Згідно зі стандартами, термін служби звичайної лампочки повинен становити 1000 годин. Тобто однієї лампи розжарювання повинно вистачати на 41 день, навіть за умови, що вона буде горіти постійно. Але на практиці часто буває, що лампочка приходить в непридатність після пари тижнів використання, а то й раніше. Це досить неприємно, плюс провокує додаткові витрати на освітлення. Спробуємо розібратися, чому часто перегорають лампочки в квартирі і як можна виправити ситуацію.

зміст:

 • Найчастіші причини перегорання світлових приладів;
 • Стрибки напруги;
 • Невідповідність параметрів мережі заявленим;
 • Несправний патрон;
 • Знос електропроводки і вимикача.

Найбільш часті причини перегоряння ламп

Причиною того, що лампи швидко приходять в непридатність, може бути, банально, їх низьку якість. Дешеві лампи розжарювання невідомого виробництва — це завжди лотерея. Вони можуть пропрацювати визначений термін повністю, а можуть перегоріти через пару днів. Особливо часто перегорають лампочки, які продаються без відповідної упаковки, просто обгорнутими в шматок тонкого гофрокартону. Їх спіраль вже при перевезенні до місця продажу страждає від вібрацій і перепадів температур. Зовні це може бути непомітно, але при подачі на лампочку напруги неминуче проявиться.

Порада: замініть частину лампочок в квартирі на продукцію більш високої цінової категорії, що продається в якісній упаковці, і порівняйте термін її роботи з вашими звичайними лампами. Можливо, варто переоснастити всі світильники?

Другий найбільш поширеною причиною того, що звичайні, галогенні і світлодіодні лампи перегорають раніше терміну, може бути неякісний світильник. Більшість освітлювальних приладів, представлених на сучасному ринку, виробляються в Китаї і розраховані, як правило, на пару років роботи. Після цього світильник можна використовувати виключно на свій страх і ризик, а краще відразу замінити на новий. Інакше ви ризикуєте зіткнутися з вигоранням контактів, опалювальному патронів і ізоляції і частим перегоранням світлових елементів.

Важливо! Визначити справність світильника можна по запаху. Люстра з вийшли терміном придатності після недовгої роботи починає пахнути смаленим в області патронів. Якщо це сталося, радимо якомога швидше замінити прилад на новий.

Чому перегорають лампи при скачках напруги

причини перегоряння лампПерепади напруги в електромережі зазвичай помітні неозброєним оком. Світло починає мерехтіти, лампи моргають, освітлення стає нерівним. Якщо такі ситуації відбуваються хоча б раз на тиждень, не дивно, що швидко перегорають лампочки — вони розраховані на роботу зі стабільним живленням, а його перепади провокують швидкий знос світлового елемента. Причини перепадів напруги можуть бути наступними:

 • знос елементів електричної мережі;
 • неполадки в роботі трансформатора;
 • пошкодження або неякісний монтаж контактів;
 • пошкодження кабелю.

прикрасити чоловічу сорочкуДізнайтеся, як прикрасити чоловічу сорочку.

Радимо прочитати, як вибрати парогенератор для домашнього використання, на які характеристики приладу варто звертати особливу увагу.

Все це здебільшого є турботою організації, яка обслуговує вашу ділянку електромережі. Але щоб звернутися в неї зі скаргою візуального спостереження за освітленням, і купи перегорілих лампочок буде недостатньо. Спробуйте відстежити характеристики мережі за допомогою мультиметра. Цей прилад дозволяє визначити параметри напруги, сили і частоти струму і інші показники системи.

Порада: щоб з’ясувати, чому лампочки перегорають, можна позичити мультиметр у знайомого електрика або взяти в оренду в організації, що займається прокатом спецобладнання.

