Ніхто не застрахований від такого неприємного явища, як бруд. Іржа в унітазі може виникнути навіть у самій ідеальної господині, оскільки буває викликана не тільки поганим доглядом за туалетом, але і внутрішніми причинами, про які ми зараз розповімо.

Ми також розповімо, як прибрати іржу з унітаза підручними засобами.

Зміст статті:

 • Чому з’являється іржа?
 • Чим відмити іржу в унітазі — побутова хімія
 • Як прибрати іржу з унітаза за допомогою народних методів?
 • Як попередити утворення іржавих плям?

Чому з’являється іржа?

Про те, чому іржа оселилася в вашому туалеті, довго міркувати не доведеться. Основна проблема в трубах з неоцинкованої стали, з яких надходить вода в будинок. За рахунок того, що вода — відмінний розчинник, вона переносить з собою масу речовин, в тому числі і ті, які руйнують стінки труб і самого унітазу. Крім того, в деяких регіонах у воді знаходиться багато заліза, яке також проникає в квартири.

Ситуацію ускладнюють такі чинники як:

 • шорстка поверхня;
 • постійний контакт поверхні з водою (наприклад, вода постійно надходить з бачка унітазу в чашу).

Чим відмити іржу в унітазі — побутова хімія

Найпростіший спосіб позбавлення від рудих плям — придбання спеціальних для цього чистячих. При цьому вони поділяються на кілька типів, кожен з яких по-особливому впливає на іржу.

Види засобів для чищення

Абразивні. До них відносяться такі засоби для чищення, як «Комет» і «Пемолюкс». Для ліквідації патьоків потрібно нанести засіб на ганчірку або йоржик і протерти. До плюсів застосування абразивних засобів відносять ефективність і недорогу вартість, але є і мінус — щоб видалити плями, потрібно добре постаратися.

Важливо: такі речовини можуть подряпати сам унітаз, що може знову привести до появи іржі.

Чим відмити іржу в унітазіЛужні. Це всім відомий «Доместос». Спосіб використання дуже простий: нанесіть трохи речовини на забруднену ділянку і через 15-20 хвилин змийте. Що входять до складу лугу відмінно справляються з іржавими забрудненнями, при цьому не ушкоджуючи матеріал унітазу.

До плюсів відносять простоту виконання робіт. Мінуси більш істотні — сильні забруднення лужні розчини не зможуть видалити.

Кислотні — «Туалетний каченя» і «Cillit». Їх використання також не викличе проблем — наносимо, чекаємо, змиваємо. До переваг застосування відносять ефективність видалення іржі. До мінусів — небезпека для шкіри, а тому всі роботи з такими препаратами повинні виконуватися тільки в печатках.

Як прибрати іржу з унітаза за допомогою народних методів?

Крім побутової хімії є маса інших способів, за допомогою яких видалення іржі з унітазу пройде швидко і ефективно. Крім того, ви зможете непогано заощадити, адже хімічні засоби коштують сьогодні зовсім недешево. Розглянемо, чим видалити іржу з унітаза.

Народні рецепти:

 • Суміш нашатирю і перекису. Змішайте в ємності 100 г перекису водню і 5 г нашатирю, нанесіть суміш на пошкоджену ділянку і через 30 хвилин протріть щіткою.
 • Соляна кислота. Розмажте близько 20 г кислоти по плямі і через 20 хвилин змийте. Найважливіше — працювати потрібно в рукавичках і бажано респіраторі, оскільки ця речовина досить небезпечне для здоров’я.
 • Щавлева кислота працює не гірше соляної. Нанесіть трохи кислоту на вологу губку і протріть ділянку з іржею.
 • Як прибрати іржу з унітаза Електроліт для акумуляторів. Нанесіть трохи речовини на ділянку з плямою і змийте через 25 хвилин. Даний спосіб дуже ефективний, проте потрібно пам’ятати, що його не можна застосовувати при роботі з пластиковими трубами. Також не забувайте про власну безпеку — очищайте унітаз тільки в рукавичках.
 • Відмінний засіб від іржі в унітазі — звичайна «Кока-кола», яку можна купити в магазині — вилийте літр напою в унітаз і почекайте годину. Після того, як ви змиєте воду, плям на унітазі не буде.
 • Білизна. Щоб білизна подіяла ефективно, видаліть воду з унітазу, влийте на ніч пляшку кошти, а вранці все ретельно змийте. Від рудих плям не залишиться і сліду.

Як попередити утворення іржавих плям?

Безсумнівно, набагато простіше запобігти появі плям в унітазі, ніж пізніше з ними боротися. Звичайно, з неякісною водою ви нічого не зможете зробити, крім установки дорогого фільтра, однак перешкодити появі забруднень все ж можна.

Чим відмити іржу в унітазіПерш за все займіться регулюванням бачка, щоб з нього постійно не тек струмочок води. Зробити це досить просто — необхідно підігнути важіль поплавця. Якщо боїтеся що-небудь зламати, викличте майстра.

Правда, якщо фаянсовое виріб занадто старе, набагато простіше придбати нове.

Можна купити спеціальні таблетки для бачка, які трохи забарвлюють воду, додають їй приємний аромат і перешкоджають утворенню будь-яких відкладень.

Таким чином, можна не тільки прибрати інформацію, що з’явилася на стінках унітазу іржу, але і запобігти її утворення.