Незважаючи на те, що яблучні навушники EarPods і AirPods є одними з кращих на ринку і відрізняються гарною функціональністю, їх точно не можна назвати вічними. Як мінімум тому, що вони схильні до впливу пилу і бруду. Якщо ви часто користуєтеся навушниками, це цілком нормально якщо з часом вони забиваються сміттям. І це зовсім не привід одразу ж купувати новий гаджет, хоча можна звернутися в сервісний центр airpods 2 в киеве для професійної діагностики. Але якщо стан не критичний, AirPods і EarPods можна почистити в домашніх умовах, і ми розповімо як це зробити.

Як зрозуміти, що вашим навушників потрібна чистка?

Головна порада для будь-якої техніки — якщо все працює без нарікань, не потрібно нічого чіпати. Як і всі девайси від Apple, навушники не можна зібрати і розібрати в звичайних умовах, і є ризик додаткових поломок під час самого ремонту. На те, що захисна сітка динаміка забруднилася, вказують:

  • Більш тихий звук, при тому, що гучність самого айфона без навушників залишилася колишньою;
  • Зміна якості звуку, тон став більш глухим, нерозбірливим;
  • Навушники стали звучати по-різному;
  • Динаміки хриплять, звук спотворюється.

Не варто панікувати, це може статися абсолютно з будь-якими навушниками і при акуратній експлуатації. Навіть якщо ви завжди зберігайте їх в чохлі і протираєте серветкою, від особливостей фізіології та використання нікуди не дітися.

Домашня чистка яблучних навушників

Якщо ви вирішили почистити девайс самостійно, вам знадобиться м’яка бавовняна серветка і кілька щіточок різної форми і жорсткості. Далі дотримуйтесь інструкції:

  • За допомогою щіточки очистіть захисну сітку динаміка, окремо зупиняючись на місцях, де вона примикає до стінок корпусу;
  • Протріть поверхню ганчіркою з мікрофібри;
  • Акуратно витріть зарядний чохол AirPods, адже саме тут накопичується багато сміття.
  • В процесі чищення може виявитися, що пил забилася глибоко між секціями сіточки і важкодоступна. Не потрібно намагатися вичистити її, використовуючи дуже жорсткі щітки і гострі предмети, адже так ви пошкодите динамік і тільки погіршить ситуацію. Зверніть увагу, що обидві моделі не захищені від попадання води, і тільки AirPods Pro отримали відповідний стандарт. Так що мити навушники водою категорично не можна. Нову версію теж, адже дефекти, викликані потраплянням вологи, не є гарантійними випадками.

    Зовнішня чистка навушників не дає очікуваного результату? У такій ситуації краще все ж звернутися до професіоналів, які зможуть повернути вашим AirPods або EarPods гарне звучання. При цьому, якщо ви випадково упустили навушники в воду, також варто своєчасно відвідати сервісний центр, в домашніх умовах з поломками не впоратися. Не варто забувати і про те, що не завжди причина поганого звучання криється в забрудненості, і тільки професіонали зможуть поставити вашому девайсу правильний діагноз і призначити ефективний «план лікування». Подбайте про свої навушниках, і вони прослужать вам ще довго!