В осінньо-весняний період на пластикових вікнах в кожній другій квартирі можна виявити цвіль. Це дійсно поширена проблема, причинами якої можуть бути такі чинники як підвищена вологість в приміщенні і погана циркуляція в ньому повітря. Але нерідко цвіль з’являється через порушення технології при установці вікна. Як же позбутися від цвілі на пластикових вікнах? Давайте розбиратися!

зміст:

 • Цвіль на вікнах: чи варто боятись
 • Причини появи цвілі
 • Як усунути проблему
 • Профілактика появи грибка

Чи варто боятися цвілі на вікнах?

При появі цвілі в житловому приміщенні, в тому числі і на схилах пластикових вікон, слід якомога швидше починати з нею боротися. Масштаби проблеми можуть подвоюватися за лічені дні, так як швидкість розростання грибка дуже висока. Його спори поширюються по повітрю, потрапляючи таким способом не тільки в різні закутки кімнати, але і в людський організм. При контакті з цвіллю і постійному вдиханні її суперечка здоров’я мешканців будинку може виявитися під загрозою.

На сьогоднішній день вченим відомо більше трьохсот видів цвілевих грибків. Вони відрізняються за видом і за ступенем небезпеки для людини. Найчастіше в квартирах зустрічається чорна, сіра і зелена цвіль. Саме ці види можна виявити навколо пластикових вікон.

цвіль на схилі

Крім вікон, місць розмноження цвілі в будинку існує маса. Найчастіше її можна виявити в ванній кімнаті, туалеті і на кухні. Улюбленим місцем все ж залишається ванна — тут тепло, сиро і часто залежуються мокрі рушники або одяг.

На замітку: ідеальними умовами для розмноження цвілі вважається висока вологість повітря (близько 80%) і температура повітря в районі 20-24 градусів.

Небезпека грибка не можна недооцінювати. Цвіль в житловому приміщенні — це не просто естетична проблема. При попаданні спор цвілевих грибків на шкіру людини, можуть виникати алергічні реакції, розвиватися екзема і дерматит. При вдиханні грибкових спор людина наражається на ризик розвитку захворювань верхніх дихальних шляхів, бронхіальної астми, алергії, респіраторних хвороб, патологій печінки і нирок. Ознаками потрапляння в організм спор цвілі є головний біль, запаморочення, слабкість, нудота, сльозотеча, набряклість навколо очей, порушення концентрації уваги.

Крім шкоди здоров’ю людини, поява грибка призводить до постійно затхлому запаху в приміщенні, незважаючи на провітрювання і регулярне прибирання. При появі грибка на вікні на стінах навколо нього і на схилах утворюються темні плями різної величини і відтінку. Вони швидко поширюються, охоплюючи все більші ділянки. У місцях розростання плісняви ​​покриття піддається псуванню: фарба розтріскується і сколюється, штукатурка відвалюється, шпалери відклеюються, тьмяніють.

Чому на пластикових вікнах з’являється цвіль?

Причини розмноження цвілі на пластикових вікнах різноманітні. У числі перших варто виділити підвищену вологість повітря, яка створює сприятливі умови для зростання грибкових колоній. Якщо приміщення сухе і регулярно провітрюється, в ньому не повинна розмножуватися цвіль.

На пластикових вікнах нерідко можна помітити конденсат, особливо в осінньо-зимовий період, коли включають опалення. З’являється він через зіткнення гарячого потоку повітря від батареї і холодного — від вікна. Конденсат — це волога, а вогкість приводить до розвитку грибка.

конденсат

Порушення технології установки вікон, укосів і підвіконь є частою причиною виникнення проблеми. Наприклад, якщо підвіконня буде ширше, ніж потрібно, тепле повітря, що не буде доходити до вікна, циркуляція повітряних мас під ним також буде поганий. Через це при скупчення навколо вікна вологи поверхні не будуть просихати, що стане причиною зростання грибкових колоній.

Серед помилок, які могли бути допущені при монтажі пластикових вікон, частими є погана ізоляція рами, неякісна закладення укосів і недотримання «точки роси». Якщо вікна були встановлені неправильно, слід звернутися в компанію, що виробляла монтаж, з претензією.

як доглядати за монстерою будинкуРекомендуємо дізнатися, як доглядати за монстерою будинку.

Читайте: як своїми руками зробити освіжувач повітря для квартири.

Крім того, цвіль може розростатися на вікнах у разі поганої теплоізоляції стін. З цієї причини найчастіше з проблемою стикаються власники квартир в старих будинках, але і жителі новобудов можуть помічати цвіль на своїх вікнах, якщо при будівництві були використані неякісні матеріали.

Рідше, але все ж, причиною появи грибка на вікні стає:

 • затапліванія квартири сусідами;
 • протікання даху (якщо квартира знаходиться на верхньому поверсі);
 • відсутність або несправність системи відводу дощової води;
 • відсутність регулярного провітрювання приміщення;
 • відсутність своєчасного ремонту вікон в разі поломки.

