Кортеф гормональний препарат, в одній таблетці міститься 10 мг гідрокортизону, який володіє потужним протизапальним ефектом. Гідрокортизон — гормон з групи кортикостероїдів, що виробляються корою наднирників. Він здатний пригнічувати функції лейкоцитів і інших імунних клітин. Ефективно блокує вироблення простагландинів і ряду інших сполук, що сприяють розвитку запальних реакцій.

Активно впливає на обмін білків, жирів і вуглеводів. Збільшує здатність печінки синтезувати глікоген, підсилює секрецію інсуліну, що може сприяти утворенню жирової тканини. Стимулює процеси катаболізму, що при тривалому прийомі призводить до зниження м’язової маси, зменшення органів лімфоїдної системи. Купити таблетки Кортеф варто з тієї причини, що він впливає на водно-сольовий обмін. Він сприяє затримці в організмі натрію і води одночасно з прискоренням виведення кальцію і калію. При тривалому застосуванні є ризик розвитку остеопорозу.

Чому показання до застосування необхідно знати на ряду з дозуванням?

Перш за все препарат показаний для прийому в разі недостатності вироблення власних гормонів корою наднирників. Також ефективний при лікуванні підгострих тиреоїдитів (запалення щитовидної залози). Широко застосовується в ревматології, для купірування загострень ревматоїдного артриту. Може призначатися при загостренні подагри, бурситу, інших аутоімунних захворювань. При таких захворюваннях як червоний вовчак або гострий ревмокардит може застосовуватися тривало, в якості підтримуючої терапії.

Початкова доза підбирається в залежності від тяжкості захворювання, може становити до 240 мг на добу. Надалі доза підбирається в залежності від індивідуальних показань, зазвичай, шляхом поступового зниження, а замовити його можна тут. При завершенні лікування Кортеф потрібно виключати поступово, особливо якщо курс лікування був тривалим.

Чи треба враховувати протипоказання, і які вони?

Основне протипоказання — алергічні реакції на компоненти КОРТЕФ. Також його можна використовувати при наявності системних грибкових захворювань. Не рекомендується до використання в період вагітності і лактації. Але в окремих випадках його призначення допустимо, якщо потенційний ризик від прийому буде менше ніж можливі наслідки відсутності лікування. При призначенні дітям потрібне ретельне відстеження показників зростання і інших параметрів розвитку.