Монтажна піна — відмінний будівельний матеріал, який знайшов широке застосування при закладенні швів і для заповнення отворів, при установці віконних і дверних конструкцій.

Переваг у цього матеріалу багато, але є і один недолік — після застигання видалити матеріал з поверхонь досить складно. Але ми розповімо, як і чим очистити монтажну піну, щоб не залишилося плям.

Зміст статті:

  • Видаляємо свіжу монтажну піну — поради фахівців
  • Чим відмити засохлу монтажну піну?
  • Чим відтерти монтажну піну з шкіри і одягу?

Видаляємо свіжу монтажну піну — поради фахівців

Монтажна піна цінується за високий рівень адгезії (зчеплення) з різними поверхнями. Саме тому її використовують при установці вікон і дверей, багатьох інших конструкцій. Єдиний мінус матеріалу — після застигання його досить важко відтерти з місця, куди він потрапив. Якщо кілька крапель виявилося на поверхні, їх потрібно терміново видаляти. А ми розповімо, чим відмити монтажну піну так, щоб не залишилося і сліду.

Чим очистити монтажну пінуЯкщо засіб потрапив на бетонну стіну, то в цьому випадку краще всього використовувати спеціальний очищувач у вигляді спрею. Якщо ж бетон обклеєний шпалерами, діяти потрібно акуратно. Змочіть чисту ганчірку в розчині і протріть шпалери так, щоб не порвати їх. Точно також очистіть монтажну піну зі скла і дерев’яної поверхні.

Використовувати спрей-очищувач потрібно якомога акуратніше з паркетом, ламінатом і лінолеумом.

Не поспішайте виводити сліди клею на видних місцях — спочатку проведіть тест на непомітній ділянці. Просто збризніть спрей на підлогу і протріть сухою ганчіркою. Якщо колір підлогового покриття не змінився, можете сміливо використовувати засіб. Але що робити, якщо під рукою немає такого диво спрею? Замість нього можна взяти ацетон.

Важливо: не намагайтеся прибрати сліди свіжої піни звичайною водою, адже при намоканні засіб починає моментально застигати.

Чим відмити засохлу монтажну піну?

Якщо піна вже встигла застигнути, видалити її буде значно складніше, і ацетон в цій роботі вам не допоможе. Працювати з цим розчинником на забарвлених поверхнях потрібно акуратно, адже при видаленні піни можна ненавмисно видалити і шар фарби. Перевіреним засобом є «Димексид». Цей засіб можна купити в аптеці — незважаючи на свою ефективність, препарат коштує копійки. Завдяки своєму хімічному складу «Димексид» проникає вглиб органічних матеріалів і руйнує їх.

Як очистити піну з дерев’яної поверхні?

Чим відмити засохлу монтажну пінуВиробники кошти часто говорять, що видалити застиглий шар у багатьох випадках можна тільки механічним методом. Якщо краплі матеріалу потрапили на поверхню з дерева, вам доведеться трохи постаратися. Спочатку зріжте верхній шар гострим ножем, але не зачепіть покриття. Залишки спробуйте соскребсті за допомогою кухонного губки або мочалки.

Після цього можна скористатися «Димексид». Головне, надіти рукавички, щоб розчинник не потрапив на руки. Нанесіть на забруднення трохи засобу і ретельно втирайте його протягом хвилини.

Навіть якщо кірка повністю не зійде відразу, вона розм’якне і її можна буде просто видалити трохи пізніше. Наостанок обробіть забруднену ділянку мильним розчином, сполосніть водою і протріть насухо.

Видаляємо піну з ламінату та лінолеуму

З лінолеуму застигле засіб можна прибрати мокрою ганчіркою. Також спочатку зріжте верхній шар піни, покладіть на місце зрізу мокру ганчірку і через пару годин видаліть залишки кошти чистою тканиною.

І ламінат можна відмити за допомогою «Димексиду»: змастіть проблемну ділянку на підлозі і почекайте 10 хвилин. Через цей час зніміть залишки матеріалу з підлоги, і протріть покриття спочатку вологою, а потім сухою ганчіркою.

Порада: щоб вам не довелося витрачати багато часу на видалення застиглої піни, прилеглі предмети до оброблюваних піною поверхонь закрийте попередньо плівкою.

Чим відтерти монтажну піну з шкіри і одягу?

Щоб не задаватися цим питанням, завжди намагайтеся працювати в рукавичках. Але якщо кілька крапель будівельного матеріалу все таки потрапило вам на руку або на інші ділянки тіла, скористайтеся нашими порадами — вони безпечні та ефективні, перевірені часом.

Порада: засохле засіб видалити з шкіри буде набагато складніше, а тому, як тільки трохи матеріалу потрапило на шкіру, зітріть якомога більше засобу серветкою або м’яким папером.

Подальші рекомендації:

  • Чим відтерти монтажну пінуШкіра постійно виробить піт і жир, які буквально через 2-3 дня просто змиють засіб — вам потрібно трохи почекати.
  • Залишки матеріалу можна змастити жирним кремом або рослинним маслом, після чого соскребите їх м’якою губкою. Після завершення робіт обов’язково змастіть руки кремом.
  • Потримайте руки в теплій воді, щоб розм’якшити склад матеріалу і протріть забруднену ділянку шкіри жорсткою щіткою.

Неприємно, якщо трохи матеріалу потрапило на одяг. В цьому випадку спосіб усунення залежить від тканини. Так, прибрати засіб з в’язаних речей практично неможливо, тому намагайтеся не надягати в’язані та трикотажні речі при виконанні ремонту. Якщо піна потрапила на джинси, одяг зі шкірозамінника, її можна видалити за допомогою уайт-спіриту.