Не кожна господині ризикне випрати піджак в машинці, особливо якщо виріб виготовлений з дорогою і делікатній тканини, яка вимагає до себе обережного поводження. Але якщо одяг не сильно забруднилася, і ви побачили буквально пару цяток, можете самостійно прибрати їх.

Ми розповімо, як проводиться чистка піджака в домашніх умовах, вивчивши способи видалення плям з різних тканин.

Зміст статті:

 • Чистимо піджак з костюмної тканини
 • Очищаємо шкіряний піджак
 • Замшеві вироби — як їх очистити?
 • Видалити плями з вовняного піджака

Як чистити піджак з костюмної тканини?

Чистити піджак з костюмної тканини в машинці небажано, оскільки це може легко призвести до того, що матеріал просто разлезется після прання. Тому в даному випадку слід скористатися іншими методами видалення плям та очищення вироби. Давайте розглянемо, як почистити піджак будинку і які кошти нам допоможуть в цьому.

Так, починати чистити таку тканину краще з найзабрудненіших ділянок. Найчастіше такими місцями є коміри і ліктьові частини. Відмити брудні ділянки можна за допомогою таких засобів:

 • Як почистити піджак будинкуМильний розчин. Змішайте в воді рідке мило так, щоб було трохи піни, занурте в рідини губку і акуратно протріть нею забруднені ділянки. Тканина промивайте дуже акуратно, щоб не нашкодити. На завершення приберіть залишки рідини сухою ганчіркою. Також можна застосувати щіточку, головне — вчасно очищати ворс від налиплого бруду.
 • Можна скористатися теплим оцтом — підігрійте трохи засобу, змочіть в ньому губку і обробіть матюкав. Після цього очищені місця обов’язково пропрасуйте через марлю.
 • Допоможе і свіжий картопля. Розріжте плід і пройдіться їм по забрудненим ділянках, потім змийте. Під час обробки на тканині можуть залишитися сліди крохмалю. Для їх видалення просто промийте місця чистою водою.
 • Скористайтеся нашатирним спиртом (змішайте в літрі води 1-2 ложки нашатирю). Змочіть в розчині шматочок вати і протріть матеріал. Намагайтеся не натискати занадто сильно, щоб не зіпсувати тканину. Після цього видаліть залишки суміші чистою водою.

Після ліквідації найзабрудненіших ділянок переходимо до наступного кроку по очищенню піджака.

Розкладіть його на прасувальної дошки і обробіть м’якою щіточкою. Потім знову приготуйте нашатирний розчин і пройдіться по всьому піджака щіточкою, змоченою в засобі. Дійте дуже акуратно, щоб не залишити після себе затяжок на матеріалі. Після цього повісьте піджак на вішалку для сушки. Через півгодини пропрасуйте тканину, використовуючи марлю. Щоб виставити оптимальну температуру, обов’язково вивчіть ярличок на одязі.

Порада: якщо на матеріалі з’явилися залоснівшіеся плями, то їх найефективніше прибрати за допомогою розчину нашатирю і солі (пропорція 15: 1). На завершення протріть місця ватним тампоном, прибираючи залишки кошти.

Видаляємо плями з піджака зі шкіри

Щоб прибрати всі забруднення з шкіряних виробів, вам також слід приготувати розчин з таких компонентів, як нашатир, води і рідке мило або засіб для посуду (в пропорції 1: 1: 1). Уважно вивчіть всю поверхню і протріть забруднені ділянки м’якою губкою або шматочком тканини. Для видалення надлишків вологи промокніть оброблені ділянки шматочком тканини.

Шкіряні піджаки найчастіше страждають від слідів чорнила від ручки. Прибрати їх можна за допомогою соку лимона або розведеного столового оцту. Щоб освіжити виріб, протріть його гліцерином. Догляд за таким піджаком досить простий — прибирайте плями і зрідка обробляйте матеріал касторовою олією.

Як почистити піджак без прання із замші?

Замша є дуже примхливим матеріалом, а тому звертатися з ним необхідно дуже акуратно. Так, видалити плями з замші можна за допомогою нашатирю або розчину молока і соди (змішайте в 200 мл молока ложку кошти).

Якщо ви більше довіряєте сучасним чистячих засобів, просто купите в магазині препарат для замші (наприклад, спеціальні шампуні). Після завершення обробки нанесіть на поверхню спеціальний склад для захисту тканини від проникнення бруду і води.

Вовняні піджаки — як чистити такі вироби?

 • Як правильно прати піджакВироби з вовни також вимагають до себе дуже обережного ставлення. Щоб не пошкодити матеріал, дотримуйтесь наших порад:
 • Шерсть потрібно прати тільки в воді з низькою температурою;
 • Найкраще використовувати ручне прання;
 • Сушити речі після прання потрібно на горизонтальній поверхні. Це дозволить уникнути усадки тканини.

Для видалення різноманітних забруднень скористайтеся щіточкою з м’яким ворсом. З її допомогою можна прибрати невеликі частинки бруду, які скупчуються в волокнах матеріалу. Головне, робити це постійно, щоб річ не забруднює, оскільки вовняні вироби зайвий раз прати не слід.

Тепер ви знаєте, як почистити піджак в домашніх умовах. Намагайтеся дотримуватися наших рекомендацій, а також уважно вивчайте ярлички на одязі. Завдяки цьому ви і плями видаліть, і тканина не зіпсуєте.