Правильне харчування, заняття спортом і прогулянки на свіжому повітрі не гарантують хороше самопочуття і бадьорість протягом дня, якщо спати на поганому матраці. А й справді, саме завдяки правильно організованому спального місця вранці не болить голова, а запасу сил вистачає на цілий день. І думати, що все впирається в гроші не варто, зручними і якісними можуть бути і недорогі матраци. Головна умова — вони повинні бути грамотно підібрані.

Основні параметри для правильного вибору

На перший погляд може здатися, що набагато простіше вибрати автомобіль або сучасний гаджет, ніж зручний матрац. Насправді все не так вже й складно, якщо враховувати ряд основних параметрів. Крім особистих переваг необхідно брати до уваги фізіологічні особливості того, хто буде спати на матраці, а також його вік і вагу. Цих мінімальних даних вже досить, щоб не загубитися в розмаїтті і вибрати гарну річ за невеликі гроші.

Сучасні матраци бувають двох категорій:

 • Пружинні (з незалежними і залежними пружинами).
 • Безпружинні (складаються з кокосового волокна, латексу та інших матеріалів).
 • Пружинні матраци відрізняються рядом переваг, серед яких доступна ціна, довговічність і надійність. Такі моделі пружні, досить міцні і можуть прослужити багато років.

  Безпружинні матраци більш сучасні, мають ортопедичними властивостями, ідеально підходять для людей з проблемами зі спиною і опорно-руховим апаратом.

  Однак тільки лише наявність або відсутність пружин в матраці не повинно бути вирішальним у виборі спального місця.

  Важливо звертати увагу і на жорсткість. Матраци бувають:

  • М’які.
  • Помірно-м’які.
  • Середні.
  • Помірно-жорсткі.
  • Жорсткі.

  Ідеальний варіант, який підійде практично кожному — це матрац середньої жорсткості. Таке спальне місце стане відмінним вибором і для дітей, і для дорослих, особливо якщо у них не зовсім здорова спина.

  Перед покупкою не завадить сходити в найближчий магазин, де продають матраци, і трохи протестувати їх. Це дозволить визначити для себе межі жорсткості, так як цей показник для багатьох суто індивідуальний.

  Чому недорогі матраци можуть бути якісними

  Приємна вартість матраців економ-класу забезпечується використанням тільки сучасних технологій, грамотним вибором «начинки» вироби і його постачальниками. Якісні матеріали вітчизняного виробництва взагалі не поступаються імпортним аналогам, в ціну яких закладені переплати за транспортування, розмитнення та інші витрати.

  Приблизно половина вартості матраца може бути включена тільки в назву бренду, який його зробив. За всіма іншими характеристиками виріб від популярного виробника за якістю нічим не краще матраца від маловідомого бренду.

  Ціна може залежати від торгового майданчика, де продається матрац. Бажано купувати подібні вироби в інтернет-магазинах, оскільки у вартість не включають оренду, роботу продавців в залі та інші витрати.