Сьогодні можна придбати подушку з будь-яким наповнювачем, однак пір’яні вироби залишаються все також популярні, як 10 і 20 років тому.

При цьому не кожен власник знає, як почистити пір’яні подушки в домашніх умовах.

Давайте розберемося в цьому питанні більш детально, вивчивши методи чистки і всі засоби, які можна використовувати для проведення подібних робіт.

Зміст статті:

  • Методи чистки пір’яних подушок
  • Поради з чищення подушок
  • Прання виробів вручну
  • Як прати виріб в пральній машині
  • Догляд за диванними подушками

Чистка подушок з пір’я — яке метод краще?

Основна причина величезної любові до пір’яних виробів — їх довговічність. Але тут є один нюанс — подушки будуть служити вам багато років тільки в тому випадку, якщо ви будете чистити їх один раз на півроку. Деякі відправляють вироби в хімчистку, де процес видалення плям виглядає наступним чином:

  • Спочатку перо обмивають в органічному розчиннику — це дозволяє ефективно видалити бруд, пилових кліщів, запахи і мікроби. Однак використання даного засобу може призвести до пошкодження виробу, тому застосовувати його в домашніх умовах не рекомендується.
  • Наповнювач віджимають і відправляють на сушку. Якщо проводити роботи непрофесійно, можна довести до стоншування пера, в результаті чого подушка стане тонше.

Чистка подушок з пір'яТому в багатьох хімчистках використовують метод аерочісткі (суха чистка). У спеціальному обладнанні наповнювач розпушується під впливом потужного потоку повітря, завдяки чому з пера виходить все сміття і пил, а наявність ультрафіолетової лампи призводить до знищення пилових кліщів. В результаті аерочісткі виріб виходить м’яким і пишним.

Але що робити, якщо чистка пір’яних подушок в хімчистці не може бути здійснена? В такому випадку провести всі роботи можна і вдома, і зараз ми розповімо, що вам потрібно робити.

Як почистити подушки в домашніх умовах?

Відразу варто сказати, що проведення робіт будинку — справа клопітка, проте результату при виконанні всіх наших рекомендацій буде відмінним. Випрати виріб не складе труднощів, головне — правильно його висушити, щоб перо не здрібніло і не ссохлось.

Перш за все, потрібно зрозуміти, перо який птиці застосовувалося в якості набивання. Для цього слід вивчити ярличок.

Важливо: прати можна тільки той виріб, наповнювач в якому створено з пера водоплавних птахів. У разі якщо подушка набита будь-яким іншим пухом, наприклад, курячим, від прання краще відмовитися, адже такий матеріал вбирає воду, погано висихає і в підсумку перетворюється в потерть.

Якщо у вас виріб з наповнювачем з курячого пуху, то краще здайте його в аерочістку, де знезараження здійснюється за допомогою ультрафіолетових ламп.

До слова, цілком випрати подушку, не виймаючи перо, буде досить складно — адже подушка, намокая, стає дуже важкою. Правда, при пранні вручну ви зможете позбутися від пилових кліщів і невеликої частини дрібного сміття, проте велика частина пилу все одно залишиться всередині виробу, а сам наповнювач при неправильному виконанні робіт зіб’ється в грудки, розбити які буде складно. В результаті улюблена постільна приналежність втратить зручність, через що її доведеться викинути. Тому зараз ми розповімо, як почистити пір’яні подушки будинку вручну і в пральній машині.

Як прати вироби вручну?

Наберіть в більшу ємність, а краще в ванну, теплу воду і додайте ложку миючого засобу. Також слід взяти господарське мило (на 5 л води — 1 брусок) і нашатир (1 ложку). Після того, як ви змішали натерте мило з нашатирем в воді, опускаємо у ванну перо. При цьому важливо, щоб ви випускали пір’я маленькими «партіями» — якщо випустити весь наповнювач відразу, великий ризик перетворити всю кімнату в курник.

Чищення пухових подушокНаступні кілька годин можете займатися своїми справами, наприклад, проведіть вдома генеральне прибирання. Слідом за допомогою друшляка промийте наповнювач під проточною прохолодно водою, щоб повністю прибрати мило. Промитий наповнювач розкладіть по мішечках з тканини, зашейте матеріал ниткою і відправте прати, поставивши в машинці режим віджиму.

Можна обійтися і без цього, але в такому випадку наповнювач буде висихати на кілька годин довше.

Сушити мішечки з пером краще в добре провітрюваному місці, кілька разів на добу струшуючи їх. Сам напірник або виперіть, або купіть новий. Після того, як перо висохне, закладіть його назад в напірник і добре зашейте його.

Чищення пухових подушок в пральній машині

Щоб випрати подушку повністю, знадобиться спеціальний чохол — без чохла великий ризик того, що під час прання напірник порветься, а вилетіли пір’я просто заб’ють нутрощі обладнання. У цьому випадку без ремонту пральної машини точно не обійтися.

Тому прати найкраще по частинах — окремо пух, заздалегідь зашивши його в марлеві мішечки, і окремо напірник.

Важливо: марлеві мішечки повинні бути дуже надійно пошиті, в зворотному випадку постраждає ваша пралка.

Після того, як ви виперете виріб, запустіть режим полоскання, а слідом — віджимання. Розвісити мішечки з пухом можете на балконі, не забувайте постійно струшувати. Їх також можна розкласти на поверхні столу і прикрити марлею, щоб при поривах вітру мішечки не полетіли.

Як правильно доглядати за диванними подушками?

Як почистити пір'яні подушки будинкуПеро і пух використовуються також для створення диванних подушок. Щоб очистити такі вироби, з них, перш за все, вибивають пил. І краще за все робити це на вулиці, щоб знову не наводити вдома порядок. Після цього виріб пропилесосьте і пропрасуйте отпарівателем, якщо є, оскільки це вб’є мікробів і кліщів.

Після цього подушки можна винести на балкон або на вулицю підсушити.

Як бачите, немає нічого складного в очищенні пір’яних подушок. Головне, точно дотримуватися всіх рекомендацій, щоб не зіпсувати виріб.