Дивно, як наші бабусі з дідусями обходилися без сучасних будівельних матеріалів, інструментів, які допомагають полегшити побут і скорочують час проведення ремонтних і будівельних робіт.

Наприклад, можна розглянути монтажну піну, яка швидко застигає, сильно скріплює, дозволяє ліквідувати тріщини і шви — через годин 10 застиглу піну буде практично неможливо відтерти.

Але якщо ви все ж вирішили використовувати цей сучасний матеріал, то слід знати, чим можна відмити монтажну піну. Давайте розглянемо всі методи і способи.

Зміст статті:

  • Як прибрати свіжі плями?
  • Способи видалення монтажної піни?
  • Відмиваємо делікатні поверхні
  • Ліквідація плям піни з рук і шкіри
  • Прибираємо піну з тканини

Способи видалення свіжої піни

Найкраще, якщо ви візьметеся за видалення піни негайно, поки вона свіжа. Тоді поступайте таким чином:

  • Зберіть залишки піни за допомогою пластикового скребка, намагаючись не розмазувати піну по поверхні.
  • Обробіть забруднену поверхню ганчіркою, обробленої в розчиннику (в залежності від типу покриття).

Найкраще зарекомендували себе такі засоби, як розчинник 646 і засіб для зняття лаку або чистий ацетон. Перераховувати розчинники немає сенсу, оскільки сучасні виробники пропонують вибір різноманітних засобів. Головне, точно підібрати те з них, яке підійде для ліквідації залишків піни з певною поверхні (пластика, дерева і т.д.).

Чим відтерти монтажну піну, якщо вона застигла?

Як очистити монтажну пінуВідмити застигле засіб дуже складно, але все ж можна. Головне, що вам знадобиться — терпіння і час. Оскільки важливо не тільки прибрати піну, але і не подряпати покриття. Буває, що з першого разу застиглу піну видалити неможливо, тому доведеться провести заходи двічі.

Якщо засіб потрапив на металеву поверхню, скло або плитку, прибрати його буде більш-менш просто.

Для цього перш за все, озброївшись гострим лезом або ножем, потихеньку зрізайте залишки піни так, щоб не подряпати поверхню. Після того, як залишиться тонкий шар, нанесіть на нього розчинник, щоб трохи розм’якшити засіб, а потім протріть місце забруднення жорсткою губкою (яку використовують для видалення диму зі сковороди).

Як відмити делікатні поверхні?

Якщо піна потрапила на дерево, підлога, покрита лінолеумом і інші «примхливі» поверхні, використовувати в даному випадку розчинники годі було — разом із залишками кошти змиється і верхній шар матеріалу. Перевіреним засобом є димексид, який продається в аптеках — потужний розчинник, який проникає всередину органічних речовин. Таким чином, він просто роз’їсть застиглу піну, не пошкодивши покриття.

Важливо: працюючи з цим засобом, використовуйте захисні рукавички. І не забудьте перевірити вплив димексиду на непомітній ділянці.

Після обробки протріть поверхню вологою ганчіркою.

Видалення піни з рук і шкіри — поради

Слід зазначити, що монтажна піна видаляється з шкіри досить складно. Тому, щоб засіб не застигло, приступайте до робіт як тільки кілька крапель потрапило на руки.

Чим очистити піну монтажнуПерш за все, постарайтеся прибрати якомога більше засобу механічним способом, використовуючи серветку або папір, потім обробіть руки розчинником, який не зашкодить шкіру.

Наприклад, для цього можна взяти рідина для зняття лаку. Єдиний недолік в тому, що шкіра рук після використання такого засобу може пересохнути, а тому не обійтися без жирного крему.

Не допомогло? Не варто переживати — шкіра оновлюється щодня, а значить, через 2-3 діб забруднення зійдуть самі по собі. Щоб прискорити процес, необхідно кілька разів на день протирати руки мочалкою і змащувати кремом.

Чим очистити піну монтажну з одягу?

Вибір засобів для видалення піни з одягу залежить від типу тканини. Наприклад, якщо кілька крапель потрапило на в’язану річ, прибрати їх буде практично неможливо.

Порада: тому якщо ви проводите вдома ремонт або міняєте вікна, обов’язково одягайте одяг, який не шкода забруднити і викинути.

Піна потрапила на джинсову тканину або на шкіру? Тут вам допоможе уайт-спірит — затріть пляма, залиште на деякий час, спробуйте прибрати залишки кошти щіточкою. А потім виперіть одяг в машинці.

Ну, а щоб в майбутньому вам не довелося шукати відповіді на запитання, чим і як очистити монтажну піну з різноманітних поверхонь, перед проведенням ремонтних робіт закривайте меблі, підлогу та інші предмети в квартирі плівкою або великим шматком тканини.