Власники велосипедів, які не живуть в приватних будинках, мають проблеми, пов’язані зі зберіганням велосипеда в квартирі. Велосипед — річ досить-таки об’ємна і не в кожному приміщенні є вільний простір, щоб розташувати її. Доводиться викручуватися і шукати часом оригінальні рішення задачі.

зміст:

 • розібране стан
 • зібране стан
 • Зберігання на балконі
 • Зберігання в під’їзді
 • Зберігання в квартирі
 • Особливості зберігання взимку

Зберігання в розібраному вигляді

Якщо у велосипеда складається рама, то це істотно спрощує завдання. Складений велосипед займає менше місця, і поставити його кудись набагато простіше.
Розбирання також зіграє вам на руку при вирішенні питання зберігання. Розібрати велосипед можна або повністю, або частково. Для цього необхідно володіти певними знаннями і навичками. Щоб розібраний велосипед займав менше місця, потрібно:

 • розгорнути кермо паралельно рамі або зовсім зняти його;
 • зняти сідло;
 • відкрутити педалі;
 • зняти колеса (знімають одне або два, залежно від того, скільки місця для велосипеда можна виділити).

Зняті запчастини бажано скласти в одному місце, щоб вони не загубилися.

Зберігання в зібраному вигляді

Не кожен велосипед має складну конструкцію, а розбиранні притаманний суттєвий мінус: щоб покататися, доведеться заново збирати. Посеред катального сезону буде дуже незручно кожен раз відкручувати і прикручувати деталі. Тому одним з найбільш популярних варіантів є зберігання в зібраному вигляді. У даній ситуації проблема вибору місця стає ще актуальнішою.

складом прального порошку Вухатий няньПропонуємо Вам ознайомитися зі складом прального порошку Вухатий нянь і гелю для прання цього ж бренду.

Дізнайтеся, як випрати дитячий візок від цвілі і які кошти для цього найкраще застосовувати.

Існує кілька основних місць для утримання велосипеда:

 • на балконі;
 • в під’їзді;
 • в квартирі.

На балконі

Це найпопулярніший варіант. Але не все так просто. Потрібно знати, як зберігати велосипед на балконі, в цьому питанні є свої нюанси.

Незастеклённий балкон підходить для збереження велосипеда тільки в літній час. В інші сезони двоколісний транспорт буде мокнути під дощем, покриватися снігом і піддаватися перепадів температур. Не рекомендується тримати його в умовах з температурою нижче нуля. Таке зберігання велосипеда на балконі принесе більше лиха, ніж користі. аксесуари для колісЯк мінімум, він може поржавіти, навіть якщо накрити його чимось.

Крім того, потрібно бути готовим переміщати (нести або вести) велосипед через всю квартиру до балкону. Брудні колеса і рама неодмінно залишать сліди. Щоб цього уникнути, купите спеціальні аксесуари, що закривають колеса.

Із закритим балконом справи йдуть інакше. Це підходяще місце для зберігання велосипеда в квартирі. Але займане місце більше ні під що не можна буде використовувати. А адже багато хто любить пити каву на балконі або розводити квіти.

В під’їзді

Багато зберігають велосипеди не в квартирах, а на сходових майданчиках. Місця досить і вся грязь не доходить до порога житла. Але навряд чи сусіди зрадіють наглої парковці в парадній.

Також з під’їздів часто крадуть, що само по собі робить це місце не кращим для зберігання транспорту. Тому перед тим, як зберігати велосипед в під’їзді, потрібно обміркувати питання надійності і безпеки.

прати парасолькуРекомендуємо прочитати, як потрібно прати парасольку.

Розповімо, як зробити прасувальну дошку своїми руками.

Дізнайтеся, як і чим мити натяжна стеля.

У разі якщо під’їзд знаходиться під охороною і сусіди не проти, велосипед слід ставити в такому місці, яке буде максимально непомітно, там, де транспорт не заважатиме іншим мешканцям.

В квартирі

де зберігати велосипедЯкщо попередні два варіанти з якоїсь причини не підходять, то можна зберігати велосипед безпосередньо в самій квартирі, як роблять багато.

Гардеробна або шафа, при наявності вертикальної секції, може стати відмінним місцем. Закріпивши велосипед за колесо, на нього можна вішати речі (одяг, ремені).

Чи не кожну оселю розпорядженні простору вбиральні або шафою, але стіни є в кожному приміщенні, їх можна використовувати для зберігання двоколісного транспорту. Бажано використовувати стіну, яка знаходиться поблизу входу, щоб не тягнути велосипед через всі кімнати. Слід уникати батарей. Тепло негативно впливає на деякі елементи конструкції (гуму і фарбу).

Варіацій кріплень досить: різні гачки, підвіси і полки. При виборі конструкції необхідно враховувати вагу велосипеда. Брати треба з запасом 5 кілограм.

Закріпити можна як вертикально, так і горизонтально, і навіть перпендикулярно. В цьому випадку, велосипед кріпиться до колони або іншому виступу.

Стеля теж може стати місцем для утримання велосипеда, якщо він досить високий. Моменти, які потрібно враховувати, такі ж, як і у випадку зі стінами.

Порада: гардеробні, шафи, стіни і стелі: ось де можна зберігати велосипед в квартирі.

У зимовий період

Перед тим, як зберігати велосипед всю зиму, його необхідно підготувати. Спершу очистіть від бруду і старого мастила. Заново обробіть змащенням гальма, ланцюг і перемикачі швидкостей. Відпустіть пружини тросів і амортизаторів.

Що стосується тиску шин, то це залежить від положення, в якому велосипед буде знаходитися. Якщо він буде в підвішеному стані, то подспустіте шини, а якщо буде стояти — зрідка підкачуйте.

Велосипед неодмінно буде звертати на себе увагу. Він може як доповнити інтер’єр, так і зруйнувати його. Слід відповідально підійти до цієї справи. Особливо це важливо для маленької квартирки. Велосипедисти йдуть на жертви заради свого захоплення. Зберігання велосипеда і все, що з цим пов’язано, одна з них. Але навіть в маленькій квартирі є, де зберігати велосипед. У цій справі все індивідуально і кожен вирішує сам, який куточок виділити під двоколісний транспорт.