Сьогодні кондиціонери можна зустріти не тільки в офісі, але і в квартирах і приватних будинках.

Адже ця техніка здатна творити чудеса: влітку вона дарує прохолоду, а взимку зігріває приміщення. Але для того, щоб техніка працювала безвідмовно, за нею потрібно правильно стежити.

Сьогодні ми розповімо, як почистити кондиціонер самостійно і як про нього в подальшому піклуватися.

Зміст статті:

  • Чи обов’язково прочищати кондиціонер?
  • Професійний догляд за кондиціонером — запорука довгої роботи
  • Способи позбавлення від неприємного запаху
  • Як часто треба чистити кондиціонер?

Чи обов’язково прочищати кондиціонер?

Посудіть самі: щодня обладнання проганяє через себе сотні кубів повітря з пилом і дрібним сміттям. У нього потрапляє все: пил, спори грибка, пилок від квітів, мікроорганізми, які осідають на нутрощах кондиціонера, забивають фільтр і радіатор. В результаті потужність обладнання падає, разом з цим зростає споживання електроенергії і ваші розтрати. Крім того, все це призводить до того, що всередині техніки конденсується волога — а це ідеальне середовище для розмноження шкідливих бактерій і мікробів.

Якщо ви не знайдете час, щоб провести чистку, це може привести до ряду проблем:

  • Як почистити кондиціонер самостійноБактерії і мікроби будуть швидко розмножуватися — про це може свідчити неприємний запах.
  • З внутрішнього блоку почне капати вода, для вирішення цієї проблеми доведеться прочищати дренажний трубопровід.
  • При роботі обладнання буде гудіти і шуміти, чого не спостерігається в разі, якщо кондиціонер почищений.
  • Фільтри можуть почорніти, через що близько обладнання на шпалерах можуть з’явитися чорні плями.

Професійний догляд за кондиціонером — запорука роботи

Безсумнівно, для очищення обладнання можна скористатися допомогою фахівців, звернувшись у фірму, яка займалася встановленням кондиціонера. Але якщо ви вивчите нашу інструкцію, чистка кондиціонера своїми руками стане для вас простою справою. Головне, точно дотримуватися всіх рекомендацій. Перш за все, відключіть обладнання від мережі і можна приступати.

Крок 1. Очищаємо фільтр

Як почистити кондиціонер самостійноАкуратно потягніть себе передню решітку обладнання. В результаті повинна піднятися кришка, під якою розташовані фільтри. Їх потрібно витягнути, сітки промити з мильним розчином, щоб позбутися від сміття і пилу. Сильно забруднені фільтри замочіть у воді, додавши в неї трохи порошку.

Як тільки забруднення откіснут, сполосніть виріб. До установки залиште фільтр на деякий час, щоб він повністю висох.

Важливо: від якості проведеного прибирання залежить робота теплообмінника, а значить, і чистота повітря в квартирі.

Буває, що в деяких кондиціонерах спочатку ставлять так звані «кишенькові» або одноразові фільтри. Помити їх не вийде, доведеться встановити нові. Не забудьте пропилососити внутрішню частину обладнання. Зовнішні стінки можна протерти вологою ганчірочкою.

Крок 2. Чистимо збірник конденсату і крильчатки

Слідом приступаємо до очищення тари для збору конденсату. Для цього спочатку знімаємо деталь з засувок і відводимо її в сторону. Проводити процедуру потрібно якомога акуратніше, оскільки до виробу підключений шланг, який виходить назовні. Просто протріть деталь вологою ганчірочкою.

Слідом потрібно промити крильчатку — невеликий циліндр, перегоняющий повітря крізь випарник. Його чистять пилососом.

Крок 3. Перевіряємо радіатор і теплообмінник

Ретельно вивчіть ці деталі. Так, місце між пластинами обладнання повинно бути чистими. Невеликі плями приберіть за допомогою жорсткої щітки. Якщо на виробі багато бруду і жиру, то краще викличте майстра-неправильне використання миючих засобів та побутової хімії можуть привести до пошкодження захисного покриття деталі.

Ми розповіли вам, як чистити кондиціонер. Але це ще не все. Буває, навіть очищене обладнання замість чистого повітря вносить в квартиру неприємний запах. Це велика проблема, але ми поділимося з вами порадами про те, як з нею боротися.

Способи позбавлення від неприємного запаху

Чистка кондиціонера своїми рукамиДля цього придбайте звичайний антисептик або засіб, який знищує бактерії і мікроорганізми.

Відкривши кришку, потрібно витягнути пилову сітку, після слід включити обладнання і поставити найнижчий режим, вибравши функцію максимального потоку повітря.

Розпилюйте обраний засіб протягом декількох хвилин таким чином, щоб краплі рідини втягувалися в радіатор.

Неприємний запах піде буквально через 10-15 хвилин

Як часто треба чистити кондиціонер?

Як часто треба чистити кондиціонерБагатьох хвилює питання частоти проведення робіт. Тут багато що залежить від чистоти в квартирі або офісі. Важливо вміти самостійно визначити, через який проміжок часу проводити очистку. Якщо ви підтримуєте будинку порядок, то проводити роботи можна під час генерального прибирання. Як відзначають фахівці, фільтри бажано чистити один раз в 2-3 тижні, але не рідше.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам провести чистку кондиціонера.

Але якщо ви все ж думаєте, що не зможете впоратися, обов’язково викликайте фахівців — у них в арсеналі є всі необхідні інструменти і засоби для проведення робіт.