Плетені меблі з пальми ротанга дозволяє втілювати ефектні дизайнерські задуми. Зростаюча популярність рішення, давно вийшов за рамки етнічного стилю, вимагає удосконалень з урахуванням сучасних можливостей. Натуральні матеріали престижні, але дорогі і складні в догляді. Економія природних ресурсів — ще один фактор, з яким доводиться рахуватися. Штучний ротанг — аналог унікального дерева, який вивів виробництво і експлуатацію садових меблів на новий рівень.

Переваги практичних виробів з синтетичного ротанга

Підприємствами хімічної промисловості методом екструзії полімерних волокон випускаються круглі, профільовані і плоскі елементи, точно імітують стебла, гілки та кору пальми ротанга, яка застосовується для виготовлення традиційної в Південно-Східній Азії плетених меблів.

Для складання готових виробів в заводських умовах використовується сталевий каркас, що надає додаткову жорсткість і міцність. Синтетичний матеріал виграє у ротангових деревини по ряду параметрів:

 • толерантність до перепадів температур в діапазоні від -30 до +55 ° С;
 • вологостійкість і несхильність бактеріальним поразок;
 • стійкість сировини і пігментів до ультрафіолетового випромінювання;
 • легкість профілактики пошкоджень і усунення забруднень;
 • прогнозована тривалість експлуатації 20-50 років.

Застосування штучного ротанга розширює і дизайнерське різноманітність. Тепер стійка до атмосферних явищ садові меблі випускається не тільки в природній для натурального дерева кольоровій гамі. Можливість вибору підходящого до загальної концепції стильового напрямку і поєднання відтінків помітно підвищує споживчий попит. Сучасний асортимент розрахований на оформлення присадибних ділянок, громадських зон на відкритому просторі, житлових і комерційних приміщень.

Профілактичні заходи по догляду за меблями зі штучного ротанга

Практичність зовсім не означає повну відсутність норм експлуатації, при порушенні яких ефектні вироби передчасно втрачають первинний вигляд і функціональність. Якщо меблі з штучного ротанга використовується на садовій ділянці або в громадському місці, що має на увазі підвищені навантаження, профілактичним заходам варто приділити особливу увагу. Уникнути пошкоджень ретельно обраного розкішного гарнітура допоможе дотримання нескладних правил повсякденного догляду:

 • регулярне вологе прибирання для видалення пилових частинок;
 • усунення забруднень м’якою губкою або серветкою;
 • виключення впливу абразивними засобами;
 • захист від атмосферних явищ в холодну пору року;
 • зниження навантаження в морозний сезон до мінімуму;
 • розташування далеко від джерел відкритого вогню;
 • використання підставок під гарячі предмети;

Полімерні волокна руйнуються при чищенні жорсткими дротяними щітками і застосуванні агресивних реагентів. Незважаючи на великий діапазон робочих температур меблі зі штучного ротанга вимагає дбайливого звернення в зимовий період. На відкритому повітрі в холодну погоду матеріал стає більш крихким, тому експлуатація вкрай небажана. Наявність поблизу каміна, мангала або барбекю, як і установку безпосередньо на поверхню ротанга столу гарячою посуду, теж слід виключити.

Засоби і способи усунення забруднень

Для видалення пилу меблі з штучного ротанга досить періодично протирати вологою губкою, при необхідності змочуючи її в мильному розчині. У догляді за плетеними аксесуарами не забороняється використовувати пилосос, який ефективно очищує важкодоступні ділянки. Зрідка можна влаштовувати генеральне прибирання за допомогою садового шланга. Але іноді прикрі випадковості або недбалість у поводженні призводять до більш серйозних забруднень. Для боротьби з ними існують надійні методи:

 • бризки жиру легко видаляються за допомогою ефективної рідини або гелю для миття посуду;
 • потрапила на поверхню меблів фарба виводиться розчинником, що не руйнує полімери;
 • сліди від розлитого йоду швидко зникають під впливом засобів для виведення плям для синтетики.
 • плями на текстильних чохлах відпираються в машині із застосуванням рідких миючих засобів;
 • подушки з екокожі вбирають бруд повільно, тому її важливо видаляти відразу і без натиску.

Зимове зберігання меблів з штучного ротанга

Ротангові вироби в інтер’єрі не потребують захисту від морозів, але садові меблі вимагає прийняття спеціальних заходів для зимового зберігання. Якщо перенесення в приміщення неможливий, досить забезпечити укриття. Розміщення під навісом або поліетиленові чохли вирішують проблему. Щоб уникнути утворення конденсату при перепадах температур необхідно подбати про вентиляцію. Простий догляд за меблями зі штучного ротанга — гарантія збереження чудового зовнішнього вигляду на кілька десятиліть!