У вашому будинку є діти?

Тоді ви знаєте, як важко відіпрати речі і предмети після їх витівок, особливо якщо справа стосується фарби. Сьогодні ми розповімо, як вивести гуаш з килима, меблів і речей максимально швидко і так, щоб не залишилося від плям ніяких нагадувань.

Головне, точно дотримуйтесь всіх наших рекомендацій.

Зміст статті:

 • Видаляємо сліди гуаші з одягу
 • Як ліквідувати плями фарби з килима?
 • Виводимо фарбу з меблів
 • Що робити, якщо фарба потрапила на кахель?

Як вивести гуаш з одягу — найефективніші методи

Якщо сліди від фарби свіжі, то прибрати їх не складе труднощів. Єдино, про що потрібно знати — так це склад фарбувальної суміші. Як відомо, в фарбі присутні добавки, білила і водно-клейові елементи. Вони дуже швидко ліквідовуються чистої і прохолодною водою. Порядок дій наступний:

 • Як вивести гуаш з одягупромийте слід від фарби під холодною водою;
 • намильте пляма господарським милом, а наступні 2-3 години займайтеся своїми справами;
 • для більш швидкого видалення гуаші забруднену річ можна замочити в розчині засобу для виведення плям (важливо: вода при цьому повинна бути холодною);
 • після цього виперіть забруднене виріб в машинці, вибравши відповідний режим.

Для вже в’їдаються або занадто стійких слідів найкраще підійде підігрітий оцет або очищений бензин. Правда, такі кошти найкраще брати для видалення слідів з речей з щільної матерії. Делікатні тканини спробуйте очистити за допомогою розчину гліцерину і нашатирю в пропорції 1: 1.

Важливо: якщо не хочете зіпсувати одяг, кожен засіб спочатку перевірте на малопомітній ділянці.

Чим відмити гуаш з килима?

Якщо фарба пролилася на килимове покриття, не варто разу впадати в паніку — гуаш можна досить легко видалити з килима. Для цього вам знадобиться пральний порошок для килимових покриттів або інший якісний миючий засіб.

Інструкція з видалення гуаші наступна:Чим відмити гуаш з килима

 • поставте під пляму будь-яку порожню ємність;
 • полийте забруднену ділянку холодною водою;
 • розведіть у відрі порошок водою до появи піни;
 • нанесіть засіб на слід від гуаші та протріть щіточкою;
 • залишки змийте чистою водою.

Замість порошку можна взяти засіб для виведення плям або хозмило. Але потрібно пам’ятати, що застосування даних засобів при роботі зі світлим килимовим покриттям може привести до утворення розлучень. В результаті вам доведеться здавати виріб в хімчистку або самостійно чистити його.

Як відіпрати гуаш з меблів — ефективні методи

Як відіпрати гуаш з меблівЯкщо трохи фарби потрапило на меблі, то прибираються плями тими ж методами, що і при роботі з килимом. Потрібно нанести трохи піни на пляму, а потім протерти його щіточкою з м’яким ворсом. Залишки гуаші видаляються чистою водою. У разі необхідності процедуру можете повторити.

З дерев’яних поверхонь сліди від фарби видаляються звичайною вологою губкою. Пам’ятайте, що для ліквідації засохлих слідів потрібно трохи постаратися.

Після виконання робіт обов’язково обробіть дерев’яні меблі будь-яким підходящим засобом для догляду.

Фарба потрапила на шпалери? Якщо ми маємо справу зі звичайними шпалерами, видалити сліди фарби буде неможливо. Чи не збираєтеся робити ремонт? Тоді застосуєте творчий підхід і Доріс що-небудь на шпалерах, щоб вийшла закінчена «картина». При попаданні гуаші на пофарбовані стіни для видалення плям скористайтеся содою — нанесіть трохи засобу на пляму, а після змийте всі залишки водою.

Очищаємо кахель і ванну кімнату

Прибрати сліди гуаші з плитки та ванної (раковини) набагато простіше, ніж з меблів. Тут можна скористатися харчовою содою або будь-яким іншим відомим вам засобом, призначеним для очищення плитки. Візьміть відповідний склад і обробіть їм пляма, протріть щіточкою або губкою і змийте водою. Якщо ванні вже багато років, процедуру доведеться повторити. Однак, якщо ви візьметеся за чистку відразу ж після того, як пролили фарбу, прибрати сліди забруднення буде набагато простіше.

Останнім часом в магазинах можна зустріти модернізовану гуаш, видалити яку практично не можливо, якщо не зробити це відразу після того, як ви пролили фарбу. Тому не затягуйте з видаленням слідів гуаші. Можливо в цьому вам також допоможе засіб для виведення плям, в складі якого є сильні кислоти, що дозволяють ліквідувати найстійкіші фарбувальні пігменти.

Ми розповіли, чим відіпрати гуаш з одягу, меблів, кахлю і плитки. Сподіваємося, ці методи допоможуть вам впорається зі слідами бруду. Але не забувайте — чим швидше ви приступите до робіт, тим швидше зможете видалити забруднення, залишені фарбою.