До складу багатьох сучасних тканин входять синтетичні волокна. Одяг, зшитий з таких матеріалів, часто прилипає до тіла, електризується і збирає частинки пилу. Для зняття статичної напруги використовуються спеціальні хімічні засоби. Ці препарати досить ефективні, проте шкідливі для здоров’я і не рекомендовані до використання людям, що страждають від алергії. Чим замінити антистатик для одягу і як можна виготовити такий засіб в домашніх умовах?

зміст:

  • Що являє собою антистатик?
  • Що робити, якщо немає спрею під рукою: народні способи
  • Склади на основі оцту
  • Чим можна замінити спрей в домашніх умовах: кондиціонер і крем
  • Створення антістатіка в домашніх умовах
  • Корисні рекомендації

Що таке антистатик?

Антистатик — це хімічний препарат, до складу якого може входити етиловий спирт або вода. Він зазвичай випускається у вигляді спрею, що розпилюється на одяг і знімає з неї статичну електрику. Такі засоби допомагають ефективно вирішити проблему, вони зручні у використанні і швидко випаровуються з поверхні тканини.

Однак у промислових антистатиків є не тільки переваги, а й недоліки. Вони мають неприємний запах, тому їх рекомендується використовувати за 12 годин до того, як ви будете надягати одяг. Крім того, обробляти речі потрібно в добре провітрюваних приміщеннях. Як і всі склади, що містять хімічні речовини, антистатики не є абсолютно нешкідливими для здоров’я. Вони можуть викликати алергічну реакцію або роздратування на шкірному покриві.

вивести пляму від іржі Дізнайтеся, якими засобами можна ефективно вивести пляму від іржі і не пошкодити річ.

Яким повинен бути правильний догляд за шкіряними меблями, як зберегти її стан в ідеальному вигляді, ви можете прочитати тут.

Що можна використовувати замість антістатіка для одягу, і які кошти мають аналогічним ефектом? Існують перевірені часом народні методи, що дозволяють якісно обробити одяг в домашніх умовах.

Що робити, якщо немає антістатіка під рукою: народні способи

кошти замість антістатікаДля того щоб синтетичний одяг не прилипала до тіла, на неї можна нанести сухе мило. Візьміть невеликий шматочок і натріть їм внутрішню поверхню виробу. Слід враховувати, що цей засіб може залишати на одязі білі плями, тому попередньо його потрібно нанести на невелику ділянку і подивитися, чи не помітно сліди від нього з зовнішнього боку. Після обробки таким способом, статистичний ефект знижується приблизно на 24 години.

Якщо немає антістатіка, чим ще можна замінити його в домашніх умовах? Вирішити проблему можна за допомогою звичайної води. Налийте її в пульверизатор і нанесіть на синтетичну тканину. Для того щоб не намочити виріб, воду рекомендується використовувати в помірних дозах. Цей спосіб дозволяє на невелику кількість часу зняти статичну електрику. Для досягнення більш високого ефекту, в воду можна додати чайну ложку кухонної солі, в цьому випадку розчин буде діяти не гірше справжнього спрея.

Кошти на основі оцту

антистатик в домашніх умовахЩо ще можна використовувати замість антістатіка будинку? Якщо у вас є достатня кількість часу, ви можете замочити річ в оцтовому розчині. Це засіб економічно і не містить токсичних компонентів. Даний метод дозволить не тільки зняти статичну електрику, а й очистити виріб від залишків порошку і мила. Ще один спосіб — змішати оцет з содою в пропорції 6: 1. Такий склад надає пом’якшувальну дію на синтетичні матеріали, а також дозволяє усунути неприємні запахи.

Як варіант, ви можете самостійно приготувати домашній кондиціонер. Змішайте кондиціонер з оцтом і водою у співвідношенні 2: 3: 6. Замочіть в отриманому розчині одяг. Даний склад має відмінні антистатичні властивості і надає речам свіжий аромат. З його допомогою можна обробляти одяг, килимові покриття і меблеву оббивку.

Чим можна замінити антистатик в домашніх умовах: кондиціонер і крем

Кондиціонери, призначені для білизни, відрізняються гарним антистатичним ефектом, тому їх рекомендується використовувати під час прання синтетичного одягу. Візьміть невелику кількість засобу і нанесіть його на виворітну частину виробу. У тому випадку якщо кондиціонера будинку немає, замість нього можна взяти бальзам для волосся, що має схожі характеристики.

Важливо! Засіб для білизни потрібно наносити на одяг в помірних дозах, інакше на її зовнішній стороні залишаться білі плями.

Якщо немає антістатіка, що робити для того, щоб одяг не електризуватися? У літній період, коли дівчата не носять колготки, перед виходом з дому на ноги можна нанести легкий крем. Це засіб надасть зволожуючу дію на шкіру і дозволить запобігти прилипання матеріалу до тіла.

Створення спрея в домашніх умовах

Що робити, якщо немає антістатіка під рукою, і вам колись прати або полоскати одяг? Якщо кількість часу обмежено, ви можете самостійно приготувати спрей. Для цього знадобиться:

  • вода (стакан);
  • пом’якшувач тканини (2 ст.л.)
  • пульверизатор.

Додайте всі інгредієнти в розпилювач і добре збовтайте рідину. Акуратно нанесіть антистатическое засіб на виріб. При бажанні, таким спреєм можна обробити килими і меблеву оббивку.

відчистити плями на м'яких меблів Дізнайтеся, як відчистити плями на м’яких меблів.

Як відіпрати плями від дезодоранту, ви прочитаєте тут.

Як використовувати білизну в господарстві, читайте тут: //o4istote.ru/udalenie-pyaten/belizna/.

Корисні поради

Чим можна замінити антистатик в домашніх умовах — актуальне питання, яке цікавить багатьох жінок, у яких в гардеробі переважає одяг із синтетичних тканин. Найпростіше рішення — відмовитися від виробів з штучних матеріалів, і віддати перевагу речам, зшиті з бавовни, льону або шовку. Вироби з натуральних тканин не електризується, не прилипають, вони приємні на дотик і комфортні для тіла.

Що робити, якщо повністю відмовитися від синтетики не виходить? Можна спробувати комбінувати предмети гардероба. Якщо вдома не виявиться антистатического кошти, ви зможете легко замінити синтетичний одяг на плаття або спідницю, зшиту з натуральних матеріалів.