Комахи в квартирі — не рідкість, а в приватному будинку раз у раз з’являються різні безхребетні, що доставляють незручності власникам. Серед великої кількості видів зустрічається і комаха з роздвоєним хвостом, коричневим тільцем, клешнями і довгими вусиками. Це двухвостки.

зміст:

 • Причини появи двухвосток в будинку і шкоду для людини
 • Методи для усунення вілохвосток
 • народні методи
 • Щадні способи усунення комах
 • Як попередити появу двухвосток?

Як з’являються і небезпечні двухвостки для людини?

Двухвостки — невелика комаха коричневого кольору з тільцем, розміром 2-6 см. Тельці складається з сегментів, голова невелика з довгими вусиками, а з іншого боку присутній пара церок, які нагадують невеликі хвостики. Звідси і назва безхребетних. Так як у комахи немає очей, просувається вона якраз за рахунок церок, якими обмацує грунт. Двухвостки в будинок можуть потрапити самостійно через щілини або їх приносять господарі разом з овочами, фруктами або квітами. З пакетів з покупками вони непомітно вибираються і переповзають в затемнені прохолодні місця. В основному комахи вибирають сирі приміщення, так як люблять вологість. Напевно, найчастіше їх видно у ванній кімнаті або на кухні.

кусаються чи двухвосткиДовгі вусики, жало і роздвоєний хвіст багатьом здаються страшними. Тому часто виникає питання — двухвостки небезпечна для людини? Відзначимо відразу, що ці комахи для людей не є небезпечними. Вони абсолютно не отруйні і не нападають ні на людину, ні на домашніх тварин.

Правда, відповісти так категорично на питання, кусаються чи двухвостки, не можна. Іноді вони можуть вжалити, але особливої ​​шкоди від укусу немає. Якщо вам не вдалося уникнути укусу двухвостки, симптоми на фото і в житті не виглядають страшними — зазначається тільки легке нетривалий почервоніння.

При незначній популяції комах в будинку, виявити їх не просто. Адже двухвостки ведуть нічне життя, а при світлі старанно ховаються. Незважаючи на те, що вони не є небезпечними, будь-які безхребетні в приміщенні доставляють масу незручностей. І якщо не шукати способи як позбутися від двухвосток в будинку, популяція комах з плином часу буде ставати більше. А великі популяції вілохвосток в будинку приносять не меншої шкоди, ніж усіма ненависні таргани. Вони з’їдають хлібні крихти, овочі і кімнатні рослини.

вакуумні пакети для зберігання речей Складаючи речі в вакуумні пакети, можна зробити зберігання одягу компактним. Дізнайтеся, як правильно використовувати вакуумні пакети для зберігання речей.

Як позбутися від запаху бензину на одязі, читайте тут.

Способи боротьби з двухвостки в будинку

порошок тіурамБоротьба з двухвостки в будинку зводиться, в основному, до застосування перевірених засобів для боротьби з тарганами і іншими видами комах:

 • крейда від тарганів;
 • «Дихлофос»;
 • «Рейд»;
 • «Фенаксін»;
 • таблетки для фумігатора проти мух;
 • порошок тіурам, який насипають уздовж плінтуса по дому.
 • Спосіб застосування написаний на упаковці кожного засобу. Починати обробку в будинку бажано з підвалу і темних, сирих приміщень. На час проведення обробки хімічними засобами важливо на кілька годин вивести мешканців будинку з приміщення, а після завершення робіт кімнати добре провітрити.

  Народні засоби

  Багато хто прагне використовувати народні методи, які вважають більш щадними і безпечними для мешканців будинку. Досвідчені господині радять спробувати простий і доступний спосіб, як позбутися від двухвосток в квартирі. Для цього необхідно приготувати настоянку з цибулі та часнику. Знадобиться кілька зубчиків часнику і 2-3 головки цибулі. Все дрібно нарізають і заливається трьома склянками окропу.виведення двухсоток Відвар настоюють протягом декількох годин, а потім обробляють їм підлогу, плінтуси і стіни, якщо це можливо. Вілохвосткі не люблять різких запахів, в тому числі і запах цибулі з часником, тому після такої обробки вони залишають приміщення. Але немає гарантії, що після того, як запах вивітриться, вони не повернутися.

  Найдієвіший варіант як позбутися від двухвосток в приватному будинку — виклик санітарної служби. Фахівці проведуть ретельну дезінфекцію приміщень, і коричневі безхребетні надовго покинуть будинок. Природно, цей спосіб самий витратний в фінансовому плані. Але і вибирають його тільки в дуже складних ситуаціях. В основному впоратися з проблемою допомагають більш прості і доступні засоби.

  Як позбутися від двухвосток в будинку щадними методами

  Використовувати хімію, варити відвари і труїти складними інсектицидами безхребетних хочуть далеко не всі. Багато господині намагаються знайти більш прості і щадні способи як боротися з двухвостки, не вбиваючи їх при цьому. Такі варіанти теж є:

  • розстеліть в приміщенні вологий рушник на ніч — на ньому до ранку збереться більшість комах, які можна просто викинути на вулицю;
  • при невеликому скупченні вілохвосток в квартирі — зловити кілька особин руками, надівши попередньо рукавички.

  Зрозуміло, повного позбавлення від непрошених гостей ці два методи не гарантують.

  прибрати з одягу пластилін Дізнайтеся, як прибрати з одягу пластилін.

  Як чистити килим Ванішем, читайте тут.

  Як вивести запах солярки з речей, ви прочитаєте тут: //o4istote.ru/udalenie-zapaxov/zapax-solyarki/.

  Профілактика появи вілохвосток в будинку

  Отже, двухвостки — як з ними боротися будинку, ми вже знаємо. Але недостатньо усунути проблему, необхідно продумати і профілактику. Інакше доведеться кілька разів на рік робити нові спроби усунення вілохвосток.

  Краща профілактика появи двухвосток — підтримання в будинку чистоти й сухості. У теплому і сухому приміщенні ризик появи безхребетних з роздвоєним хвостом зведений до мінімуму. Якщо в житловому будинку є підвал, важливо ретельно закрити в ньому всі дірки і щілини, щоб можливості пробратися всередину приміщення у комах не було. І не забувайте в кімнатах залишки їжі на тарілках, які часто залучають вілохвосток. Доступність їжі і води як магнітом притягує багатьох комах в будинок, створюючи його мешканцям численні проблеми. Тому набагато простіше попередити їх появою, ніж потім вести тривалу боротьбу.