Протягом декількох днів проводите виміри параметрів мережі і фіксуйте результати. Найкраще сфотографувати екран приладу з показаннями на фотоапарат з встановленою датою. Заміри потрібно проводити в різний час доби. Робіть 3-5 вимірювань з проміжком в 10-15 хвилин, звертаючи увагу на стабільність напруги. Якщо різниця в показаннях становить 7 вольт і вище, це вже вагомий привід звернутися зі скаргою в обслуговуючу організацію.

Невідповідність напруги електромережі заявленому

мультиметрЗа допомогою мультиметра можна виявити ще одну причину того, чому часто перегорають лампочки в люстрі. Кожна лампа розрахована на роботу при певній напрузі, як правило, не більше 230В. Якщо у вашій квартирі напруга мережі стабільно підвищений, або, навпаки, це призведе до швидкого зносу світлових елементів. Відхилення від заявлених параметрів може бути не більше 10%. В іншому випадку у вас є три виходи:

 • звернутися в обслуговуючу організацію з проханням нормалізувати напругу на трансформаторі підстанції;
 • замінити всі лампи на прилади, розраховані на чинне напруга;
 • замінити всі лампи компактними люмінесцентними лампочками, що не залежать від параметрів напруги.

Лампочки перегорають через несправність патрона

Щоб з’ясувати, чому постійно перегорають лампочки в люстрі, варто звернути увагу на справність її патронів. Якщо в них ослаблені контакти, на цоколі лампи будуть помітні потемніння, а іноді навіть нагар. У цьому випадку досить за допомогою викрутки злегка відігнути центральний контакт патрона, щоб забезпечити знаходиться в ньому лампі стабільне надходження харчування.

Важливо! Перед цією операцією бажано відключити електрику на квартирному щитку.

Знос електропроводки як причина виходу лампочок з ладу

У проводці навіть невеликої квартири є кілька сполук. Як правило, це найслабші місця даного типу комунікацій. Метал на місці з’єднань з часом «втомлюється», внаслідок чого дає усадку. Площа контакту в місці з’єднання зменшується, в ньому утворюється нагар, і все це заважає нормальному проходженню електричного струму. Така несправність призводить до місцевих стрибків напруги, через які часто перегорають лампочки в квартирі.

Порада: якщо ви помітили, що лампочки постійно перегорають тільки в одному із світильників, проведіть тестування проводки, що дає йому харчування. Швидше за все, в ній присутній описана несправність.

Зіткнувшись з такою ситуацією, насамперед обстежте місце з’єднання світильника з проводкою в приміщенні, потім проінспектуйте распредкоробкі в кімнаті. Зачистіть всі дроти з нагаром, встановіть нові коннектори, повністю позбудьтеся від скруток проводів. Ці операції повинні допомогти ліквідувати проблему.

як заточити кухонний ніжДізнайтеся, як заточити кухонний ніж самостійно.

Читайте: як почистити жалюзі в домашніх умовах.

Рекомендуємо дізнатися, як вибрати фільтр для води в квартиру.

Однією з причин, чому лампочки часто перегорають, може бути подібна несправність в контактах вимикача. В цьому випадку краще не обмежуватися зачисткою відповідних до нього проводів, а повністю замінити прилад. В ідеалі в пару до вимикача варто поставити блок захисту ламп від перепадів напруги. Цей прилад забезпечує плавний пуск струму, зводячи нанівець травмуючі світлові прилади перепади параметрів живлення при включенні. Найбільш популярними і надійними моделями блоків на сьогоднішній день є прилади марки «Граніт» від компанії «Ноотехніка».

Важливо! Блоки захисту не підходять для енергозберігаючих, світлодіодних і люмінесцентних ламп.

Усунувши перераховані вище несправності, ви забезпечите свою квартиру стабільним освітленням, помітно скоротивши витрати на нього. А зіпсовані лампи можна перетворити в незвичайні предмети декору, благо на сайтах, присвячених рукоділлю, можна знайти безліч ідей щодо того, що можна зробити з перегоріли лампочки.