На замітку: на дерев’яних вікнах цвіль утворюється рідше, в зв’язку з тим, що рами з дерева мають численні щілини, через які може проходити повітря. Це забезпечує природну циркуляцію повітря в приміщенні і підтримання оптимальної вологості. Пластикові вікна забезпечують повну герметичність і не дозволяють повітрю проходити в кімнату.

Як боротися з цвіллю?

Перш ніж відмити цвіль з пластикових вікон, слід встановити причину її утворення. Без усунення причини розростання грибка проблема з’явиться знову через деякий час. Боротьба з цвіллю на увазі зачистку уражених поверхонь, теплоізоляцію підвіконь і укосів, заміну покриттів при неможливості їх відновлення.

Існує кілька способів, як прибрати цвіль з підвіконня пластикових вікон. Їх можна умовно розділити на 2 великі категорії: хімічні і механічні. В першу групу відносяться методи, які передбачають обробку уражених поверхонь розчинами і складами, що вбивають грибок — фунгіцидами. Крім видалення цвілі, вони також захищають оброблені поверхні від її повторної появи. Деякі засоби діють протягом декількох років.

як усунути цвіль

До механічних способів відносять:

 • використання скребків, щіток, губок і інших інструментів для видалення ураженої пліснявою штукатурки, шпалер, фарби;
 • використання спеціального пристрою для опромінення пліснявих поверхонь;
 • обробка поверхонь, уражених грибком, гарячим повітрям.

Обробка вікон і укосів поетапно

Перш ніж відтерти цвіль з пластикових вікон, потрібно оцінити ступінь її розростання. Якщо чорні точки і плями розташовані не тільки на рамі, а й на схилах і в щілинах на стику зі стіною, доведеться розбирати укоси. Є висока ймовірність того, що грибок проник під них і розмножується в стіні. Якщо не провести ґрунтовну обробку, проблема нагадає про себе знову дуже скоро. Пластикові укоси можна буде обробити тим же способом, що і саму раму. Але якщо укоси були зроблені із застосуванням гіпсокартону, доведеться повністю міняти їх на нові. Гіпсокартон — пористий матеріал і в ньому швидко оселяється цвіль.

Обробку уражених цвіллю поверхонь проводять за допомогою одного з перерахованих вище методів. Найпоширеніший спосіб — миття з використанням фунгіцидних засобів. Ефективними є засоби Текс, Dufa, Glutoclean, Mellerud.

засіб Mellerud

При відсутності спец засобів можна взяти будь-який хлорсодержащий склад, наприклад, Білизну. Вона відмінно справляється з видаленням цвілі. Обробку проводять в рукавичках, приміщення повинно добре провітрюватися. Ще одне доступний засіб — мідний купорос. Його також нерідко використовують в боротьбі з грибком.

На замітку: хороший протигрибковий ефект має засіб, приготоване з 500 мл води, 100 мл борної кислоти і 100 мл оцтової кислоти. Компоненти змішують і використовують для миття вікна.

Після того як вдалося прибрати цвіль, потрібно дочекатися, поки поверхні на схилах пластикових вікон і рамі повністю висохнуть. Прискорити процес допоможе будівельний фен.

Якщо довелося повністю розбирати укоси і знімати підвіконня, їх встановлюють на місце, попередньо закривши наявні отвори і щілини монтажною піною або герметиком. Після цього вікно обробляють спеціальними розчинами, які запобігають розмноженню цвілі в подальшому.

миття вікон

Як запобігти повторенню проблеми?

Щоб цвіль не з’являлася знову, необхідно створити умови, в яких конденсат не виникає. У віконному отворі повинна відбуватися нормальна циркуляція повітря, а волога не повинна застоюватися. Щоб забезпечити ці умови, можна придбати і встановити на підвіконні спеціальні пластикові решітки, які направляють потоки повітря в потрібну сторону. Для припливу повітря до вікна також призначені вентиляційні клапани. Їх можна придбати в будівельних магазинах.

Якщо це не допомагає, потрібно повністю переглядати систему вентиляції в кімнаті. Можливо, доведеться розглянути варіант установки кондиціонера в приміщенні.

ніж почистити навушникиРекомендуємо дізнатися, чим почистити навушники.

Читайте: чи можна зменшити розтягнулися джинси на розмір?

Корисні поради: чим відіпрати кров від місячних.

Для підтримки оптимального рівня вологості в кімнаті потрібно усунути всі джерела вогкості: ємності з водою, вологі рушники, мокру білизну, кімнатні рослини, що вимагають рясного поливу, протікання.

Важливо регулярно проводити провітрювання приміщення. Двері в кімнату, якщо в ній дуже волого, слід тримати відчиненими. Важливо підтримувати чистоту вікон, мити їх у міру забруднення, прибирати з них пил.

На замітку: обробка віконних прорізів кварцовою лампою вважається ефективним засобом профілактики розростання грибка.

Нерідко причиною поганої циркуляції повітря і утворення конденсату є занадто важкі штори з щільної тканини. Отже, для профілактики розростання плісняви ​​варто повісити на вікно легкі повітряні фіранки.