. Природно, робити це варто за умови, що забруднений предмет стійкий до появи подряпин і не покритий ніяким декоративним шаром.

  Очищення скляних поверхонь

  Відтерти супер клей з скла очок, шибок, дверцят меблів і т. Д. Можна за допомогою будь-якого гострого предмета. Лезом або канцелярським ножем акуратно піддягають потік клейового складу, намагаючись зіпхнути його з поверхні. Велику краплю можна спробувати зрізати по шматочках. Решта на склі дрібні частинки клею видаляють за допомогою меламіну губки або будь-якого засобу для чищення порошку.

  Очищення рук і тіла

  Відтерти супер клей з шкіри рук і тіла також можна механічним способом. Забруднений кінцівку опускають в теплу воду на 5-10 хвилин. Клей злегка розмокне, шкіра під ним розм’якшиться, і очистити її можна буде дрібною пемзою або щіткою середньої жорсткості. Для особливо чутливих ділянок можна використовувати жорсткий баф, призначений для полірування нігтів.

  Важливо! При попаданні суперклею на слизові оболонки, слід негайно звернутися до лікаря!